در مجمع غسالم چه گذشت؟ | به ازای هر سهم چقدر سود تقسیم شد؟

در مجمع غسالم چه گذشت؟ | به ازای هر سهم چقدر سود تقسیم شد؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سالمین به ریاست آقای خالقی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید. گزارش جامع و کامل نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سالمین با حضور سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای خالقی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید.

آقای کشفی مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 30 اسفند 1399 به صورت زیر ارايه دادند:

عملکرد شرکت در سال مالی مورد گزارش:

فعالیت عملیاتی شرکت در سال 1399 به مبلغ 3.567.949 میلیون ریال شامل درآمد حاصل از فروش محصولات تولیدی و ارايه خدمات کارمزدی با قیمت تمام شده 2.787.749 میلیون ریال بوده که منتج به 780.200 مییلیون ریال سود ناخالص گردیده است.

فروش محصولات تولیدی شرکت از طریق شرکت پخش سراسری ایران که با داشتن 58 حوزه فروش و بیش از 800 دستگاه ناوگان حمل و نقل انجام می‌گیرد.

شرکت در سال مالی مورد گزارش از محل وصول مطالبات کلیه اقساط تسهیلاتی دریافتی را در موعد مقرر پرداخت و فاقد هرگونه اقساط معوق بوده و جهت تامین سرمایه در گردش، تسهیلات جدید به مبلغ 86.520 میلیون ریال دریافت نموده است.

شرکت سالمین در سال 1399 موفق به ثبت افزایش سرمایه 15 برابری خود نیز شده است. شرکت با پیگیری‌های مستمر کلیه پرونده‌های مالیاتی خود را تا پایان سال 1398 تعییت تکلیف و جهت تسویه اقدام نموده و علاوه بر بخشودگی 20 درصدی مالیات ماده 143 با سهام شناور بیش از 20 درصد، به دلیل قبولی دفاتر شرکت توسط اداره امور مالیاتی شامل 5 درصد بخشودگی در نرخ مالیات نیز گردیده است.

جایگاه شرکت در صنعت:
 
 


همانطور که مشاهده می‌شود انحراف در مبلغ فروش نسبت به سال گذشته در حدود 63 درصد مساعد می‌باشد که ناشی از انحراف مساعد نرخ فروش در حدود 50 درصد و انحراف مساعد مقدار فروش در حدود 13 درصد می‌باشد.

عملکرد مالی شرکت در سال 1399:
 
 

درآمد عملیاتی شرکت در سال مالی 1399 نسبت به دوره مشابه در سال مال قبل مبلغ 1.382.187 میلیون ریال معادل 63 درصد افزایش یافته است.

عمده دلیل افزایش در مبلغ فروش در سال جاری، افزایش در مبلغ فروش محصول کیک تی تاپ به میزان 68 درصد بوده که عمدتا به دلیل افزایش در نرخ، تغییرات در اوزان محصول و تخفیفات فروش به طور مستمر در طی سال مالی جاری بوده است.

همچنین افزایش در مبلغ فروش انواع بیسکویت که به میزان 73 درصد بوده است که عمدتا ناشی از افزایش نرخ فروش، تغییرات در اوزان محصولات، تخفیفات فروش و افزایش در مقدار فروش در انواع بیسکویت به صورت مستمر در طی سال مالی جاری بوده است.

ضمنا افزایش نرخ هر کیلوگرم تولید محصول کارمزدی از 15.000 ریال به 18.000 ریال و کاهش 13 درصدی در مقدار فروش محصولات کارمزدی منجر به افزایش در حدود 4 درصدی مبلغ درآمد تولیدات کارمزدی گردیده است.

با توجه به موارد فوق پیش بینی می‌گردد مقدار کل فروش شرکت در سال 1400 مطابق روند سال گذشته بوده و با توجه به مشکلات در تهیه مواد نسبت به سال قبل دارای افزایش نباشد. همچنین با تغییر نرخ فروش محصولات اصلی شرکت از قبیل کیک و بیسکویت‌ها و به جهت جبران افزایش نرخ‌های مواد به لحاظ مبلغ دارای افزایش بوده و ضمنا با توجه به افزایش حداقل 40 درصدی در حقوق و مزایا در سال 1400 نرخ تولید محصولات کارمزدی جهت حفظ حاشیه فروش حداقل 84 درصد افزایش یابد.

هزینه مالی شرکت در سال 1399 به دلیل دریافت تسهیلات اقساطی کمتر نسبت به سال قبل در مجموع به مبلغ 86.520 میلیون ریال و پرداخت اقساط تسهیلات قبلی، نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

در مجموع سود هر سهم شرکت از مبلغ 67 ریال در سال 1398 به عدد 107 ریال در سال 1399 افزایش یافته است که عمده دلیل آن افزایش در نرخ فروش، تغییرات در اوزان محصولات، تغییرات در نرخ تخفیفات فروش محصولات سالمین بوده که به طور مستمر در سال 1399 اعمال گردیده است.

پیش بینی می‌گردد با توجه به قیمت گذاری مناسب محصولات و روند تولید مشابه سال گذشته سود هر سهم در سال 1400 دارای افزایش منطقی با حفظ بازدهی لازم نسبت به فروش و دارایی‌های شرکت باشد.

 

در انتها به ازای هر سهم 50 ریال سود تقسیم گردید، سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت انتخاب گردید.

بیشتر بخوانید:
  • خبر مهم برای سهامداران بانک دی
  • قیمت ارز‌های دیجیتال امروز سه شنبه 22 تیر 1400
  • حگردش کی بازگشایی می شود؟
  • کدام شرکت‌‌ها مجمع بورسی خود را برگزار می‌کنند؟
  • گزارش بورس امروز سه شنبه 22 تیر 1400

 

در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیپدار سیستم آریا با حضور 74.48 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای فولادی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید...

NabzeBourse.ir/
روند قیمتی غسالم در روزهای آینده چگونه خواهد بود؟

روند قیمتی غسالم در روزهای آینده چگونه خواهد بود؟

غسالم بعد از ریزش 75 درصدی قیمت از اوج تاریخی خود در تابستان 99 چند ماهی است که در حال کف سازی بر روی محدوده‌ حمایت هندسی 400 تومانی می‌باشد. در صورت صعودی شدن غسالم اهداف این سهم کجاست؟

NabzeBourse.ir/
کف حمایتی غسالم کجاست؟

کف حمایتی غسالم کجاست؟

امروز 27 بهمن 99 غسالم نیز به مانند بسیاری دیگر از نماد‌ها در صف فروش به کار خود پایان داد. آیا این سهم از روند نزولی چند ماهه سرانجام خارج خواهد شد؟

NabzeBourse.ir/
حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم در کدال

حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم ...

در پایان معاملات امروز بورس، شاخص کل با حدود 2٫3 درصد افت، در آستانه از دست دادن کانال 1٫2 میلیون واحدی قرار گرفت.

TejaratNews.com/
تحلیل غسالم، سیگنال خرید صادر شد؟

تحلیل غسالم، سیگنال خرید صادر شد؟

غسالم روز گذشته 8 بهمن 99 به سمت صف خرید حرکت کرد و توانست صف خرید خود را تا پایان بازار حفظ کند. آیا سیگنال خرید در غسالم صادر شده است؟

NabzeBourse.ir/
چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

سود پیش‌بینی شده توسط شرکت‌ها می‌تواند به گمراهی، دستکاری و حباب قیمت‌ها منجر شود و در نتیجه بازار به سمت غیر واقعی حرکت کند و افرادی که دانش کمی در بازار دارند و به طور مستقیم خرید و فروش می‌کنند دچا...

BourseNews.ir/
گزارش تلخ مهر ماه سالمین/ کاهش تولید روغن نباتی گریبان غسالم را هم گرفت

گزارش تلخ مهر ماه سالمین/ کاهش تولید روغن نباتی گریبان غسالم را هم...

کمبود روغن نباتی باعث کاهش بیش از 40درصد تولید و فروش غسالم طی مهر ماه امسال شد.

EghtesadOnline.com/
مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت با حضور 76 درصد سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی سال 1398 این شرکت به تصویب رسید.

Borna.news/
مجمع "غسالم" با چاشنی افزایش سرمایه

مجمع "غسالم" با چاشنی افزایش سرمایه

شرکت سالمین مجمع عمومی برگزار می کند.

BourseNews.ir/
کاهش 46 درصدی سود هر سهم "دسینا"

کاهش 46 درصدی سود هر سهم "دسینا"

سود هر سهم شرکت لابراتوار‌های سینا دارو 46 درصد کاهش پیدا کرد.

BourseNews.ir/
افزایش سنگین هزینه‌های استهلاک "غسالم"

افزایش سنگین هزینه‌های استهلاک "غسالم"

اجرایی شدن این افزایش سرمایه منوط به صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت خواهد بود.

BourseNews.ir/
گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

در حال بارگیری...