سرمایه‌گذاری 12 میلیاردی غول اکتشاف نفت هند در انرژی سبز

سرمایه‌گذاری 12 میلیاردی غول اکتشاف نفت هند در انرژی سبز

شرکت نفت و گاز طبیعی هند (ONGC) قصد دارد تا سال 2030، یک تریلیون روپیه معادل 12.1 میلیارد دلار در پروژه‌های سبز سرمایه‌گذاری کند.

به گزارش ایسنا، شرکت حفاری دولتی ONGC که بیش از نیمی از نفت و گاز هند را تولید می‌کند، قصد دارد دارایی‌های تجدیدپذیر خود را از 189 مگاوات در پایان ماه مارس، به 10 هزار مگاوات تا سال 2030 افزایش دهد. آرون کومار سینگ، ريیس این شرکت با بیان این مطلب، گفت: این شرکت همچنین به استفاده از انرژی پاک برای تولید آمونیاک و فناوری‌های دیگری که می‌توانند تولید 24 ساعته داشته باشند، متمرکز خواهد شد.

سینگ اظهار کرد: هند تا سال 2040 همچنان شاهد رشد تقاضا برای سوخت فسیلی خواهد بود اما همزمان، تلاش‌ها برای انرژی سبز را مضاعف می‌کند. ما باید این اقدام را انجام دهیم تا هر دو جهان بتوانند کنار یکدیگر وجود داشته باشند.

شرکت ONGC با اعلام این تصمیم، به شرکت‌هایی نظیر ایندین اویل و ریلاینس اینداستریز می‌پیوندد که سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در انرژی عاری از کربن را اعلام کرده‌اند.

سینگ اعلام کرد این شرکت تلاش خواهد کرد آلایندگی مستقیم را تا سال 2038 به صفر برساند اما این شامل آلودگی مربوط به نفت و گازی که مستقیم می‌فروشد، نخواهد بود.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، برای رسیدن این کشور به سطح کربن خنثی تا سال 2070 هدف گذاری کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت قصد توقف سرمایه‌گذاری در سوخت‌های فسیلی ندارد. برنامه هزینه سرمایه 301.25 میلیارد روپیه‌ای این شرکت در سال مالی جاری، تقریبا به اکتشاف و توسعه بلوک‌های نفت و گاز اختصاص یافته است. شرکت ONGC Videsh در نظر دارد برای بلوکهایی در گویان پیشنهاد دهد و فرصت‌های خرید در آفریقا و آمریکای لاتین را سبک و سنگین می‌کند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد