رشد کم‌جان شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 5.5 هزار میلیارد تومان رسید

رشد کم‌جان شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 5.5 هزار میلیارد تومان رسید

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا نوسانی با رشد کم‌ جان 3292 واحد همراه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران این روزها سر ناسازگاری با سهامداران خرد دارد، امروز هم روند کاملا نوسانی در پیش گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل ابتدا کاهش یافته و سپس رشد کرد و بعد از آن به سمت کاهش رفته و در نهایت در پایان معاملات با افزایش 3292 واحد به رقم یک میلیون و 386 هزار و 784 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با عقب‌نشینی 199 واحد به رقم 383 هزار و 327 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 542 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 5.7 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 516 هزار فقره معامله و به ارزش 3 هزار و 910 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات امروز فرابورس هم بیش از 1544 میلیارد تومان شد با این حساب ارزش معاملات دو بازار به بیش از 5.5 هزار میلیارد تومان رسیده است.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با افزایش 0.25 درصد همراه شدند، اما این دو شاخص با معیار هموزن فقط 0.5 درصد کاهش یافتند.

شاخص آزاد شناور 0.15درصد افت کرد، شاخص بازار اول بورس 0.26 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 0.24 درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای شاخص‌ساز به ترتیب شامل فولاد مبارکه، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، شستا، پتروشیمی فناوران، ملی مس، گروه خودروسازی بهمن و پالایش نفت تهران بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با رشد 29 واحدی به رقم 20 هزار و 17 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک میلیون و 117 هزار میلیارد تومان شد.

ارزش بازار پایه فرابورس که شرکت‌های تازه وارد به بورس و همچنین شرکت‌های اخراجی از بازارهای اصلی بورس و فرابورس را شامل می‌شود به بیش از 361 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 1.3 میلیارد سهام حق‌تقدم و یا اوراق مالی در قالب 237 هزار فقره معامله و به ارزش هزار و 546 میلیارد تومان در فرابورس ایران داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، صنعتی مینو، صبا تامین و مدیریت انرژی امید تابان حور بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای سنگ‌آهن گهرزمین و بیمه اتکایی ایرانیان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

به گزارش فارس، امروز حسن شجاعی ريیس کمیسیون اصل 90 مجلس اعلام کرد، این کمیسیون نسبت به عدم واریز 10 درصد از سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 98 وارد میدان شده و مساله را پیگیری می‌کند.

به گفته وی، در حالی که باید سازمان بورس به عنوان سازمان متولی پیگیر این مساله می‌شد، اما هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده و کمیسیون اصل 90 وارد شده است، جمعیت دارنده سهام عدالت 49 میلیون نفر هستند که از این تعداد 30 میلیون نفر روش مدیریت غیرمستقیم یعنی از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و 19 میلیون نفر روش مدیریت مستقیم را برگزیده‌اند و سود عملکرد سال 98 قرار بود تا آخر اسفند 99 واریز شود، اما در دولت قبلی یکباره اعلام شد با توجه به وصول 50درصد از سود سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر تا قبل از عید نصف سود و بعد از عید نصف دیگر سود واریز می‌شود، اما متاسفانه بعد از عید 4 ماه از سال گذشت و در 12 تیر ماه به جای 50 درصد دوم فقط 40د رصد واریز شد که اعلام شد دو شرکت مپنا و مخابرات ایران از شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت به بهانه اینکه از دولت طلب دارند، سود سهام عدالت را واریز نکردند، در حالی که سودی که در مجامع تصویب می‌شود از نظر قانونی باید به حساب ذینفعان یعنی سهامداران عدالت واریز شود و این مساله ربطی به طلب از دولت ندارد.

به هر حال تعداد قابل توجهی از مردم در حد 70 درصد از جمعیت وارد بورس شده‌اند، باید دولت از منافع عامه مردم در بورس حمایت کند و اجازه ندهد شرکت‌های سرمایه‌پذیر سودهای ناچیز مردم را به بهانه‌های مختلف نزد خود نگه دارند و این سودها در حساب شرکت‌ها رسوب نماید.

انتهای پیام/

بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد

بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، 17 آذرماه) با 11 هزار و 349 واحد افزایش، در جایگاه یک ‌میلیون و 349 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/
بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته

بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌ه...

بورس در روزهایی که حال و روز خوشی ندارد، چشم انتظار مشخص شدن شرایط اقتصادی کشور است تا این بازار نیز به روزهای متعادل خود بازگردد.

