لزوم تقویت ساخت و ساز بخش خصوصی

لزوم تقویت ساخت و ساز بخش خصوصی

وزیر راه و شهرسازی گفت: باید تلاش کنیم تا دولت کمتر درگیر مسايل ساخت و ساز شود و با حمایت بخش خصوصی و حمایت از خودمالکان امکان ساخت و ساز برای متقاضیان تسهیل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای رستم قاسمی در نشست بررسی وضعیت پیشرفت و اقدامات انجام شده نهضت ملی مسکن با تاکید بر زمین که با حضور معاونان وی در ساختمان دادمان و مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها به شکل ویديوکنفرانسی برگزار شد، تصریح کرد: دولت نمی‌تواند در مقابل مشکلاتی که در زمینه مسکن در کشور وجود دارد و اینکه سهم مسکن در معیشت خانوار، هزینه زیادی است که در تاریخ گذشته بی‌سابقه است، بی‌تفاوت بماند و همه دولت‌ها نیز در برابر مشکلات مسکن و حل آن مسيولیت داشتند.

رستم قاسمی بر رفع مشکلات برخی از استان‌ها در تامین اراضی موردنیاز نهضت ملی مسکن، تسریع در صدور پروانه و تسهیل در ساخت و ساز با مشارکت استانداری‌ها، شهرداری‌ها و سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان و تعیین سازنده‌ها، تاکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها در مشارکت با معاونان و مدیران ستادی و همچنین سایر دستگاه‌ها در اجرای قانون جهش تولید مسکن اهتمام داشته باشند، گفت: تلاش‌های فراوانی توسط سازمان‌ها، شرکت‌های تابعه و معاونان در تکمیل بانک زمین، تغییر کاربری‌ها و الحاق‌های اراضی موردنیاز اجرای نهضت ملی مسکن انجام شده است که این تلاش‌ها تا حصول به نتیجه تداوم دارد.

عضو کابینه دولت سیزدهم ضمن تاکید بر اینکه مدیران راه و شهرسازی اجرای نهضت ملی مسکن و خودمالکی را در برنامه اولویت‌دار خود قرار بدهند، افزود: در حال حاضر و بر اساس آمار، سالانه 20 درصد ساخت و ساز کشور توسط بخش خصوصی انجام می‌شود که وزارت راه و شهرسازی حمایت‌های لازم را برای افزایش این میزان از بخش خصوصی خواهد داشت.

قاسمی تصریح کرد: در قانون جهش تولید مسکن و تسهیلاتی که به اجرای نهضت ملی مسکن تعلق گرفته است، حمایت از بخش خصوصی در تولید مسکن پیش‌بینی شده است و ما نیز در وزارت راه و شهرسازی بر آن تاکید ویژه داریم.

تاکید بر نقش تسهیل‌کنندگی دولت در ساخت‌وساز

عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه باید کم کردن بار دولت در بخش مسکن در اولویت‌های بخش‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی باشد، توضیح داد: تا جایی که ممکن است ساخت و ساز به خود مردم واگذار شود و دولت در این کار تسهیل‌کننده باشد. تجربه‌های مثبت مسکن مهر و اقدام ملی مسکن که کار مثبتی در کشور بود، حتما در ساخت و ساز نهضت ملی مسکن مورد توجه قرار بگیرد. همچنین معایب اجرای مسکن مهر در کشور در ساخت‌و‌ساز‌های جدید مورد نظر باشد تا از آن‌ها بهره‌مندی کامل انجام بشود.

واحد‌های باقیمانده مسکن مهر هرچه سریعتر تعیین‌تکلیف شود

قاسمی با اشاره به اینکه یکی از مواردی که در سفر‌های استانی به عنوان مشکلات مردم مطرح می‌شود تکمیل نشدن واحد‌های مسکونی مهر است، خاطرنشان کرد: در سفر به استان‌های اردبیل، زنجان، سمنان، بخشی از مشکلات مردم مربوط به تکمیل نبودن واحد‌های مسکن مهر بود که باید حل‌وفصل شود. همچنین موضوع تعاونی‌ها و مشکلاتی که برخی از تعاونی‌ها برای ساخت و ساز ایجاد کردند نیز از دیگر موضوعاتی است که بر حل آن تاکید داریم.

