افزایش سرمایه 147 درصدی همراه اول | سهامداران منتظر یک افزایش سرمایه دیگر باشند؟

افزایش سرمایه 147 درصدی همراه اول | سهامداران منتظر یک افزایش سرمایه دیگر باشند؟

در مجمع امروز مورخ 27 تیر 1400 همراه اول افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 19.200 میلیارد ریال به مبلغ 47.200 میلیارد ریال (معادل 146 درصد) از محل از محل اندوخته مازاد تجدید ارزیابی داراییها. مورد تصویب سهامداران قرار گرفت. آیا سهامداران منتظر یک افزایش سرمایه دیگر هم باشند؟

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی فوق­العاده ارتباطات سیار ایران با حضور 91 درصد سهامداران ریاست آقای بقایی برگزار گردید، آقای اخوان مدیرعامل شرکت گزارش افزایش سرمایه را به صورت زیر ارايه دادند:

 
هدف از انجام افزایش سرمایه:

مطابق ماده 14 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، به منظور رونق تولید و ایجاد اشتغال از طریق اصلاح ساختار مالی شرکت ها و کارآمد سازی افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های اشخاص حقوقی افزایش سرمایه از این محل مجاز و مشروط بر این است که ظرف مدت یک سال پس از تجدید ارزیابی به حساب سرمایه افزوده شده و این امر فقط یکبار در هر پنچ سال امکانپذیر است. پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت از طرف هیيت مدیره به سهامداران در راستای مفاد 14 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی می باشد.

یکی دیگر از اهداف اصلی شرکت از انجام افزایش سرمایه اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت های بدهی می باشد.

افزایش سرمایه مذکور از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های طبقه زمین و ساختمان انجام می گیرد و به صورت مستقیم منجر به ورود وجه نقد به شرکت نخواهد شد ولی افزایش سرمایه از این محل باعث اصلاح و بهبود ساختار مالی می شود.

از آن جا که بهای تمام شده دارایی ها با در نظر گرفتن زمان خرید صورت گرفته و با وجود افزایش عمومی سطح قیمتها در سال های اخیر، تفاوت چشمگیری با ارزش روز آن ها دارد؛ شرکت نسبت به تجدید ارزیابی زمین ها و ساختمان های خود اقدام نموده و در نظر دارد که از محل تجدید ارزیابی داراییهای طبقه زمین و ساختمان افزایش سرمایه دهد.

مزایای افزایش سرمایه از این محل عبارتند از:

 • حقوق صاحبان سهام به ارزش واقعی نزدیک تر می شود.
 • افزایش سرمایه مذکور ساختار سرمایه شرکت را بهبود بخشیده و میزان سرمایه را متناسب با نیازها و توانایی شرکت ارتقاء داده و توان رقابتی شرکت را افزایش خواهد داد.
 • صورتهای مالی اساسی شرکت بیانگر ارزش منصفانه (بازار) دارایی ها خواهد بود و در نتیجه اندازه واقعی شرکت را نشان خواهد داد.
 • باعث شفاف شدن نسبتهای مالی و اظهار نظرهای دقیق در صورتهای مالی خواهد گردید.
 • حد اعتباری شرکت را نزد اعتبار دهندگان، مشتریان و بانک ها را افزایش خواهد داد. با توجه به اینکه یکی از شرایط اعطای تسهیلات و اعتبارات بانک ها میزان دارایی ها، سرمایه و برخی از نسبتهای مالی از جمله نسبت مجموع بدهی ها به مجموع حقوق صاحبان سهام و نسبت مجموع بدهی ها به کل دارایی شرکت ها می باشد و این که معیارهای مزبور، میزانی برای سنجش ریسک شرکت ها از منظر بانک محسوب می گردند لذا هرچه سرمایه شرکت ها افزایش یابد و نسبت های فوق بهبود یابند، شرکت ها قادر به اخذ تسهیلات بیشتر مورد نیاز خواهند بود.

