متناسب با کشش بازار عرضه اولیه انجام می‌شود

متناسب با کشش بازار عرضه اولیه انجام می‌شود

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید براینکه بازار سرمایه یک بازار بلند مدت است، گفت: متناسب با کشش بازار تا پایان سال عرضه اولیه سهام دولتی و شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، مجید عشقی با بیان اینکه اگر فردی به دنبال کسب سود در مدت زمان کوتاهی هست، این بازار ممکن است در دوره‌هایی پاسخگو نباشد، تصریح کرد: براساس آمارها، شاخص هر کدام از صنایع در بازار سرمایه در مقایسه با دیگر بازار‌ها در بلند مدت سود بیشتری دارد مثلا یک سرمایه‌گذاری در روندی، بیست ساله، ده ساله و گاهی 5 ساله در بازار سرمایه بسیار بهتر از سایر بازار‌های مولد و غیرمولد نظیر ارز و سکه بازدهی داشته است.
وی ادامه داد: متاسفانه شاهد این بودیم که حجم زیادی از مردم با تشویق زیاد از سوی شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های غیر رسمی و حتی رسمی وارد بازار سرمایه شدند و به طور مستقیم اقدام به خرید و فروش‌های مستمری کردند و در ریزش بازار که دور از انتظار هم نبود، متضرر شدند و اکنون انتظار دارند، در یک بازه زمانی کوتاه بازدهی بالایی کسب کرده و جبران ضرر برایشان اتفاق افتد.
عشقی گفت: مشکل از همین جا آغاز می‌شود و باید افراد با دانش کامل و دریافت مشاوره خوب به بازار سرمایه وارد شوند و در آن به فعالیت ادامه دهند.
وی تصریح کرد: آیا هدف از سرمایه گذاری در بازار بورس این است که در یک بازه زمانی کوتاه مدت سودی را دریافت کنیم و سپس خارج شویم؟ ابدا این گونه نیست اصالت در سهامداری حفظ ارزش دارایی و توسعه مستمر و پیوسته آن با بهره مندی از سود دهی شرکت‌ها است و طبعا مصونیت بخشی از دارایی‌ها در شرایط تورمی را هم در پی دارد.
ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد:، اما ورود مقطعی به نیت جلب بازدهی بالا آن هم بدون اطلاعات و تجربه مکفی واقعا ریسک بزرگی است. در سال‌های کار حرفه‌ای خود هیچگاه چنین چیزی را به کسی توصیه نکرده و نگفته‌ام که اشخاص پول ضروری کنار گذاشته شده خود را وارد بورس کنند تا در یک بازه زمانی کوتاه مدت سودی را دریافت کنند.
وی با اشاره اینکه آسیب جدی را در سال گذشته از همین نقطه خوردیم، گفت: یک شخص منزل و خودروی خود را فروخته و در بازار بورس سرمایه گذاری کرد، آن هم در شرایطی که بازار بورس طبق همه تحلیل‌ها در اوج خود قرار داشته مشخص است که به این فرد مشاوره درستی داده نشده است. امیدواریم بتوانیم با استفاده از ساختار‌های روابط عمومی و آموزشی به بحث سواد مالی افراد بها داده و آن را افزایش دهیم تا بتوانند با چشم باز انتخاب کنند و از مزایای بیشمار بازار مالی بهره‌مند شوند.
اولین شرکت استارتاپی به زودی در بورس عرضه اولیه می‌شود

اولین شرکت استارتاپی به زودی در بورس عرضه اولیه می‌شود

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه پذیرش یک شرکت استارتاپی به نام تپسی در فرابورس انجام شده است، اظهار امیدواری کرد: در هفته‌های آینده سهام این شرکت در فرابورس عرضه اولیه شود.

FarsNews.ir/
رییس سازمان بورس: عرضه اولیه سهام تا پایان سال انجام می‌شود

رییس سازمان بورس: عرضه اولیه سهام تا پایان سال انجام می‌شود

مجلستهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار سرمایه را بازار بلندمدت توصیف کرد و گفت: عرضه اولیه سهام دولتی و شرکتهای خصوصی متناسب با کشش بازار تا پایان سال انجام می‌شود.

Irna.ir/
عشقی از دولت طلبکار است؟ / سازمان بورس، توضیح می خواهد

عشقی از دولت طلبکار است؟ / سازمان بورس، توضیح می خواهد

رییس سازمان بورس گفت: سازمان بورس به عنوان یک نهاد غیر دولتی از دولت پاسخی مناسب در خصوص صندوق پالایش یکم می‌خواهد.

EghtesadOnline.com/
شفاف‌‌‌سازی 5 نماد بورسی

شفاف‌‌‌سازی 5 نماد بورسی

دیروز تعدادی از ناشران اطلاعیه‌‌‌‌‌‌های خود را تحت‌عنوان «افشای اطلاعات بااهمیت» در سامانه کدال منتشر کردند.

TejaratNews.com/
جزيیات جلسه عشقی با سهامداران

جزيیات جلسه عشقی با سهامداران

در جلسه هم اندیشی ريیس سازمان بورس با سهامداران و فعالان بازار سرمایه، تلاش سازمان بورس برای حذف مداخلات و قیمت گذاری دستوری و همسو شدن بدنه دولت و معاونت اول ریاست جمهور با این روند خبر خوش عشقی برای...

TejaratNews.com/
در جلسه سهامداران با عشقی چه گذشت؟

در جلسه سهامداران با عشقی چه گذشت؟

جلسه هم اندیشی با سهامداران و فعالان بازار سرمایه با حضوریعشقی، یخدابخش و مدیر روابط ععمومی سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، دغدغه‌ی فعالان مورد به مورد شنیده ...

EghtesadOnline.com/
جزيیات افشای اطلاعات 5 نماد بورسی

جزيیات افشای اطلاعات 5 نماد بورسی

دیروز اطلاعیه‌‌‌های متعددی در خصوص افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها در سامانه کدال منتشر شد که جزيیات اطلاعیه 5 ناشر را تشریح کرده‌ایم.

TejaratNews.com/
خبر فوری/ عشقی با سهامداران حقیقی جلسه گذاشت / پرچم بازار در دست فعالان خرد

خبر فوری/ عشقی با سهامداران حقیقی جلسه گذاشت / پرچم بازار در دست ف...

شنیده ها حاکی از برگزاری نشستی بین مجید عشقی، رییس سازمان بورس، با جمعی از سهامداران حقیقی، در محل این سازمان است.

EghtesadOnline.com/
شفاف‌سازی 6 نماد بورسی

شفاف‌سازی 6 نماد بورسی

روزهای پایانی هفته‌‌‌ گذشته اطلاعیه‌‌‌هایی در سامانه کدال منتشر شد که بخشی از این اطلاعیه‌‌‌ها به افشای اطلاعات شرکت‌‌‌ها اختصاص داشته است.

TejaratNews.com/
شرکت های بورسی در توزیع سود مرتکب تخلف می شوند

شرکت های بورسی در توزیع سود مرتکب تخلف می شوند

بسیاری از شرکت‌ها و ناشران بورسی با وجود الزام قانونی از واریز سود سهام از طریق سجام سر باز می‌زنند که این موضوع یکی از مصادیق تضییع حقوق سهامداران خرد، محسوب می‌شو...

EghtesadOnline.com/
عشقی؛ مانعی برای تسهیل فضای کسب و کار

عشقی؛ مانعی برای تسهیل فضای کسب و کار

پیچیدگی های بوروکراتیک در ایران همواره به عنوان یکی از موانع توسعه کسب و کار و اشتغالزایی بوده و فعالان اقتصادی از لزوم اخذ مجوزهای عجیب و غیرضروری شکایت کرده اند.

EghtesadOnline.com/
خبرهایی جدید از 4 نماد بورسی

خبرهایی جدید از 4 نماد بورسی

اطلاعیه‌های چهار نماد بورسی و فرابورسی در روزهای گذشته منتشر شد که در دو گروه الف و ب دسته‌‌‌بندی می‌‌‌شوند.

TejaratNews.com/
سهم 7 درصدی شستا در منابع تامین اجتماعی/60 شرکت شستا بورسی می‌شود

سهم 7 درصدی شستا در منابع تامین اجتماعی/60 شرکت شستا بورسی می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی 6 تا 7 درصد منابع تامین اجتماعی را تامین می‌کند، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده این سهم به 2 برابر افزایش می‌یابد.

FarsNews.ir/
2 خبر مهم برای سهامداران پاکشو / عرضه اولیه جدید در راه است

2 خبر مهم برای سهامداران پاکشو / عرضه اولیه جدید در راه است

صبح امروز گروه صنعتی پاکشو دو اطلاعیه در کدال منتشر کرد. یکی از این دو اطلاعیه در مورد پذیرش یکی از شرکت‌های زیر مجموعه این نماد در فرابورس بود.

TejaratNews.com/
محمد: مترصد ایجاد بورس بین الملل در مناطق آزاد هستیم کوچ صنایع از اصفهان شروع شد؟ نقشه‌های سایپا برای تحول در بازار خودرو تراز 9 هزار واحد اولین هدف شاخص انبوه‌سازی «فروش خودرو زیر قیمت»، شگرد جدید کلاهبرداران بورس شامل حمایت دولت می‌شود؟/ توصیه مهم به سهامداران شاهکار جدید و مرموز مرسدس بنز احتمال افزایش 10 درصدی قیمت خودرو قیمت خودرو خارجی در ایران 10برابر نرخ جهانی قیمت انواع سبزیجات 44درصد گران شد نوبل اقتصاد هم می رسد به... جایگاه ویژه بورس در نقشه راه رشد غیرتورمی دولت برق گران نشده؛ به فیش‌هایتان با دقت نگاه کنید احتمال کاهش قیمت خودرو با ورود به بورس ترس در بازار سرمایه/ فشار فروش در بورس ادامه می‌یابد؟ ثبت تصمیمات مجمع عمومی " تبرک" پیشنهاد طرح فروش اقساطی سهام به مردم/ رهاشدگی از عوامل مشکلات بنگاه‌های خصوصی شده است انتشار صورت سود و زیان 6 ماهه زیرمجموعه "وپاسار" عضو جدید هیيت عامل سازمان خصوصی سازی منصوب شد "فنفت" صورت مالی میاندوره ای زیرمجموعه را منتشر کرد واردات لوازم خانگی کره‌ای همچنان به‌صورت قانونی رشد 40 درصدی تجارت خارجی کشور عربی‌ترین شاسی‌بلند ب‌ ام‌ و روانه امارات می‌شود! سقوط قیمت نفت با ظهور کرونای جدید کراس جدید سوزوکی معرفی شد «پلاک تاریخی» برای خودرو‌های بالای 30 سال هیات مدیره "ومعادن" با مصوبه مجمع تغییر کرد عراقچی: هیچ پولی در پرونده من جابجا نشده! فردا، مجمع صندوق اختصاصی بازارگردانی آرمان اندیش برگزار می شود "حپارسا" در مجمع 345 تومان تقسیم کرد هر فرد تا پایان سال چقدر یارانه دریافت می‌کند؟ سوددهی "وپاسار" آغاز شد دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده شبکه بزرگ قاچاق لوازم خانگی منهدم شد افت شدید قیمت دلاردر صرافی بانک‌ها / بازگشت دلار به کانال 26 هزار تومان قیمت آپارتمان در اطراف تهران افت کرد قنادان با کمبود و گرانی روغن مواجهند زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد پیشنهاد برای فروش 1800 خودروی وارداتی رسوبی شاخص کل بورس بیش از 27 هزار واحد افت کرد انهدام شبکه بزرگ قاچاق لوازم خانگی شاخص بورس قرمزپوش ماند تغییر ساعت کاری خزانه‌های سکه طلا جزيیات جدید فروش نقدی ارز در صرافی‌ها سقوط آزاد بورس در نخستین روز هفته صفر تا صد یارانه یک میلیون تومانی! وضعیت سبد سهام عدالت در ششم آذر ماه شرط تزریق واکسن برای ورود به مدرسه ممنوع است مدت زمان اجاره خانه تغییر می‌کند بدترین روز سال برای بازارها/ وجشت شاخص‌ها از ویروس جدید کرونا