تیر دلالان ارز به سنگ خورد! / پیش‌بینی جدید قیمت دلار در بازار

تیر دلالان ارز به سنگ خورد! / پیش‌بینی جدید قیمت دلار در بازار

اقتصاد کلاناقتصادنیوز نوشت: قیمت دلار در معاملات نقدی روز گذشته علیرغم قطعی شدن توافق ایران و آمریکا بر سر تبادل 5 زندانی آمریکایی و آزادسازی دلارهای بلوکه‌شده در کره جنوبی نوسان قابل ملاحظه ای را ثبت نکرد.

پس از گذشت حدود یک ماه از توافق ایران و آمریکا بر سر تبادل 5 زندانی آمریکایی و آزادسازی دلارهای بلوکه‌شده در کره جنوبی، روز گذشته زندانیان به دوحه منتقل شدند و دارایی‌های ایران نیز به حساب‌ بانک‌های ایرانی در قطر واریز شد.

با این‌ حال واکنش قیمت دلار به این خبر به‌اندازه قابل‌توجهی نبود و تیر معامله‌گران کاهشی تقریبا به سنگ خورد. طبق ادعای معامله‌گران اسکناس آمریکایی عصر دیروز در حدود 49 هزار و 400 تومان تا 49 هزار و 600 تومان معامله شد. از نگاه برخی از تحلیلگران اقتصادی، بازار خبر مربوطه را پیش‌خور کرده، به همین دلیل سقوط بزرگ در بازار ارز رخ نداد.

عده‌ای از معامله‌گران برگشت قیمت دلار را به خبرهای منفی ربط می‌دادند. آنطور که در خبرها آمده، کشورهای غربی در خصوص قطع دسترسی برخی بازرسان آژانس انرژی اتمی از سوی ایران مواضع منفی دارند.

گروهی از بازیگران ارزی معتقدند دلار روز گذشته جان کافی برای نزول نداشت و بازار نیازمند باندهای خبری جدید است. به عقیده آنها اگر در آینده، این توافقات ایران و آمریکا ادامه‌دار باشد قیمت دلار شروع به کاهش بیشتر خواهد کرد و حتی کف قیمت دلار در سال 1402 یعنی 47 هزار و 600 تومان را از دست خواهد داد.

معامله‌گران تکنیکال معتقدند حمایت مهم دلار هرات 49 هزار و 200 تومان است که اگر از دست برود فشار فروش در بازار بیشتر خواهد شد و امکان ورود دلار به کانال 48 هزار تومان وجود دارد. اما اگر در روزهای آینده قیمت دلار بالای این مرز حمایت بماند می‌توان گفت قیمت دلار در این نواحی چارت‌سازی کرده و از آن حمایت محکمی ساخته است. در صورت چنین اتفاقی قیمت دلار می‌تواند کم‌کم به رشد خود ادامه دهد.

223225

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد