مذاکره مجارستان برای هدایت گاز روسیه به خط لوله ترک‌استریم

مذاکره مجارستان برای هدایت گاز روسیه به خط لوله ترک‌استریم

ایلنا: وزیر امور خارجه مجارستان از مذاکره با روسیه برای هدایت گاز این کشور به خط لوله ترک استریم خبر داد.

به گزارش ایلنا از رویترز، پیتر سیارتو روز دوشنبه (27 تیر ماه) اعلام کرد مجارستان در حال مذاکره با روسیه است تا در قالب یک قرارداد عرضه بلندمدت، گاز این کشور را به خط لوله ترک استریم، خط لوله انتقال گاز به مجارستان از طریق صربستان، هدایت کند.

سیارتو افزود به‌دلیل ناامنی در سامانه خط لوله غرب اروپا و در نتیجه کاهش میزان انتقال گاز از اتریش به مجارستان، این اقدام برای تضمین امنیت عرضه گاز کشور ضروری است.

وی گفت: ما روزانه 32 تا 33 میلیون متر مکعب گاز وارد می‌کنیم که نیمی از آن از طریق خط لوله ترک استریم از راه صربستان دریافت می‌شود. این نشان می‌دهد که مسیر انتقال جنوب پایدارترین، قابل‌پیش‌بینی‌ترین و امن‌ترین مسیر است.

وی عنوان کرد: به همین دلیل است که در حال مذاکره هستیم تا در قالب یک قرارداد عرضه بلندمدت با روسیه، محموله‌های گازی این کشور را به مسیر جنوب هدایت کنیم زیرا همان‌طور که می‌بینیم ناپایداری در خطوط لوله غرب میزان گاز دریافتی از اتریش را کاهش می‌دهد. واردات گاز از طریق اتریش در قالب یک قرارداد عرضه بلندمدت صورت می‌گیرد.

به گفته وی، مجارستان حدود یک سوم میزان گاز توافق‌شده را از روسیه از طریق خط لوله اتریش و 100 درصد از طریق صربستان دریافت می‌کند. این بدان معناست که بر اساس قرارداد بلندمدت مجارستان، روسیه در مجموع 88 درصد از حجم روزانه توافق‌شده را تامین می‌کند.

بر اساس این قرارداد که سال گذشته پیش از آغاز درگیری‌های نظامی روسیه و اوکراین امضا شد، مجارستان سالانه 3 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب گاز از طریق بلغارستان و صربستان و 1 میلیارد متر مکعب دیگر از طریق خط لوله از اتریش دریافت می‌کند.

قرارداد این کشور با شرکت دولتی گازپروم روسیه 15 ساله است و امکان تغییر میزان گاز خریداری‌شده پس از 10 سال وجود دارد.

این مناطق تهران برای خریداران مسکن محبوبتر است + جدول آخرین قیمت گل سرسبد سایپا در بازار + جدول حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو خبر خوش برای متقاضیان وام مسکن | روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خودداری دو شرکت از پذیرش نمایندگان سهام عدالت دوربرگردان قانون جهش مسکن بخاطر یک بهانه/ پرونده متقاضیان مسکن در وزارت راه کجاست؟ افتتاح حساب گروهی برای کارکنان شرکت‌ها ممنوع شد اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت عرضه کنندگان گوشت قرمز از پرداخت مالیات معاف شدند تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... تحریم‌ها مانع پرداخت بدهی برقی افغانستان شدند تاکسی خودران بایدو مجوز گرفت چرا غرب از تحریم‌ها علیه نفت روسیه عقب‌نشینی کرد؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد