سرمایه‌گذاری‌های بازار سرمایه باید به سمت تولید هدایت شود

سرمایه‌گذاری‌های بازار سرمایه باید به سمت تولید هدایت شود

مجلس شورای اسلامی موظف است سازمان بورس را در مسیر تحقق اهداف اصلی و بنیادی با محور رونق بازار حمایت کند.

به گزارش بورس نیوز، سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های بازار بورس و سرمایه باید به سمت تولید هدایت شود تا اعتماد سازی مردم در این بازار بیش از پیش افزایش یابد،  اظهار کرد: به منظور اعتمادسازی بیشتر مردم به بازار، دولتمردان ما موظف هستند تعریف درستی از جایگاه بورس و بازار سرمایه در کشور داشته باشند.


  • بیشتر بخوانید: پیشگیری از ریسک‌های ناشی از تخلفات احتمالی با احراز هویت

وی بر آموزش سهامداران خرد و ارايه اطلاعات لازم به آنان تاکید کرد و افزود: عدم آموزش‌های لازم به سهامداران خرد و اطلاعات لازم منجر به ضرر و زیان سهامداران می‌شود بنابراین لازم است امروزه به جای شعار دست به عمل زده و بازار را از این دست مسايل نجات دهد.

موسوی لارگانی بر ضرورت مستقل شدن سازمان بورس و اوراق بهادار و عدم وابستگی به دولت نیز اشاره کرد و گفت: اینکه گفته می‌شود بورس باید زیر نظر وزارت اقتصاد نباشد یک شعار نیست بلکه واقعیتی است که باید به حقیقت تبدیل شود و سازمان باید مستقل عمل کند و از وابستگی به دولت خارج شود تا برای سازمان تصمیم گیری نکند.

این نماینده یادآور شد؛ با شفاف سازی در بازار سرمایه می‌توان از وقوع برخی بحران‌ها جلوگیری به عمل آورد به طور مثال شرکتی در بازه زمانی 4 یا 5 ساله تعطیلی به یکباره ارزش سهام آن در بازار سرمایه 5 برابر می‌شود، این موضوعات از جمله مباحثی است که باید به آن رسیدگی کرد.

موسوی لارگانی تصریح کرد: دولت به جای چشم دوختن به سرمایه مردم باید خود جهت تامین بودجه کشور برنامه ریزی کند.

وی در پایان بر جبران خسارت برای حقیقی‌ها و صاحبان سهام‌های خرد تاکید کرد و گفت: این موضوع می‌تواند رونق و اعتماد را به بازار برگرداند.

وقوع سیل و بلعیدن خانه در کرالای هند مهار آتش سوزی مهیب در منطقه صنعتی دبی کمک 7 میلیارد دلاری ایرانیان به ترکیه تیغ پاستور بیخ گلوی بازار سرمایه/بورس، دوباره مادرخرج می شود! صف‌های فروش سنگین‌تر می‌شوند / سرمایه‌گذاران چه راهی را در پیش بگیرند؟ سودآوری طرح‌های جدید در صورت حذف «سود مرکب» نظام بانکی اختتامیه سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی خودروی ثبت نامی شبیه لاتاری شده است پنج هزار تن ذرت آلوده شد! با 300 میلیون تومانی میتوان در کرج خانه خرید؟ قاچاق سوخت بیش از 20 میلیون لیتر در روز است!/ ترکیه از ایران بنزین می‌گیرد؟ افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است حذف خرید‌ها از سبدخانوار به دلیل گرانی "کسعدی" فردا بازگشایی می شود/" شتران " آماده انجام معامله " لکما " برای " همراه " 300 دستگاه کولر صنعتی می‌خرد " پیزد " نرخ 4 نوع لاستیک را افزایش داد اطلاعیه اصلاح قرارداد آتی پسته و راه اندازی یک سررسید جدید ارزش سهام عدالت امروز 26 مهرماه خبر مهم برای سهامداران لاستیکی / مجوز افزایش قیمت تایر صادر شد خرید سیمان از بورس کالا آسان شده است/ اصلاح بازار پس از 88 سال علت اصلی ریزش بازار چه بود؟ " برکت " در مجمع به سرمایه 27 درصدی رسید دورهمی سهامداران " قنقش " در هفته آینده آغاز پرداخت سود " کگهر " از فردا " قتربت " از بهار سال آینده سود می دهد خبر جدید برای متقاضیان دریافت وام 450 میلیون تومانی ثبت نام متقاضیان مسکن در سامانه ثمن هزینه فرصت و نقش آن در تصمیمات سرمایه‌گذاری این خبر امروز دلار را ارزان کرد برنامه دولت برای تکمیل کریدورهای ترانزیتی در بخش ریلی ماجرای ورشکستگی دولت چیست؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 26 مهر ماه وزیر صمت با واردات خودرو موافقت کرد / از سال 1401 خودرو وارد می‌شود خرید سهام بهتر است یا بیمه عمر؟ وزیر راه: قرار نبود سالی یک میلیون مسکن بسازیم! موافقت وزیر صمت با واردات خودرو از سال آینده رشد 854 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار 53 هزار میلیارد تومان شد خضریان: برگ سبز خودرو حکم سند رسمی دارد رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار افت گروه‌های کوچک بازار/ بانکی‌ها قرمزپوش شدند قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم! رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار پراید در آستانه مذاکرات چقدر شده است؟ الزام تولیدکنندگان فولاد به عرضه محصولات در بورس کالا شاخص کل بورس در دقایق پایانی بازار سبز شد سرمایه شرکت‌های کارگزاری در سال 1399 مسیر صعودی پیمودند درآمد 3 هزار میلیارد تومانی یک کارگزاری از بورس، فقط در 6 ماه فیدلیتی به بازار نرسیده گران شد / افزایش قیمت 10 درصدی در 4 ماه گام بلند بانک ایران زمین در خدمات دهی نوین