وضعیت بازار لاستیک بعد از اعلام قیمت مصوب / با...

وضعیت بازار لاستیک بعد از اعلام قیمت مصوب / با...

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در زمینه لاستیک کردستان یکی از واحدهای تولید لاستیک در کشور لاستیک بارز استان...

بختیار خلیقی در جلسه کارگروه تنظیم بازار کردستان اینگونه بیان کرد که قیمت کالاهای اساسی در جلسات تنظیم بازار زیر نظر است و اگر در مورد افزایش قیمت مورد خاصی دیده شود، کارگروه تنظیم بازار قیمت‌ها و موارد کمبود کالاها را رصد و پیگیری می‌کند.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های این کارگروه در راستای کالاهای اساسی در چهار ماه پایان سال طرح ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و طرح ذخیره‌سازی میوه و مرکبات ایام پاییزی را در استان داریم.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به طرح نظارتی ایام پایان سال بیان کرد: امسال در ابتدای سال تفاهمنامه همکاری با سازمان بازرسی، اداره کل صنعت معدن تجارت و سازمان جهاد کشاورزی منعقد و جلسات کمیسیون‌های هماهنگی تعزیرات نیز برگزار شد تا هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های ناظر بر بازار انجام شود.

خلیقی از اجرای طرح برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم برای ایام پایان سال خبر داد و یادآور شد: نمایشگاه‌های ماه رمضان، نمایشگاه بازگشایی مدارس با محوریت اتاق اصناف برگزار شده است و برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا نیز با همکاری فرمانداری‌ها و با محوریت اتاق اصناف برپا می‌شود.

وی در زمینه واحدهای تولیدی بخش صنعتی ادامه داد: در زمینه لاستیک کردستان یکی از واحدهای تولید لاستیک در کشور لاستیک بارز استان است و در سامانه صمت لاستیک به وفور به متقاضیان داده شد که با اولویت استان به استان‌های همجوار نیز لاستیک تحویل داده شده است و در این راستا 9 هزار و 988 خودرو در استان کردستان، لاستیک با قیمت مصوبه دولتی دریافت کرده‌اند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: میانگین خروج محصول تولیدی در هر ماه 411 هزار و 230 حلقه معادل 13 هزار و 265 حلقه روزانه که توسط لاستیک بارز تولید می‌شود و تحویل عاملین فروش کشور می‌شود.

خلیقی اظهار داشت: به طور میانگین 150 حلقه به شرکت‌های خودروساز و 50 هزار حلقه لاستیک نیز به صورت اینترنتی به فروش می‌رسد.

وی به اقدامات کارگروه تنظیم بازار پرداخت و بیان کرد: کمبود گوشت در استان بررسی شده و جلساتی در این راستا برگزار شد که برنامه‌ریزی برای حذف واسطه‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان یادآور شد: در هشت ماه اول امسال 18 هزار و 503 مورد بازرسی در استان شکل گرفته است که در سامانه سیمبا ثبت شده است.

خلیقی ادامه داد: تعداد پرونده‌های تشکیل شده یک‌هزار و 835 مورد بوده که دو هزار و 17 تخلف با ارزش 298 میلیارد ریال تشکیل شده است.

وی گفت: گشت‌های مشترک در استان کردستان با همکاری تعزیرات، صمت، جهاد کشاورزی و اتاق اصناف انجام می‌گیرد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد