ریزش دومینووار سهام

ریزش دومینووار سهام

در کنار پرداختن به مسايل روز در گعده فعالان بورسی در توییتر خبرهایی مثل شایعه‌های بلوکه شدن دارایی‌ها در حوزه رمز ارز، افت قیمت صندوق‌های معاملاتی دولتی پالایش و...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ آنها دیگر امیدی به بهبود اوضاع ندارند چرا که خرداد را هم با ریزش شاخص بورس شروع کردند و این مساله برایشان یک اتفاق عادی شده است. کاربرانی در توییتر و در چنین فضایی به این مساله می‌پردازند که با حجم بدهی دولت به بانک مرکزی، نباید به مردم قول معجزه زود هنگام را داد. مطرح شدن این موضوعات در فضای توییتر فارسی مانند جرقه است و آتش آن گاهی تا اینستاگرام و تلگرام هم زبانه می‌کشد.

در این حال کاربران عادی و سهامداران خرد تازه آشنا شده با توییتر با عصبانیت و انتقادهای تند و تیز از آنچه بر آنها گذشته است می‌نویسند. در این شرایط برخی از فعالان حوزه اقتصاد هم سعی می‌کردند به این مساله بپردازند که سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی ریسک دارد و سهامداران باید تحمل ریسک و شرایط را داشته باشند و البته با عقل و منطق پیش بروند و اسیر احساسات و هیجان‌ها نشوند.

در همین رابطه دیروز سیامک قاسمی در صفحه شخصی خود نوشت: «یک روز ارز و طلا، یک روز بورس، یک روز رمزارز! اصلاح و ریزش و ترکیدن حباب‌ها یک بخش جدایی‌ناپذیر از همه بازارهای مالی بوده و خواهد بود و برای رهایی از زیان‌های سنگین، فقط باید به دامان عقل و اصول بدیهی همانند نظریه  مدرن پرتفولیو یا سبد دارایی پناه برد!» بازهم مثل همیشه کاربرانی به صحبت‌ها و وعده‌های مسوولان در حوزه بورس در نوشته‌هایشان رجوع می‌کنند و با سند و مدرک سعی می‌کنند توجه دیگر کاربران را به عدم تحقق وعده‌ها و شعارهای داده شده در حوزه بورس جلب کنند.

یکی از این وعده‌ها صحبت‌های رییس دولت دوازدهم در 29 اردیبهشت‌ماه بود که بیان کرده بود «بازار سرمایه را ما به اوج رسانده‌ایم.» کاربرانی هم با بازنشر این صحبت‌ها که به تازگی مطرح شده و همزمان با افت شاخص و صف‌های فروش بوده است، به این مساله می‌پرداختند که شاید منظور رییس دولت اوج ریزش بوده است که هر روز ادامه‌دار بوده و هست. یکی از توییت‌هایی هم که در این رابطه مورد توجه قرار گرفته بود، بازنشر فیلم همین اظهارنظرهای حسن روحانی بود و بعد از آن سیر نزولی شاخص بورس نوشته شده بود؛ چهارشنبه 29 اردیبهشت: بورس 18 هزار واحد ریزش کرد.

شنبه 1 خرداد: بورس 27 هزار واحد ریزش کرد. یکشنبه 2 خرداد: بورس 20 هزار واحد ریزش کرد. در چنین وضعیتی که ریزش شاخص بورس به صورت دومینووار و بدون توجه به تزریق پول به این حوزه و مسايل سیاسی و بین‌المللی ادامه‌دار است، برخی از فعالان اقتصادی در نوشته‌های خود به این موضوع می‌پردازند که بهتر است برخی از افرادی که در شورای عالی بورس حضور دارند و مخالف این وضعیت هستند و کاری را نمی‌توانند به نفع بازار پیش ببرند یا جلوی دخالت‌ها را نمی‌توانند بگیرند استعفا دهند تا ‌تر و خشک با هم نسوزند در این آشفته بازار.

موضوع دیگری هم که مطرح می‌شود از این قرار است که با چنین شرایطی که سهامداران بورس با آن دست به گریبان هستند، بورس و بهبود وضعیت آن از چالش‌های رییس دولت آینده است که به سختی می‌تواند اعتماد دوباره مردم به این حوزه را بازگرداند.

local_offerبرچسب‌ها:
پیش‌بینی هفتگی بازار سهام / کارشناسان هفته سوم خرداد ماه بورس را چگونه پیش‌بینی می‌کنند؟

پیش‌بینی هفتگی بازار سهام / کارشناسان هفته سوم خرداد ماه بورس را چ...

در هفته‌ای که گذشت بازار سهام، روندی متعادل و رو به صعود را پشت‌سر گذاشت و علاه بر رشد 3٫5 درصدی، ارزش معاملات هم بیشتر شد. اما این هفته کارشناسان روند بازار سرمایه را چگونه پیش‌بینی می‌کنند؟

TejaratNews.com/
سیگنال‌های مثبت برای بازار سهام

سیگنال‌های مثبت برای بازار سهام

معاملات هفته دوم فروردین ماه با روند نزولی و حالتی فرسایشی همراه شده و این در حالیست که پیش‌بینی می‌شد بازار سهام در هفته اول معاملات سال 1400 متعادل شود. چرا بورس متعادل نمی‌شود؟

TejaratNews.com/
تاثیر قیمت دلار بر بازار سهام / دلار چند شود بورس ضرر می‌کند؟

تاثیر قیمت دلار بر بازار سهام / دلار چند شود بورس ضرر می‌کند؟

بعد از خبر مذاکرات روز سه‌شنبه در وین قیمت دلار در بازار آزاد حدود هزار و 300 تومان ریزش کرد. حالا سوال اینجاست که ریزش بیشتر قیمت دلار چقدر محتمل است و این قیمت چه تاثیری بر بازار سهام دارد؟

TejaratNews.com/
حذف دامنه نوسان، بهترین گزینه برای بهبود وضعیت بازار سهام

حذف دامنه نوسان، بهترین گزینه برای بهبود وضعیت بازار سهام

بورستهران- ایرنا- مدیرعامل فرابورس ایران به تغییر دامنه نوسان اشاره کرد و گفت: ممکن است زمانی اعلام شود که برای بهبود وضعیت بازار سرمایه، دامنه نوسان حذف شود یا دامنه نوسان 10 درصدی وجود داشته باشد، ک...

Irna.ir/
نشانه‌های بازگشت امید به بورس / بازار سهام چه می‌شود؟

نشانه‌های بازگشت امید به بورس / بازار سهام چه می‌شود؟

در آخرین روزهای اسفند ماه وضعیت بازار سهام بهبود قابل توجهی داشته است. آیا این روند ادامه‌دار است و نشانه‌های برگشت امید پایدار هستند؟

TejaratNews.com/

5 پیش‌بینی از آینده بورس / بازار سهام پس از تعطیلات چه می‌شود؟

چرا بورس احیا نمی‌شود؟ / بازار سهام گرفتار در تله برجام!

چرا بورس احیا نمی‌شود؟ / بازار سهام گرفتار در تله برجام!

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است بازار سهام در این روزها در تله برجام افتاده و فاکتورهایی که اعلام می‌شود باعث افت عملکرد بازار شده است.

TejaratNews.com/
دلایل افت بازار سهام چه بود؟ / تبلیغات زیاد بازار را هیجانی کرد؟

دلایل افت بازار سهام چه بود؟ / تبلیغات زیاد بازار را هیجانی کرد؟

بازار سرمایه در سال 99 شرایط نوسانی زیادی را تجربه کرد و رفتارهای هیجانی زیادی چه در زمان صعود شاخص و چه در زمان نزولی بودن آن در بازار رخ می‌داد. اما دلیل این رفتارهای هیجانی چه بود؟

TejaratNews.com/
26 شرکت در سال 99 وارد بازار سهام شدند/ میانگین بازدهی 155 درصد

26 شرکت در سال 99 وارد بازار سهام شدند/ میانگین بازدهی 155 درصد

پرونده بورس تهران در سال 1399 در حالی با ثبت بازدهی 155درصدی بسته شد که بازار سهام در این سال پذیرای 26شرکت جدید در بورس و فرابورس ایران بود.

FarsNews.ir/
وضعیت بازار سهام در سال 1400 چه می‌شود؟

وضعیت بازار سهام در سال 1400 چه می‌شود؟

بازار سهام در جریان معاملات سال 1400 روند نوسانی را تجربه کرده است و کارشناسان معتقدند تا نتیجه برخی از فاکتورهای تاثیرگذاز مشخص نشود بازار روند فرسایشی را ادامه می‌دهد.

TejaratNews.com/
عملکرد بازار سهام در هفته مناظره‌های انتخاباتی چگونه بود؟

عملکرد بازار سهام در هفته مناظره‌های انتخاباتی چگونه بود؟

در پایان معاملات این هفته بازار سهام، شاخص کل بورس اگر چه رشد 0٫3 درصدی را تجربه کرد اما شاخص کل هم‌وزن منفی شد.

TejaratNews.com/

بهبود ارزش معاملات بازار سهام / اعتماد به بازار سهام بازگشته است؟

پایان هفته راکد بازار سهام / ارزش معاملات این هفته بورس معادل ارزش روزانه سال گذشته!

