آخرین وضعیت بازار ارز دیجیتال | چه چیزی به رشد...

آخرین وضعیت بازار ارز دیجیتال | چه چیزی به رشد...

دو رویداد مهم اقتصادی در پیش رو می‌توانند نوسانات قیمت بیت‌کوین را در این هفته افزایش دهند. برگزاری کنفرانس مطبوعاتی...

سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند که این خروج از محدوده نوسانی، به صورت صعودی باشد. همچنین، وقوع چنین رخدادی می‌تواند خرید سنگین هفته گذشته را توضیح دهد. گزارش جریان هفتگی صندوق کوین‌شیرز (CoinShares) در تاریخ 21 خرداد (10 ژوين) نشان می‌دهد که بیش از 2 میلیارد دلار به محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال ورودی داشته‌اند. این امر باعث شده است که کل ورودی پنج هفته‌ای محصولات سرمایه‌گذاری دیجیتال به 4.3 میلیارد دلار افزایش یابد.

صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین بین 3 و 7 ژوين (14 تا 18 خرداد) 25,729 BTC به دست آوردند که کمی کمتر از 29,592 بیت کوین خریداری شده در ماه می (اردیبهشت) است. خریدهای هفته اول ژوين (اواسط خرداد) معادل تقریبا دو ماه عرضه ماینینگ بود که نشان می‌دهد تقاضا از عرضه پیشی گرفته است.

آیا بیت کوین می‌تواند بر سطوح مقاومت‌ خود غلبه کند؟ در این مطلب نمودار شاخص SPX، شاخص قدرت دلار، بیت کوین و اتریوم را بررسی می‌کنیم.

شاخص S&P 500 (SPX) هفته گذشته به بالاترین سطح خود رسید که نشان می‌دهد گاوها بازار را تحت کنترل خود دارند.

شیب مثبت میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5,285) و حرکت شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو مثبت نشان می‌دهد که مسیر صعودی کمترین مقاومت را دارد. این رالی می‌تواند اس‌اندپی را به سطح 5,500 برسد.

اگر فروشندگان بخواهند که جلوی رشد اس‌اندپی را بگیرند، باید به سرعت آن را به زیر میانگین‌های متحرک کاهش دهند. اگر آن‌ها این کار را با موفقیت انجام دهند، برخی از گاوها ممکن است به دام بیفتند و این امر منجر به لیکويید شدن پوزیشن‌های لانگ شود. در این صورت، این شاخص می‌تواند به سمت سطح 5,000 سقوط کند.

تحلیل تکنیکال شاخص قدرت دلار آمریکا

شاخص قدرت دلار آمریکا (DXY) در تاریخ 3 ژوين (14 خرداد) به زیر کانال صعودی خود سقوط کرد، اما خرس‌ها نتوانستند آن را به زیر سطح 104 برسانند.

این امر یک بازگشت مجدد را آغاز کرد و DXY را در تاریخ 7 ژوين (18 خرداد) به داخل کانال بازگرداند. گاوها به خرید خود در 10 ژوين (21 خرداد) ادامه دادند و DXY را به بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (105) رساندند. این ریکاوری قدرتمند ‌نشان می‌دهد که احتمالا گروهی از خرس‌ها به دام افتاده‌اند و در نتیجه شورت اسکوییز (Short Squeeze) رخ داده است.

خریداران سعی خواهند کرد که شاخص دلار را به سطح 105.75 و متعاقبا ‌106.50 برسانند. اگر ارزش شاخص دلار به شدت کاهش یابد و به زیر 104 برسد، این دیدگاه خوش‌بینانه نفی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

گاوها در تلاش بودند قیمت بیت کوین را در بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (موج آبی در نمودار پایین، 68,726 دلار) نگه دارند، اما موفق به انجام این کار نشدند. این امر نشان‌دهنده عدم خرید تهاجمی در سطوح فعلی است. از این رو، بیت کوین از شب گذشته تاکنون تا محدوده 67٬617 دلار کاهش یافته است.

خرس‌ها در تلاش برای کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه موفق بودند. در این صورت، بیت کوین می‌تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه (موج قرمز در نمودار بالا، 65,906 دلار) سقوط کند. گاوها در این سطح ممکن است خرید سنگینی را آغاز کنند؛ چرا که ماندن قیمت زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه برتری کوتاه‌مدت را به خرس‌ها می‌دهد. در این صورت، ممکن است بیت کوین به 60,000 دلار سقوط کند.

در صورت صعود قیمت، منطقه 72,000 تا 73,777 دلاری مقاومت ‌بحرانی است که باید مراقب آن باشیم. اگر خریداران بر این منطقه غلبه کنند، بیت کوین می‌تواند شتاب بیشتری گرفته و به 80,000 دلار و در نهایت به 88,000 دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در تلاش بود تا در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3,676 دلار) حمایت پیدا کند، اما شکست خریداران در افزایش قیمت به بالای 3,730 دلار نشان داد که خرس‌ها فشار خود را حفظ کرده‌اند. همین امر باعث شد تا قیمت اتریوم تا 3٬533 دلار کاهش یابد.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزولی شده و RSI نیزبه زیر ناحیه میانی رسیده که نشان‌دهنده برتری خرس‌هاست. اکنون که قیمت به زیر 3,600 دلار سقوط کرده، فشار فروش ممکن است افزایش یابد و اتریوم به میانگین متحرک ساده 50 روزه (3,374 دلار) کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت افزایش یابد و بالای 3,730 دلار باقی بماند، به معنای خرید سنگین در کف خواهد بود. گاوها سپس یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت ‌4,094 دلاری برسانند. اگر این مانع نیز برطرف شود، اتریوم می‌تواند به 4,868 دلار برسد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد