محصولات مدیران خودرو، در کارخانه همچنان گرانتر از بازار!

محصولات مدیران خودرو، در کارخانه همچنان گرانتر از بازار!

قیمت محصولات گروه خودروسازی مدیران‌خودرو در بازار ارزان‌تر از کارخانه است و این اختلاف قیمت به حدود 50 تا 150 میلیون تومان می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، گروه خودروسازی مدیران‌خودرو با اینکه علاقه بسیاری به بالا بردن قیمت‌ محصولات در فواصل زمانی کوتاه دارند، همچنان قیمت محصولات خود را در فروش نقدی و اقساطی نسبت به سال گذشته تغییر نداده اما مبلغ وام تخصیصی را بالاتر برده‌اند. البته این در حالی است که قیمت محصولاتش در بازار ارزان‌تر از کارخانه است و این اختلاف قیمت به حدود 50 تا 150 میلیون تومان می‌رسد.

طی دو سال اخیر، چندین بار اتفاق افتاده است که گروه مدیران‌خودرو در عرضه محصولات خانواده چری‌ منتظر فرصتی بوده تا قیمت محصولات خود را با توجیه افزایش هزینه‌های تولید، افزایش قیمت مواداولیه و قطعات و… بالا ببرد.

حتی سال گذشته نیز پس از افزایش قیمت‌های فصلی مصوب شورای رقابت که بیشتر برای محصولات دو خودروساز بزرگ اجرا شده بود، قیمت محصولاتش را بالا برد. این در حالی است که پیش‌تر گاها این افزایش قیمت در ماه‌های متوالی و بعضا فواصل زمانی بسیار کوتاه‌تر اتفاق می‌افتاد.

موضوع گران‌فروشی‌های مدیران‌خودرو حتی به نرخ‌هایی بالاتر از قیمت‌های بازار یا افزایش‌های پی‌درپی در فواصل زمانی کوتاه‌، سبب تعزیراتی شدن این شرکت شد اما باز عاملی برای توقف رویه آن نبود.

باتوجه به اینکه مدیران‌خودرو از جمله شرکت‌های خودروسازی بوده است که در سال گذشته پس از اعلام افزایش قیمت‌های فصلی مصوب شورای رقابت، قیمت محصولات خود را تغییر می‌داد و مشمول افزایش قیمت می‌کرد اما این بار علیرغم اینکه نزدیک به یک ماه از صدور مجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا با هدف متعادل‌سازی قیمت در بازار خودرو توسط شورای رقابت و براساس تورم بخشی یکساله می‌گذرد، شرکت مدیران‌خودرو هنوز برای سال 1400 قیمت جدیدی اعلام نکرده است.

در لیست فروش محصولات MVM و چری این شرکت، قیمت نقد و اقساط محصولات مدل‌های 1399 و 1400 یکسان است و تنها مبلغ وام تخصیصی به خودروها تغییر کرده و میزان پیش‌پرداخت‌ها در فروش اقساطی بیشتر شده است.

قیمت بازار 50 تا 150 میلیون تومان ارزان‌تر از کارخانه

در سه ماه اخیر مدیران‌خودرو قیمت محصولات خود را افزایش نداده چرا که قیمت محصولاتش در بازار بسیار ارزان‌تر است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت محصولات این شرکت در بازار از 49 میلیون و 353 هزار تومان تا 141 میلیون و 713 هزار تومان ارزان‌تر، قابل معامله است.

بطور مثال در گروه محصولات مدیران خودرو، قیمت MVM 315 پلاس اتوماتیک در کارخانه 421 میلیون و 713 هزار تومان است که در بازار 86 میلیون و 713 هزار تومان ارزان‌تر و با قیمت 335 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

MVM X55 اتوماتیک اکسلنت اسپورت با نرخ 856 میلیون و 713 هزار تومان و MVM X55 اتوماتیک اکسلنت با نرخ 841 میلیون و 713 هزار تومان از سوی کارخانه قیمت‌گذاری شده‌اند اما در بازار آزاد به ترتیب 121 میلیون و 713 هزار تومان و 141 میلیون و 713 هزار تومان ارزان‌تر تعیین قیمت شده‌اند و به ترتیب 735 و 700 میلیون تومان قیمت دارند.

MVM X33 S اسپورت اتوماتیک که از سوی کارخانه 599 میلیون و 353 هزار تومان قیمت‌گذاری شده، در بازار 49 میلیون و 353 هزار تومان ارزان‌تر و با قیمت 510 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین MVM X22، مدل اتوماتیک اکسلنت اسپورت 498 میلیون و 713 هزار تومان در نظر گرفته شده است که در بازار 438 میلیون قیمت دارد و بدین ترتیب در بازار 60 میلیون و 713 هزار تومان ارزان‌تر است.

همچنین در برند چری، آریزو 5 توربو 101 میلیون و 713 هزار تومان و تیگو 5 IE حدود 84 میلیون و 353 هزار تومان در کارخانه گران‌تر از بازار آزاد است.

آریزو 5 در کارخانه 626 میلیون و 713 هزار تومان و تیگو 5 IE هم 752 میلیون و 353 هزار تومان میلیون تعیین قیت شده‌اند اما در بازار قیمت آن‌ها به ترتیب 525 میلیون تومان و 668 میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

آریزو 6 نیز که در بازار 745 میلیون تومان قیمت گذاری شده توسط کارخانه 873 میلیون و 713 هزار تومان (128 میلیون و 713 هزار تومان گران‌تر) تعیین قیمت شده و تیگو 7 هم به‌عنوان گران‌ترین خودروی این شرکت 991 میلیون و 713 هزار تومان قیمت دارد که در بازار 131 میلیون و 713 هزار تومان ارزان‌تر و معادل 860 میلیون تومان است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودروی تجارت‌نیوز بخوانید.

قیمت خودرو در اردیبهشت سقوط می‌کند؟

قیمت خودرو در اردیبهشت سقوط می‌کند؟

علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت بهمن پارسال وعده داد که با حذف دلالان و افزایش تولید، قیمت خودرو حداکثر تا اردیبهشت 1400 کاهش خواهد داشت.

TejaratNews.com/
گرانی مجدد در کمین بازار خودرو

گرانی مجدد در کمین بازار خودرو

دولت در حالی مبنای محاسبه حقوق ورودی کالا در گمرک را در بودجه 1400، نرخ حاشیه بازار ارز در نظر گرفته که این موضوع سبب رشد هزینه تولید خودروهای داخلی خواهد شد.

TejaratNews.com/
ریزش قیمت خودرو در راه است؟

ریزش قیمت خودرو در راه است؟

سال 1400 با اخبار غیرمنتظره خودرویی شروع شده است. در حالی که حدود سه سال است که واردات خودرو ممنوع شده است، اخباری از واردات و مونتاژ خودروهای شاسی بلند روسی و پژو 308 به گوش می‌رسد. از آن سمت فروش فو...

TejaratNews.com/

قیمت خودرو امروز 24 فروردین 1400

اوضاع بازار خودرو چطور است؟

صف فروش در بازار خودرو

صف فروش در بازار خودرو

در حالی که یک هفته‌ از اعمال مصوبه مجوز شورای رقابت برای افزایش قیمت محصولات و اعلام قیمت‌های جدید می‌گذرد، اما بازار خودرو اعتنایی به این افزایش قیمت نکرده و به سبب اینکه تعداد فروشندگان خودرو بیش از...

TejaratNews.com/
چرا خودروسازان دنبال آزادسازی واردات هستند؟

چرا خودروسازان دنبال آزادسازی واردات هستند؟

هرچند خودروسازان، آزادسازی واردات خودرو به شرط آزادسازی قیمت تولیداتشان را خواستار شده‌اند، اما به گفته کارشناسان، واردات با تعرفه بالا نمی‌تواند باعث رفع انحصار و رقابتی شدن بازار خودروی کشور شود، در...

TejaratNews.com/
قیمت خودرو در 1400 چقدر تغییر کرد؟

قیمت خودرو در 1400 چقدر تغییر کرد؟

در این گزارش میزان تغییرات نرخ خودر‌های پرفروش داخلی را نسبت به آخرین معاملات 99 بررسی کرده ایم.

TejaratNews.com/
قیمت خودرو رسما گران شد / اعلام جزيیات افزایش قیمت خودرو در بهار 1400

قیمت خودرو رسما گران شد / اعلام جزيیات افزایش قیمت خودرو در بهار 1...

به گفته ريیس شورای رقابت، قیمت جدید خودروهای تولیدی بر اساس «تورم 14 درصدی زمستان به اضافه تورم بخشی که از سوی بانک مرکزی» اعلام خواهد شد، افزایش نرخ خواهند گرفت.

TejaratNews.com/
آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو

آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 1399 خرید و فروش در بازار خودرو قفل شده است و با این وجود ریزش قیمت ها در برخی از مدل های خودرو مانند پراید 111، پژو 206 تیپ 5 و یا تیبا صندوقدار ادامه دارد.

Bartarinha.ir/
قیمت‌های عجیب در بازار خودرو / روزهای پایانی سال بر بازار خودرو چه گذشت؟

قیمت‌های عجیب در بازار خودرو / روزهای پایانی سال بر بازار خودرو چه...

بازار خودرو در سال 99 همانند بسیاری از بازارها روزهای بسیار پرتلاطمی را سپری کرد به طوری که حداقل تا نیمه آبان ماه هر روز بر قیمت خودروها در بازار افزوده شد.

TejaratNews.com/
واکنش کاربران تويیتری به افزایش قیمت خودرو

واکنش کاربران تويیتری به افزایش قیمت خودرو

اقدام شورای رقابت برای افزایش قیمت محصولات شرکتهای سایپا و ایران خودرو با انتقاد کاربران فضای مجازی روبرو شد.

Bartarinha.ir/
آخرین قیمت خودرو تا پیش از جمعه / از پراید 112 میلیونی تا خودروهای خارجی میلیاردی

آخرین قیمت خودرو تا پیش از جمعه / از پراید 112 میلیونی تا خودروهای...

بازار خودرو، علی‌رغم برخی نوسانات در طول هفته، آخرین روز هفته گذشته را با ثبات نسبی به پایان رساند.

TejaratNews.com/
مردم دل خوشی برای تعویض خودرو ندارند / تداوم کاهش قیمت خودرو تا سال 1400

مردم دل خوشی برای تعویض خودرو ندارند / تداوم کاهش قیمت خودرو تا سا...

بازار خودرو در شب عید رونق ندارد. نایب ريیس اول اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: مردم دل خوشی برای تعویض خودرو ندارند. همچنین نقدینگی‌شان هم کم است. پیش‌بینی می‌شود قیمت خودرو تا انتخابات ریاست ج...

TejaratNews.com/
اولین واکنش بازار خودرو به سخنان ريیس شورای رقابت / خودرو گران شد؟

اولین واکنش بازار خودرو به سخنان ريیس شورای رقابت / خودرو گران شد؟

بازار از رکود خارج و خودرو گران شد. نایب ريیس دوم اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: تا چهار روز گذشته قیمت خودروهای ایرانی ثابت بود. احتمالا از هفته آینده قیمت خودروهای ایرانی گران شود.

TejaratNews.com/
ال‌جی فروشنده آیفون می‌شود؟ پیش‌بینی هفته آخر خرداد 1400 از نگاه تحلیلگران بازار سرمایه مدیرعامل گروه سایپا رای خود را به صندوق انداخت قیمت خودرو چه تغییری کرد؟ کرونا بنادر جنوب چین را از کار انداخت مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز دلار به کانال 23 هزارتومانی باز می‌گردد؟ گرانی رینگ خودرو؛ قیمت‌ها 4 تا 8برابر شد! مدل 2022 سریع‌ترین پورشه جهان رونمایی شد چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 خرداد / دلار در روز انتخابات چگونه است؟ روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟ ارايه 2 طرح ویژه برای حمایت از بورس امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27 بنیانگذار علی بابا، نقاش می‌شود؟ جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد 1400 / چه نمادهایی بعد از توافقات برجام پیش‌رو هستند؟ فروش 4محصول زامیاد از روز شنبه ماشین‌های برقی به ایران می‌آید؟ مهلت ثبت‌نام و سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن آخرین خبرها از انفجار خط انتقال برق ایران به عراق/ وضعیت صادرات برق سایپا با تنوع در طراحی به دنبال جلب رضایت است تعداد و ارزش چک‌های برگشتی زیاد شد

در حال بارگیری...