پایان هفته راکد بازار سهام / ارزش معاملات این هفته بورس معادل ارزش...

در پایان معاملات این هفته که با افت 3٫4 درصدی شاخص کل همراه بود، ارزش معاملات به کمترین میزان یکسال و نیم اخیر رسید.

TejaratNews.com/

روند معاملات بازار سهام چگونه بود؟ / آیا بازار سهام جمع شد؟

رشد یک‌دست بازار سهام / بانکی‌ها پیشرو بازار سهام بودند

رشد یک‌دست بازار سهام / بانکی‌ها پیشرو بازار سهام بودند

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با رشد 1٫72 درصد به یک میلیون و 540 هزار تومان رسید و رشد شاخص هم‌وزن نیز بیانگر رشد یک‌دست بازار سهام است.

TejaratNews.com/
تحویل یک میلیون و 286 هزار واحد مسکن مهر در دولت تدبیر و امید قیمت نفت به بالای 72 دلار رسید نقش موثر اوپک در دو رکود جهانی چرخه نفت افزایش صدور پروانه تاسیس و مجوز از ابتدای سال امکان مشاهده پرونده صادراتی در سامانه جامع تجارت فراهم شد سودسازی "کساوه" به 4420 ریال رسید شرایط دریافت وام مسکن ملی چیست؟ + اینفوگرافیک عقب‌نشینی محتاطانه قیمت دلار طبق منویات مقام معظم رهبری با سیاه نمایی‌ها مقابله می‌کنیم آغاز ثبت‌نام وام ودیعه مسکن، از ساعت 12 ظهر امروز افزایش سرمایه یک بانک | وزمین از شمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج می‌شود؟ افزایش سرمایه 234 درصدی بانک دی معاملات بورس پس از انتخابات ریاست جمهوری به کدام سو می‌رود؟ نوکیا 110، 4G و 105، 4G معرفی شدند تمدید و آغاز بازارگردانی 2 شرکت بورسی قیمت خودرو پس از انتخابات کاهش می‌یابد خبر خوب برای سهامداران «شبندر» تحلیل بورس 26 خرداد / دخالت دولت شفافیت در بازار را بر هم می‌زند جزيیات پرداخت وام ودیعه مسکن و افزایش اجاره + جدول کیفیت خودروی شاهین فقط آماری نیست شاخص کل با افت 1190 واحدی مواجه است "قلرست" شکر را گران کرد "ساروم" ساختمان دفتر تهران را فروخت سرمایه گذاری خارجی 1,300,000 یورویی در "دروز" "تماوند" به بازار دوم فرابورس رفت تقسیم سود 1005 ریالی در مجمع "لخانه" دولت آینده و اعتماد از دست رفته سهامداران وضعیت قیمت مسکن بعد از انتخابات ممانعت از انحصار در بورس/ سرمایه‌گذاری مردم باید سود بدهد نه هزینه! نرخ رسمی 28 ارز کاهش یافت رانت حرف اول را در بورس نباید بزند! / اصلاح ایرادات بازارثانویه ارايه راه‌حل برای برون رفت از مشکلات بورس/ اهمیت شکل‌گیری "شورای ثبات" با اضلاع بورس، بیمه و بانک بازار اولیه اصالت دارد نه بازار ثانویه! / سوداگری که با غلبه بازارثانویه رواج گرفت آغاز عرضه اولیه ومدیر / ثبت سفارش تا کی ادامه دارد؟ شرایط جدید ثبت‌نام در طرح‌های پیش‌فروش خودرو اعلام شد افت 269 واحدی شاخص کل بورس قیمت ارز‌های دیجیتالی در 26 خرداد/ افت 0.4 درصدی قیمت بیت کوین پیش‌بینی قیمت مسکن بعد از انتخابات اولین خبر از عرضه اولیه ومدیر / ثبت سفارش کی آغاز می شود؟ اولین جزییات از شروع بورس امروز 26 خرداد افت 92 درصدی تولید خودرو / هشدار برای گرانی خودرو بازی سیاسی نامزدها در زمین بورس ریشه یابی ناهنجاری های عمده در بورس در دقایق ابتدایی بازار شاخص قرمزپوش است "چکارن" صورت مالی تلفیقی را منتشر کرد کارگران خوزستانی یکسال حقوق نگرفتند!/چالش‌های عجیب آب در اهواز این هم از گزارش فعالیت یک ماهه "سهرمز" بورس امروز چهارشنبه 26 خرداد 1400 | تابلو بورس تهران امروز چگونه بود؟ مجمع "سپهر" بازار برگزار می شود انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه صندوق سرمایه گذاری اوج ملت

در حال بارگیری...