دولت از اقشار کم‌درآمد نیازمند مسکن حمایت می‌کند

قاسمی گفت: هم‌اکنون اگر سامانه نهضت ملی مسکن برای تمامی شهر‌ها باز شود بیش از 4 میلیون نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام خواهند کرد. برآورد‌ها نشان می‌دهد که 4 میلیون متقاضی که در سامانه ثبت‌نام می‌کنند افرادی هستند که از طریق بخش خصوصی امکان صاحب خانه شدن را ندارند و این کار را دولت بر حسب وظیفه در خصوص تامین مسکن کم‌درآمد‌ها انجام می‌دهد. این‌ها حاکی از آن است که در تعداد فراوانی متقاضی در دهک‌های پایین درآمدی وجود دارد که جز با روش‌هایی که در قانون جهش تولید مسکن پیش‌بینی شده است امکان صاحب خانه شدن ندارند که دولت در این خصوص مسيولیت دارد.

قاسمی بر تعامل مناسب مدیران کل راه و شهرسازی و استانداران با شهرداری‌ها برای ارایه به موقع پروانه ساختمان برای تسهیل در اجرای نهضت ملی مسکن تاکید کرد و افزود: مدیران راه و شهرسازی در خصوص تامین زمین، تسهیل در صدور پروانه در تعامل با شهرداری و تعیین سازنده، هرچه سریعتر اقدام کنند.

قاسمی اعلام کرد: مدیران کل راه و شهرسازی در مدت زمان یکماه باید در خصوص حل مساله زمین و شروع عملیات اجرایی در استان‌ها خود اهتمام داشته باشند.

مسيولیت اصلی در اجرای نهضت ملی مسکن در استان‌ها برعهده مدیران راه و شهرسازی است

عضو کابینه دولت سیزدهم خطاب به معاونان خود در حوزه مسکن و ساختمان، شهرسازی و معماری، شهر‌های جدید، و سازمان ملی زمین و مسکن بر حل مسايل سیاستگذاری و اجرایی نهضت ملی مسکن تاکید کرد و افزود: مسيولیت اصلی برای اجرای نهضت ملی مسکن در حل مسايل زمین، تسهیل در صدور پروانه و تعیین سازنده برعهده مدیران کل راه و شهرسازی با پشتیبانی ستاد وزارتخانه است. همچنین مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها، مجوز‌های لازم را در خصوص خصوص حل مسايل زمین در تعامل با استانداران حل‌وفصل کنند.

وی با یادآوری این مطلب که نهضت ملی مسکن یکی از موضوعات بسیار مهم برای مردم و دولت است و باید تمامی دست‌اندرکاران به این موضوع توجه ویژه نشان بدهند، اعلا کرد: دولت و مجلس تصمیم گرفته است که نهضت ملی مسکن و احداث 4 میلیون واحد مسکونی طی دولت سیزدهم را اجرایی و عملیاتی کند.

وزیر راه و شهرسازی خطاب به مدیران ارشد ستادی و همچنین مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها تاکید کرد: موضوع مسکن در کشور جدی است و باید تحولی در ساخت و ساز ایجاد شود. در این باره، فرصت زیادی وجود ندارد و ما مسيولیت داریم تا پیشرفت پروژه‌ها را گزارش دهیم.

قاسمی گفت: هم‌اکنون بخشی از اراضی مناسب برای ساخت‌وساز در اختیار وزارت راه و شهرسازی است. بخشی ار اراضی نیز نیاز به تغییر کاربری دارند که باید در استان‌ها به سرعت انجام شوند و بخشی از اراضی نیز نیاز به الحاق دارند که موارد قانونی این کار به سرعت انجام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اراضی سایر دستگاه‌ها نیز برای اجرای نهضت ملی مسکن استفاده می‌شود، اعلام کرد: هم‌اکنون با برخی از سازمان‌ها و دستگاه‌ها در خصوص زمین توافقاتی انجام شده است که می‌تواند در اجرای نهضت ملی مسکن استفاده شود.

قاسمی همچنین گفت: طرح اقدام ملی مسکن در قانون جهش تولید مسکن ادغام شده است تا بتواند از مزیت‌های آن استفاده کند. همچنین واحد‌های مسکونی مهر باقیمانده نیز باید به زودی تعیین‌تکلیف شود و مردم نباید آسیب ببینند و مسايل مردم در حوزه مسکن باید حل شود.

وی در پایان بر اقدام جدی و جهادی برای حل مشکلات مسکن مردم و شروع عملیات اجرایی نهضت ملی مسکن دوباره تاکید کرد.
تحویل 2.1 میلیون واحد مسکن مهر تاکنون‌/ساخت سالی یک میلیون مسکن امکان‌پذیر است

تحویل 2.1 میلیون واحد مسکن مهر تاکنون‌/ساخت سالی یک میلیون مسکن ام...

عضو هیات مدیره بانک مسکن با بیان اینکه ظرفیت فنی و مهندسی کشور اجازه ساخت یک میلیون مسکن را می‌دهد، گفت: تاکنون 2 میلیون و 140 هزار واحد مسکن مهر تحویل شده و هنوز 226 هزار واحد باقی مانده است.

FarsNews.ir/
تا امروز چند نفر در در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند؟

تا امروز چند نفر در در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند؟

طبق تازه‌ترین آمار ارايه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی بیش از یک میلیون و 734 هزار نفر در سامانه نهضت ملی‌ مسکن ثبت‌نام کردند.

TejaratNews.com/

ثبت‌نام بیش از یک میلیون و 713 هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن

جزيیات روش‌های تامین اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن

جزيیات روش‌های تامین اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن

محمودزاده ضمن اعلام روش‌های تامین اراضی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: مدیران کل راه و شهرسازی نسبت به تامین اراضی اهتمام داشته باشند.

TejaratNews.com/
برای تغییر شهر طرح نهضت ملی مسکن چه کنیم؟

برای تغییر شهر طرح نهضت ملی مسکن چه کنیم؟

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: متقاضیان ساکن تهران صرفا می‌توانند شهرهای پرند، هشتگرد، ایوانکی، پاکدشت و رباط کریم را انتخاب کنند و اگر در انتخاب شهر اشتباه کرده‌اند می‌توانند آن را اصلاح کنند ...

TejaratNews.com/
ثبت نام 350 هزار متقاضی نهضت ملی مسکن در استان تهران

ثبت نام 350 هزار متقاضی نهضت ملی مسکن در استان تهران

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: تاکنون در این استان حدود 350 هزار متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند.

TejaratNews.com/
تامین زمین 25 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن

تامین زمین 25 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن

مدیرعامل شرکت عمران پرند گفت: زمین 25 هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن تامین و به زودی ساخت و اجرای این واحد‌ها آغاز می‌شود.

TejaratNews.com/
750 هزار واحد نهضت ملی مسکن در مرحله شروع عملیات ساخت

750 هزار واحد نهضت ملی مسکن در مرحله شروع عملیات ساخت

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: همزمان با ثبت‌نام بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن، 750 هزار واحد مسکونی این طرح در مراحل مختلف کلنگ‌زنی و شروع عملیات ساخت قرار دارد.

TejaratNews.com/
مصوبه امکان ثبت نام مجرد‌ها در نهضت ملی مسکن به وزارت راه ابلاغ شد

مصوبه امکان ثبت نام مجرد‌ها در نهضت ملی مسکن به وزارت راه ابلاغ شد

اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید مسکن مبنی بر امکان ثبت نام آقاین مجرد بالای 45 سال در طرح‌های حمایتی مسکن به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد.

Irinn.ir/
واگذاری 9 میلیون مترمربع از زمین‌های بنیاد مستضعفان برای اجرای نهضت ملی مسکن

واگذاری 9 میلیون مترمربع از زمین‌های بنیاد مستضعفان برای اجرای نهض...

ريیس بنیاد مستضعفان جزيیات تفاهم‌نامه امضا شده میان این بنیاد و وزارت راه و شهرسازی در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن را تشریح کرد.

TejaratNews.com/
تکلیف مردان مجرد در نهضت ملی مسکن مشخص شد

تکلیف مردان مجرد در نهضت ملی مسکن مشخص شد

معاون مسکن و ساختمان از امکان ثبت‌نام مردان مجرد بالای 45 سال سن و بیماران خاص در نهضت ملی مسکن، بر اساس مصوبه تازه هیات دولت، خبر داد.

TejaratNews.com/
مشارکت 1 میلیون و 200 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن

مشارکت 1 میلیون و 200 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن

وزارت راه و شهرسازی از ثبت نام یک میلیون و 200 هزار متقاضی مسکن در طرح نهضت ملی مسکن تا شب گذشته خبر داد.

Irinn.ir/
تاکنون چند نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند؟

تاکنون چند نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند؟

طبق تازه‌ترین آمار ارايه شده توسط وزارت راه و شهرسازی، یک میلیون و 39 هزار و 80 نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

TejaratNews.com/
شرایط پرداخت متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن

شرایط پرداخت متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: بعد از اورده اولیه متقاضیان بخش عمده قیمت تمام شده واحد‌های مسکونی از طریق تسهیلاتی که توسط دولت تامین می‌شود تامین اعتبار خواهد شد.

TejaratNews.com/
نارضایتی از کیفیت مسکن مهر

نارضایتی از کیفیت مسکن مهر

وزیر راه و شهرسازی از کیفیت مسکن مهر ساخته شده در برخی استان‌ها انتقاد کرد.

TejaratNews.com/
تصمیم‌گیری درباره آینده بازار نفت رویداد ارايه معکوس دیوار و جوانه در دانشگاه شریف افزایش فروش نفت طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری خروج نقدینگی از بورس شدت گرفت | بی توجهی بازار سرمایه به اخبار مثبت | تحلیلگران، حرفی برای گفتن ندار... خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی/ چرا اخبار مثبت بر بازار تاثیر ندارد؟ کابوسی که رنگ واقعیت به خود گرفت قیمت دارو باید تغییر کند؟ نصب بلندترین برج صنعت پتروشیمی ایران صادرات 137 هزارتنی خرما ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟ ارزش سهام عدالت امروز 10 آذر‌ماه + ارزش 60 درصد قابل فروش جدیدترین قیمت 83 کالای اساسی اعلام شد بالاترین تعرفه گاز متعلق به چه صنایعی است؟ دزدی 80میلیون دلاری از آستان قدس رضوی؟! رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو آورده نقدی 450 میلیونی برای متقاضیان مسکن خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی "آبادا" پیمانکار نیروگاه سیکل ترکیبی را تغییر داد " کایتا" لوازم مستعمل را می فروشد طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه اقدامات توسعه‌ای بانک رفاه کارگران تشریح شد سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد اثرات شکاف بین قیمت دلار متشکل و آزاد صعود "خکرمان" از بازار پایه به بازار دوم فرابورس میدکو افزایش سرمایه داد دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع پذیره نویسی پنجمین شرکت بیمه اتکایی در فرابورس تکلیف قیمت خودرو‌های داخلی مشخص نشد طرح بانک مرکزی صف‌ های دلار را جمع می‌کند؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 10 آذر ماه سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند "جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده دوری از هیجان؛ نگاه به آینده افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی اقبال به آگهی‌های مسکن افزایش یافت افت 17 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته "فسازان" به مجمع می رود/ "غاذر" آماده انجام معاملات ضرورت آشنایی آحاد مردم با مبحث رتبه بندی اعتباری و اعتبارسنجی افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران نامه توکلی به سران قوا درباره ارز 4200تومانی اوضاع شکر چطور است؟ استفاده از منابع مولد سازی در تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار" برگزار شد خشکسالی به تهران رسید / تهران 90 روز آب شرب دارد؟ پایان قرمز بورس در آخرین روز کاری هفته | کاهش 17 هزار و 8 واحدی شاخص کل