حباب سکه مرز 2میلیون تومان را رد کرد

حباب سکه مرز 2میلیون تومان را رد کرد

ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با اشاره به روند صعودی قیمت‌ سکه و طلا در بازار از اواسط هفته‌ که به دنبال افزایش...

خبرگزاری ایسنا: ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با اشاره به روند صعودی قیمت‌ سکه و طلا در بازار از اواسط هفته‌ که به دنبال افزایش قیمت‌ طلا در بازارهای جهانی و نوسانات افزایشی نرخ ارز در داخل رخ داده بود، گفت که با کاهش قیمت اونس جهانی طلا در پایان هفته، قیمت‌ها در بازار سکه و طلای داخلی نیز از اوج خود فاصله گرفت اما همچنان در مقایسه با ابتدای هفته، افزایشی ثبت شده است.

نادر بذرافشان در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، اظهار کرد: از اواسط هفته، روند افزایشی اونس جهانی طلا آغاز شد و 18 دلار افزایش را تجربه کرد و تا پایان هفته نیز ادامه داشت. از سوی دیگر در بازارهای داخلی نیز نوسانات افزایشی نرخ ارز البته اخبار سیاسی- اقتصادی در سطح دنیا، سبب شد که در بازار سکه و طلا داخل نیز روند صعودی قیمت‌ها شکل گیرد.

ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: افزایش قیمت طلای جهانی از یکسو و افزایش نرخ ارز از سوی دیگر تا روز چهارشنبه باعث شد که هر مثقال طلای 17 عیار حدود 230 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار هم حدود 55 هزار تومان افزایش قیمت داشته باشند. سکه‌های تمام طرح جدید نیز 950 هزار تومان و طرح قدیم حدود 700 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند. نیم سکه و ربع سکه هر یک حدودا 350 هزار تومان افزایش بها را ثبت کرده‌ و سکه‌های یک گرمی نیز 150 تومان گران‌تر شد.

پس از آن صعود، قیمت‌ها از پنجشنبه عقب‌نشینی کرد

وی خاطرنشان کرد: اما از ابتدای روز پنجشنبه (دیروز)، مسیر افزایش قیمت اونس جهانی طلا تغییر کرد و مسیر کاهش را در پیش گرفت و حدود 20 دلار کاهش پیدا کرد. همچنین بازار ارز نیز همزمان با کاهش تقاضا در روز پنجشنبه، کنترل شد و کمی کاهش را تجربه کرد. براین اساس قیمت‌ سکه و طلا از اوجی که گرفته بود، فاصله گرفت؛ البته این کاهش بگونه‌ای نبود که قیمت‌ها به قیمت‌های ابتدای هفته برسد.

ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: بدین ترتیب سکه تمام طرح جدید که تا مرز 16 میلیون تومان را هم رد کرده بود (16 میلیون و 50 هزار تومان)، پایین آمد و در آخرین معاملات هفته بر روی 15 میلیون و 800 ایستاد. سکه تمام طرح قدیم نیز که به 15 میلیون و 200 هزار تومان هم رسید، هفته را با بهای 14 میلیون و 950 به پایان رساند. نیم سکه نیز که در اوج هشت میلیون و 650 هزار تومان بود، به هشت میلیون و 500 رسید. ربع سکه نیز در آخرین معاملات هفته، پنج میلیون و 550 معامله شد، در حالیکه در اوج قیمت‌ها، پنج میلیون و 680 را تجربه کرده بود. سکه‌های یک گرمی نیز که تا سه میلیون و 300 هم پیش رفت، در آخرین معاملات، سه میلیون و 240 دادوستد شد.

وی افزود: هر مثقال طلای 17 عیار که در اوج شش میلیون و 85 هزار تومان رسید، در آخرین معاملات هفته 35 هزار تومان کاهش یافت و شش میلیون و 50 هزار تومان قیمت‌گذاری شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز که تا یک میلیون و 404 هزار تومان رسیده بود، در پایان هفته به یک میلیون و 394 تومان رسید. اونس جهانی نیز نسبت به اوجی که گرفته بود، امروز (جمعه) مجدد شش دلار افزایش پیدا کرد و به 1646 دلار رسیده است.

2 میلیون و 100 هزار تومان از بهای سکه، حباب است

بذرافشان در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه نیز، گفت: حباب سکه نیز در این هفته به دو میلیون و 100 هزار تومان رسید که نسبت به هفته‌های گذشته حدود 450 هزار تومان افزایش یافته و بزرگتر شده‌ است و به اوج خود رسیده است.

پ
اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد استفاده از کالابرگ اختیاری شد؛ می خواهید استفاده کنید نخواستید معادل ریالیش را برداشت کنید کالابرگ؛ وعده‌ای در میان اظهارات ضد و نقیض مسيولان / ريیس کمیسیون اقتصادی مجلس: کالابرگ به امسال نمی... تنها جایی که ريیسی اول شد! آهن الات ساختمانی تغییر قیمت داد رشد سرمایه‌گذاری طرح‌های صنعتی در بوشهر رکورد زد رشد بی‌رمق بورس در آخرین روز هفته قیمت روغن موتور در بازار چند؟ وزیر نیرو با ريیس جمهور ترکمنستان دیدار کرد تغییر قیمت لاستیک خودرو در بازار + جدول 4 مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد قیمت طلا، سکه و ارز امروز 9 آذرماه/ قیمت سکه پیش رفت نوسازی بافت تاریخی اولویت دولت دست به یکی شدن چین و روسیه برای دور زدن سويیفت آغاز ثبت نام نهضت ملی مسکن در این 16 استان استفاده مناسب از شیشه در نمای داخلی و خارجی ساختم... بانک توسعه تعاون پیشتاز ایجاد اشتغال در استان ها پرداخت بیش‌از 75هزار فقره تسهیلات توسط بانک سپه...