FarsNews.ir/

منشا کم‌‌‌ واکنشی بورس به بازار ارز

نمای میانی بورس(17آذر) / رشد سه هزار واحدی شاخص کل

نمای میانی بورس(17آذر) / رشد سه هزار واحدی شاخص کل

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان نیمه اول معاملات 0.3درصد رشد داشت، شاخص هم‌وزن نیز 0.3درصد صعود کرد.

EghtesadOnline.com/
کاهش هیجان در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 آذر

کاهش هیجان در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 آذر

در چهارمین روز هفته، قیمت دلار روند با ثباتی را نسبت به دیگر روزها پشت سر گذاشت و در صرافی‌های بانکی با نرخ 27813 تومان معامله شد.

TejaratNews.com/
افزایش ظرفیت ذخیره سازی روغن کشور/ بازار دیگر با کمبود مواجه نمی‌شود؟

افزایش ظرفیت ذخیره سازی روغن کشور/ بازار دیگر با کمبود مواجه نمی‌ش...

مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران از افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی روغن در کشور خبر داد و گفت: احداث مخازن روغن در تهران و کرج طراحی و جانمایی شده است.

TejaratNews.com/
بورس به دلار می‌رسد؟/ اولویت رشد در بازار سهام با کدام گروه‌هاست؟

بورس به دلار می‌رسد؟/ اولویت رشد در بازار سهام با کدام گروه‌هاست؟

یک کارشناس بازار سهام گفت: بازار سهام از رشد نرخ ارز بازمانده و انتظار داریم با یک تاخیر زمانی و رسیدن به حداقل ارزش معاملات در شاخص کل رشد داشته باشیم.

TejaratNews.com/
بازدید ريیس بانک مرکزی از بازار ارز تهران

بازدید ريیس بانک مرکزی از بازار ارز تهران

علی صالح‌آبادی امروز (سه‌شنبه) از بازار ارز بازدید و طی این بازدید با صرافان گفتگو کرد.

Irinn.ir/
تغییر مدیر صندوق تثبیت بازار

تغییر مدیر صندوق تثبیت بازار

با حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی امیر مهدی صبايی مدیرعامل صندوق تثبیت بازار شد.

Sena.ir/
افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار

افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار

شاخص کل بازار بورس امروز (سه‌شنبه، 16 آذرماه) با چهار هزار و 737 واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و 337 هزار واحدی قرار گرفت.

JameJamOnline.ir/
آغاز خرید حمایتی زرشک از هفته آینده سال آینده قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد قطع همه درگاه‌های الکترونیکی و کارت دو بانک اختلال دو روزه در پرداخت بهای بنزین برای چند کارت بانکی نحوه محاسبه گازبهای مشترکان پرمصرف گازبهای مشترکان پرمصرف چگونه محاسبه می‌شود؟ اختلال 2 روزه پرداخت پول در پمپ بنزین‌ها چه کسانی از پرداخت مالیات ارز معاف هستند؟ سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد ماکارونی هم دو نرخی شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها توزیع هوشمند کالاهای اساسی از 5 به 9 قلم جهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته دلار ارزان و طلا گران شد توزیع هوشمند لبنیات با 15 درصد تخفیف سال 2022 سال طلاست یا دلار؟ «بورس رو به موت است» / دست دولت ريیسی در جیب سهامدار مشکل قطع گاز غرب تهران برطرف شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها یک هزار و 110 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اختلال در پرداخت پول بنزین/ مردم پول نقد همراه داشته باشند! کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد افزایش سرمایه 700 درصدی "واحیا" در مجمع گذر تله مدیسین از پرونده سلامت قیمت گوشت قرمز کاهش یافته؟! توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری صرفه‌جویی 15 مگاواتی با تعدیل روشنایی ادارات تهران دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع "جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه ارايه پیشنهادهایی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد آغاز طرح‌های فروش‌ فوق‌العاده خودرو به صورت هفتگی آغاز طرح فروش فوق‌العاده 5 محصول سایپا آغاز پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری افزایش سرمایه "سمازن" منتظر گزارش حسابرس رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد نرخ 13 ارز افزایش یافت عرضه سهام غیرمدیریتی "بزاگرس" به صورت عمده شرکت بیمه زندگی کاریزما پذیره نویسی می شود صادرات 4.5 میلیارد دلاری آهن و محصولات مرتبط در 8 ماه چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟ نامه به صرافی‌ها برای اعلام نیاز‌های جدید ارزی بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته تکنولوژی جدید سامسونگ و بی‌ام‌دبلیو / گوگل گلکسی s21 را به سويیچ دیجیتال مجهز کرد قیمت‌های جدید ایران خودرو پس از افزایش پایان شاخص امروز با رنگ سبز بورس سبز پوش شد بورس سبز شد | افزایش 11 هزار و 349 واحدی شاخص کل