میزان سود خالص و سود تقسیم شده شرکت طی سه سال مالی اخیر به شرح زیر بوده است:

 
در انتها افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 19.200 میلیارد ریال به مبلغ 47.200 میلیارد ریال (معادل 147 درصد) از محل از محل اندوخته مازاد تجدید ارزیابی داراییها. مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.
اطلاع رسانی:

کل املاک شرکت 264 عدد بوده که از این تعداد 82 ملک کارشناسی شده و 182 باقی مانده است که شرکت بنا دارد پس از رفع مشکلات در یک مرحله دیگر از طریق این املاک افزایش سرمایه دهد.

بیشتر بخوانید:

 • گزارش بورس امروز یکشنبه 27 تیر 1400
 • عرضه اولیه وهامون چقدر نقدینگی می خواهد؟ + عکس
 • افزایش دوج کوین با توییت تمسخرآمیز ایلان ماسک
 • کدام نماد‌ها امروز مجمع برگزار می‌کنند؟
 • گفتگوی نبض بورس با عضو شورای عالی بورس: آزادسازی سهام عدالت چه شد؟
 •  
 • کارگزاری مفید با اختلال مواجه شد | چرا پرتفو پرید؟

 

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
جزيیات افزایش سرمایه سه نماد/ افزایش سرمایه 516 درصدی یک نماد معدنی

جزيیات افزایش سرمایه سه نماد/ افزایش سرمایه 516 درصدی یک نماد معدن...

امروز 27 اردیبهشت 1400 اطلاعیه‌های افزایش سرمایه سه شرکت بر روی سایت کدال قرار گرفت. یکی از نماد‌های معدنی از افزایش سرمایه 516 درصدی خود خبر داد.

NabzeBourse.ir/

جزيیات افزایش سرمایه پنج شرکت/ بانکی که افزایش سرمایه 400 درصدی پیشنهاد داد

اظهارنظر حسابرس «شپنا» در خصوص افزایش سرمایه 83 درصدی

اظهارنظر حسابرس «شپنا» در خصوص افزایش سرمایه 83 درصدی

اظهارنظر حسابرس «شپنا» در خصوص افزایش سرمایه 83 درصدی

BourseNews.ir/
خبر خوب برای سهامداران شستا | افزایش سرمایه در راه است؟

خبر خوب برای سهامداران شستا | افزایش سرمایه در راه است؟

محمد رضوانی فر مدیرعامل شستا در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت که در تاریخ 26 اسفندماه برگزار شده بود در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها گفته بود که تا دو ماه دیگر گزارشات آن نهایی خواهد...

NabzeBourse.ir/
کدام نمادها در انتظار افزایش سرمایه هستند؟

کدام نمادها در انتظار افزایش سرمایه هستند؟

بر اساس اطلاعیه‌های منتشر شده نمادهای دفارا، بکاب، خفولا و بانک قرض‌الحسنه رسالت تایید شد.

TejaratNews.com/

افزایش سرمایه کدام نمادها تایید شد؟ / آخرین خبر از افزایش سرمایه ذوب آهن

کدام نمادهای بورسی افزایش سرمایه دادند؟ / سرمایه حکشتی 31 درصد بیشتر شد

جزيیات افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / سرمایه خحمور 1400 درصد بیشتر می‌شود

جزيیات افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / سرمایه خحمور 1400 درصد بیشتر...

افزایش چند شرکت بورسی از جمله نیرو ترانس، شرکت تولیدی و صنعتی ثابت خراسان، صنایع غذایی مینو شرق و چند شرکت دیگر تایید شد.

TejaratNews.com/
توقف چند نماد برای افزایش سرمایه

توقف چند نماد برای افزایش سرمایه

در پایان معاملات امروز (15 فروردین) تعدادی از نمادهای بازار سهام برای تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف می‌شوند.

TejaratNews.com/
افزایش سرمایه 200 درصدی نماد گدنا

افزایش سرمایه 200 درصدی نماد گدنا

نماد گدنا از زمان شروع ریزش بورس روند خوبی را طی کرده و بازدهی مثبت بسیار چشمگیری داشته و امروز نیز افزایش سرمایه 200 درصدی این نمادها به تصویب هیات مدیره رسیده است.

TejaratNews.com/
امروز در مجمع شستا چه گذشت؟ برنامه های آتی شستا برای افزایش سرمایه چیست؟

امروز در مجمع شستا چه گذشت؟ برنامه های آتی شستا برای افزایش سرمایه...

مجمع عمومی فوق¬العاده شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با حضور سهامداران ریاست آقای لطفی برگزار گردید، آقای رضوانی فر مدیرعامل شرکت گزارش افزایش سرمایه را ارايه دادند. گزارش جامع و کامل نبض بورس از این...

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس هفته اول مرداد از نگاه کارشناسان بازار سرمایه جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات خارجی صعود کرد؛ در معاملات پشت ... روبرویی سیگنال‌های منفی و مثبت / تکلیف دلار در روزهای پایانی دولت چیست؟ جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 بازار سیمان در قبضه 30 نفر! حداقل هزینه معیشت کارگری چقدر است؟ هزینه سرسام‌آور اجاره ویلا در شمال کشور! چرا بورس در یک ماه گذشته رشد کرد؟ / سیاست‌های دولت جدید درباره بورس چه خواهد بود؟ افزایش قیمت تخم مرغ در راه است؟ بورس در هفته آخر تیر/ پنجمین هفته مثبت بورس با طعم خروج پول حقیقی‌ها رشد دوباره بیت کوین در معاملات امروز/ روز سبز و قرمز ارزهای مجازی تخم مرغ گران می‌شود؟ هشدار دامداران درباره کمبود شدید دام آمار بارش‌ها هم محرمانه شد! / مشکل خوزستان قابل حل است؟ واردات برنج ممنوع شد تورم تیرماه از مرز 44درصد عبور کرد بازگشت رشد به بورس در تیرماه تحت تاثیر چه عواملی رخ داد؟ سه محصول جدید سایپا وارد بازار می‌شود لزومی ندارد همه اقشار از هواپیما استفاده کنند چه خبر از کریپتولند؟ | بازپرس پرونده چه گفت؟ روزهای کم‌نوسان بازارها در هفته اخیر اتفاق عجیب در بازار مسکن / هزینه وام مسکن تغییری نداشته است! قدرت نمایی بازار بدهی تحلیل تکنیکال و بنیادی وتوشه | هدف اول قیمتی وتوشه کجاست؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/1 کاهش نرخ بیکاری در استان تهران شاسی بلند جدید فولکس واگن رونمایی شد سود عرضه اولیه سپید کی و چگونه پرداخت می شود؟ پیش فروش مسکن در بورس کالا تایید شد رشد بیش از 12 درصدی بورس / بازارهای طلا و ارز به کدام سمت رفتند؟ فروش 90 میلیارد تومانی "بوعلی" در رینگ نقره‌ای قیمت جدید محصولات ایران خودرو در بازار آزاد اعلام شد ورود نقدینگی به صندوق‌ها، مجددا معکوس شد! تحلیل تکنیکال و بنیادی غدیس | روند صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ دومینوی خروج نقدینگی به 9 همت رسید «ایرالکو» درآمد 820 میلیاردی را زد سیگنال فروش در بازار طلا! / آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت طلا آخرین قیمت طلا پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چگونه است؟ زمان عرضه اولیه وهامون کی است؟ مسکن به بورس می‌رود؟ وقفه در بازگشت نرخ دلار به کانال 23هزار تومان بورس فردا تعطیل است؟ / اولین روز کاری بورس کی است؟ پراید جدید در راه بازار / اعلام مشخصات و قیمت احتمالی آن آخرین قیمت دلار پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟ قیمت مسکن در شرق تهران / افسریه ارزان‌تر است یا پیروزی؟ مرغ 100 هزار تومانی در راه است؟ واردات برق از سه کشور/ مشکل خاموشی‌ها حل شد؟ رشد 31 درصدی هزینه‌ زندگی/ هزینه مسکن در تهران، یک سوم درآمد خانوار اجاره مسکن غرب تهران؛ کدام مناطق ارزان شد؟

در حال بارگیری...