به‌زودی آرامش به بازار محصولات پروتيینی باز می‌گردد

به‌زودی آرامش به بازار محصولات پروتيینی باز می‌گردد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با سرعت بخشیدن به ترخیص نهاده‌های دامی از گمرک به‌زودی آرامش به بازار محصولات پروتيینی کشور باز می‌گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«سید جواد ساداتی نژاد» روز شنبه در حاشیه گردهمایی سراسری آغاز سال زراعی 1401 - 1400 درباره ترخیص نهاده‌های دام و طیور از گمرکات افزود: از وزیر راه و شهرسازی برای ترخیص نهاده‌ها قدردانی می‌کنم، زیرا راهداری و راه آهن را موظف کردند که مشکلات مربوط به ترخیص نهاده‌ها را رفع کنند.
اکنون شرایط بهتری را در بحث ترخیص نهاده‌ها داریم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: هنچنین با کمک هیيت دولت در حوزه تامین نهاده‌ها شرایط به سمتی سوق داده شده که آرامشی را در بازار نهاده‌ها داشته باشیم تا شرایط مطلوبی در حوزه تولید پروتيین کشور به وجود بیاید.

ابزار تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد محول می‌شود
ساداتی نژاد درباره تنظیم بازار محصولات کشاورزی گفت: براساس قانون، تمرکز تنظیم بازار در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد، این قانون به مدت دوسال لغو شده بود، اما اکنون این قانون به وزارت جهاد کشاورزی بازگشته است.

او اظهارداشت: بنابراین تنظیم بازار محصولات کشاورزی در شرایط فعلی برعهده این وزارتخانه است و برای اینکه ابزار‌های این کار به طور کامل در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد مجلس شورای اسلامی طرحی را در حال رسیدگی دارد.

به گفته او، این طرح در دستور کار اول مجلس است که امیدواریم هفته آینده به پایان برسد.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: در ماده یک این طرح، ایجاد ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی کمک می‌کند که حوزه مربوط به تنظیم بازار به طور کامل در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد تا یکجا، فرماندهی حوزه تولید تا بازار در محصولات کشاورزی را برعهده داشته باشد.

او اظهارداشت: با این اقدام پاسخگویی، نظارت و ساماندهی بهتری در این خصوص صورت می‌گیرد.

احیای جهادسازندگی در بخش کشاورزی برای حمایت از روستا‌ها
وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از دغدغه‌ها در 1.5 سال گذشته در جریان بازدید‌هایی که از استان‌ها و کانون‌های تولید داشتیم این بود که بی‌پناهی در حوزه روستا‌ها مشاهده می‌شد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه روستا اصالتش به‌تولید است، افزود: اینکه ما بیشتر نگاهمان به روستا‌ها به تغییر منظر باشد و اینکه آن‌ها را به سمت شهر‌های کوچک ببریم، باعث می‌شود که حوزه تولید در روستا‌های ما ضربه ببیند.

او تصریح کرد: پس از ادغام جهادسازندگی با همه ظرفیت‌ها و تلاش‌هایی که در حوزه روستایی انجام می‌شد، اما موضوع توسعه روستایی متولی متمرکزی نداشت و بین دستگاه‌ها پراکنده بود، بنابراین ريیس جمهوری بر احیای جهاد سازندگی برای حمایت بیشتر از روستا‌ها به عنوان قطب تولید تاکید کرد.

ساداتی نژاد ادامه داد: بر اساس تجارب و تلاش‌هایی که در گذشته برای این کار اتفاق افتاده بود، بحث احیای جهادسازندگی در وزارت جهادکشاورزی برای حمایت حوزه‌های روستایی مدنظر قرار گرفته است.

گردهمایی سراسری آغاز سال زراعی 1401 - 1400 امروز با رویکرد ارتقای امنیت غذایی برگزار شد.
وعده‌های وزیر جهاد کشاورزی در مورد کالا‌های اساسی

وعده‌های وزیر جهاد کشاورزی در مورد کالا‌های اساسی

وزیر جهاد کشاورزی وعده داده که یکی از اولویت‌های این وزارتخانه تامین و در دسترس بودن کالا‌های اساسی است و با اقدامات صورت گرفته، تا پایان سال مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

TejaratNews.com/
شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود دقت کنند آمریکا یک شرکت مبادله رمزارز را تحریم کرد توضیح بانک مرکزی درباره محدودیت تراکنش‌ها ضرورت ثبت معاملات خودرو در سامانه عرضه 177 میلیون دلار در سامانه نیما تحریم دولت بایدن علیه رمزارزها رسمی شد گشایش در تخلیه کالای ملوانی از بنادر آبادان دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ مبلغ و مهلت فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار بانک رفاه کارگران افزایش یافت ببینید مسیر واردات خودرو باز شد! آیا سهمیه سوخت خودروهای سنگین قطع شده است؟ شرکت‌های جدید تامین اجتماعی وارد بورس می‌شوند / پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان مدیرعامل بانک رفاه کارگران مورد تقدیر قرار گرفت اوراق سلف نفت خام وزارت اقتصاد به فروش رسید بازگشت اعتماد به بورس در گرو حمایت عملی از بازار است اسامی برندگان طرح امید رفاه مشخص شدند محدودیت مصرف برق صنایع لغو شد فروش 10 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت در بورس انرژی حداکثر قیمت تخم مرغ 40 هزارتومان افزایش قیمت و رکود شدید در بازار لوازم التحریر هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ بورس، مادر خرج نیست! بالاخره برق مجانی شد یا قسطی؟! اثر واکسیناسیون عمومی بر بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / در بلند مدت بازار سهام سودآور می‌شود قیمت گوشت در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) محدودیت جدید بانک مرکزی برای کارت به کارت آغاز اختیار معامله بر «فارس» شناسایی 7 هزار ماینر در بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز در ایران چین، ایران را غافلگیر کرد / چرا چین از ایران نفت نمی‌خرد؟ آغاز دوره معاملاتی قرارداد های اختیار معامله خرید و فروش "فارس" از مهرماه 11 هزار درگاه بانکی مسدود شدند بازی کارت بلاکچینی با مزیت ارزهای دیجیتال سهامداران شرکت «گروه بهمن» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند افزایش سرمایه 113 درصدی "شرنگی" در مجمع سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع مجمع "صبا " 193 تومان تقسیم کرد سقوط 11 درصدی ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال فعالیت استخراج کنندگان مجاز رمزارز‌ها از مهرماه سهم نیم‌درصدی ما از بازار 3هزار میلیاردی سازمان شانگهای! چین هم از ایران نفت نمی‌خرد / افت 99 درصدی صادرات نفت ایران به چین قیمت طلا و سکه در بازار امروز زندگی سراسر سرمایه‌گذاری است یارانه به جیب پولدار‌ها می‌رود بورس با افت 36 هزار واحدی، حمایت خود را شکست وضعیت سبد سهام عدالت در 30 شهریور ماه

در حال بارگیری...