درخواست بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جواب حذف دامنه‌ نوسان

درخواست بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جواب حذف دامنه‌ نوسان

برچیده‌شدن دامنه‌نوسان از آن دسته از درخواست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و مطالباتی است که فعالان بازار سرمایه و کارشناسان این بازار همیشه داشته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند و هر بار...

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دنیای‌اقتصاد، هرچند تصمیم‌گیران بازار سرمایه گاهی وعده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی برای حذف دامنه‌نوسان می‌دهند اما تا به امروز این اقدام عملی نشده است. دیروز نیز برخی از فعالان بورسی در فضای‌مجازی به‌ویژه توییتر این مطالبه را بار دیگر تکرار کردند. پیام الیاس‌کردی یکی از این کارشناسان و فعالان بازار بود که در توییتی‌ ام‌الفساد اصلی بورس را دامنه‌نوسان معرفی کرد و نوشت: «خیلی از پلیدی‌ها، زشتی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، فسادها، رانت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و... ریشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اش در همین دامنه‌نوسان است.‌»

سایر کاربران هم در ادامه به میان آمده و از آسیب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که دامنه‌نوسان به بازار زده است، نوشتند. مثلا یکی از این کاربران نوشت: «اصلی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین‌ ام‌الفسادی که امکان طولانی‌کردن روند به تعادل‌رسیدن سهم و ایجاد صف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خرید و فروش و قفل‌کردن و گیرانداختن پول سهامداران به مدت طولانی را فراهم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، محدودیت دامنه‌نوسان است. تا این محدودیت برطرف نشود ابزار رانت و فساد در بورس برقرار است.‌»

عصبانیت اهالی توییتر از اظهارات وزیر کار

«وزارت کار مسوول ایجاد اشتغال نیست!» این جمله را دیروز حجت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌الله عبدالملکی، وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی دولت سیدابراهیم ريیسی گفت. همان کسی که قبل از نشستن بر صندلی وزارت از اینکه افراد نمی‌توانند با یک میلیون تومان کار ایجاد کنند تعجب کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و گفته بود: «با یک میلیون تومان هم می‌شود کار ایجاد کرد. حتما می‌پرسید چگونه؟! حق دارید! آموزش نداده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم!»

او حالا که در این سمت قرار گرفته، می‌گوید قرار نبوده وزارتخانه تحت‌مدیریتش اشتغال ایجاد کند. این جمله دیروز او خون کاربران در فضای‌مجازی را به جوش آورده بود و آنان از اینکه وزیر کار به فاصله چند‌ماه نظرش تغییر کرده و خودش را مسوول رفع بیکاری نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌داند، عصبانی بودند. بورسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فضای‌مجازی هم ساکت ننشستند و به وزیر کار دولت ريیسی تذکر دادند.

حسین سلاح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ورزی، نایب‌رییس اتاق بازرگانی ایران یکی از این افراد بود که گرچه نظرش تا حدی شبیه عبدالملکی بود اما نقد اساسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر و جدی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تری به دولت داشت. او نوشت: «وظیفه وزارت رفاه و به‌طور کلی دولت، ایجاد اشتغال نیست. اشتغال بازتابی از وجود فضای مناسب برای فعالیت مولد است. باید از دولت پرسید برای بهبود فضای کسب‌وکار کشور (به‌ویژه کاهش نااطمینانی‌ها) چه کرده‌اید؟»

داود سوری، از اقتصاددانان کشور نیز به اظهارات وزیر کار واکنش نشان داد و نوشت: «شاید حرف او صحیح باشد ولی همو بود که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گفت با یک میلیون تومان شغل ایجاد می‌شود، در محضر شرکت به‌نام زوجین ثبت کنید تا شاغل شوند و... حتما باید به صندلی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسید تا اندکی فکر کند؟» در حالی که اظهارات وزیر برای اهالی فضای‌مجازی عجیب و عصبانی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کننده بود اما یکی از کاربران به خونسری از کنار آن گذشت و خطاب به کسانی که از اظهارات برآشفته شده بودند، نوشت: «سال‌هاست وضع همینه!»

ضرب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شست سهامداران «کرمان» به هیات‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مدیره

مجمع نماد کرمان در حالی برگزار شد که حواشی این مجمع پررنگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر از متن آن بود. دیروز فیلمی از درگیری بین سهامداران و هیات‌مدیره این مجمع در فضای‌مجازی منتشر و دست‌به‌دست شد که در بخشی از آن یکی از مدیران که از سوی یکی از سهامداران در حال پایین کشیده‌شدن از صندلی است، فریاد «کمک، کمک» سر می‌دهد! بر اساس آنچه کاربران در فضای‌مجازی می‌گفتند

ماجرا بر سر این بوده؛ سهامداران معتقد بودند که مدیرعامل و ريیس هیات‌مدیره کرمان به دلیل عدم‌کفایت نباید پشت‌میز هیات‌ريیسه بنشینند و بنابراین درگیری بر سر انتخاب هیات‌ريیسه بوده است. این ویديو مورد‌توجه فعالان فضای‌مجازی به‌ویژه بورس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بازان قرار گرفت و با بازنشر آن به تحلیل این اتفاق پرداختند، اما نکته جالب اغلب مطالبی که درباره این ویديو منتشر شد، این بود که اکثریت از این اتفاق خوشحال بودند و از اینکه فردی پیدا شده و خشم فروخورده آنان را فریاد کشیده، رضایت داشتند.

مثلا یکی از این کاربران که نام مستعار داشت، در واکنش به درگیری سهامداران کرمان با هیات‌مدیره این مجمع نوشت: «بورس نیاز به سهامداران سهم کرمان داره»، «داود» هم یکی دیگر از کاربران توییتر بود که این اتفاق را این‌گونه تحلیل کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: «رکن اصلی هر شرکت سهامداران آن است. معمولا هیات‌مدیره از بالا به آنها نگاه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و در بسیاری موارد سخنرانی کرده و با رضایت و بدون پاسخگویی استیج را ترک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. در سنوات اخیر و به بهانه کرونا حتی از مواجهه با سهامداران هم خودداری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. فقط یادشان باشد با این عملکرد انتظار کمک نداشته باشند.‌»

گلناز میرسلیمانی

کارشناس بازار سرمایه

تعصب، خوش‌بینی و بدبینی زیاد در تحلیل و معاملات بزرگ‌ترین اشتباه سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاران و تحلیلگران است. البته فکر نکنید فقط سهامدارخرد، اکثر مدیر پرتفوها، مدیر سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و تحلیلگران هم دچار این تعصب می‌شوند.

مجتبی توانگر

نماینده مجلس

میهمان وزیراطلاعات بودم. در پاسخ گفتند: «دغدغه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد رمزارزها همان دغدغه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دولت و آقای ريیس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جمهور است. پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نویس قانون رمزارزها در حال بررسی است که باید با مشورت شما دقیق‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر شود. باید وضعیت آشفته رمزارزها ساماندهی شود.‌»

علی سعدوندی

کارشناس اقتصادی

در خبرها آمده است: «دولت امارات انحصار خانوادگی بر واردات کالاهای تجاری را حذف می‌کند.‌»

منبع:دنیای اقتصاد
خبر خوش دولت به مردم/ اعلام جزییات پرداخت وام بدون... رایزنی اروپا برای منابع جایگزین گاز روسیه رشد 29 دلاری قیمت نفت ایران در سال 2021 ابهامات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای تولیدی/امکان سوء‌استفاده مفسدان‌ به اسم حمایت از تولید افزایش قیمت شکر در بازار رشد بی رمق بورس در نخستین روز هفته تکمیل حدود 9 هزار خودرو ناقص در یک هفته قیمت خودرو امروز 2 بهمن 1400/ سمند گران شد قیمت جدید انواع یخچال در بازار + جدول عامل گرانی برنج اعلام شد همتی درمورد رشد تند پایه پولی؛ من آنچه شرط بلاغ است... وام و تسهیلات عالی فرزندآوری اعلام جزيیات پرداخت وام بدون ضامن در بانک ها | چه کسانی می توانند بدون ضامن وام بگیرند؟ آغاز پرداخت بدون ضامن وام‌های زیر 100میلیون ابراز تمایل ريیس جمهوری ترکیه به توسعه روابط اقتصادی با ایران طرحی داخلی برای حمایت از سیگار خارجی! قیمت دنا ریخت؛ سمند بالا رفت نرخ سود بین بانکی کاهش یافت بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات بدون ضامن شدند خاندوزی: پرداخت وام‌های بدون ضامن آغاز شد با فیلترشکن ببینید 1400/11/02 دنا ریخت؛ سمند بالا رفت/ جدول قیمت‌ها نحوه عمل‌کردن ایربگ در خودروهای داخلی! تغییر شرایط ورود به عراق برای مسافران هوایی/همه پروازها به لندن انجام می شود خبر خوش بانک مرکزی برای بدهکاران بانک‌ها ارزان قیمت‌ترین آبگرمکن در بازار + جدول هدفگذاری بانک مرکزی برای لغو اخذ سود از دیرکرد اقساط تسهیلات گاز رایگان خانوارهای محروم، معطل کاغذبازی وضعیت قابل قبول ذخایر ارزی کشور ذخیره سازی 20 میلیارد مترمکعب آب در سدها بررسی لغو اخذ سود از دیرکرد اقساط وام‌ها در بانک مرکزی برق واحدهای فولادی از امروز قطع شد فرافکنی در بورس ممنوع! پایان یک ابهام در مورد بازنشستگان در بودجه 1401 پرتقاضاترین کالای ایرانی در هند را بشناسید ادعای تازه در مورد آینده تورم در ایران پیش‌ بینی مهم از آینده قیمت طلا و دلار توسعه میادین نفت و گاز ایران با مشارکت شرکت‌های ر... هشدار همتی در مورد رشد تند پایه پولی جدیدترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی | آخرین قیمت پژو، ساینا و کويیک ؛ 2 بهمن 1400 هدیه اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران در بهمن/ تخفیف ویژه برای بانوان به مناسبت ولادت حضرت فاطمه ... معاملات مشکوک دو دارویی در بورس خرید تبلت ایسوس چقدر خرج برمی دارد؟ + جدول قیمت علت نوسان قیمت دلار در معاملات امروز چه بود؟ طرح درج قیمت تولیدکننده متوقف نشده بلکه پرقدرت‌تر در حال اجراست آغاز به کار نمایشگاه مجازی کتاب تهران با حمایت بانک صادرات ایران اتهامات تازه علیه برادر حسن روحانی بورس فردا مثبت است یا منفی؟ خبر مهم درباره معاملات بیت کوین مجمع یک عرضه اولیه | افزایش سرمایه کزغال چه شد؟