فارس من| مطالبه تحریم کالای فرانسوی به دلیل حمایت‌ فرانسه از فیلم موهن عنکبوت مقدس

فارس من| مطالبه تحریم کالای فرانسوی به دلیل حمایت‌ فرانسه از فیلم موهن عنکبوت مقدس

کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویشی خواستار شدند تا با توجه به حمایت جشنواره کن از فیلم عنکبوت مقدس، کالاهای فرانسوی توسط ایران تحریم شود.

به گزارش خبرگزاری فارس کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویشی با عنوان «تحریم کالاهای فرانسه به دلیل حمایت از فیلم عنکبوت مقدس» خواستار شدند که این موضوع پیگیری شود.

در این پویش مخاطبان فارس نوشته‌اند: به دنبال اهانت‌های پی در پی برخی افراد به مقدسات اسلام و تشیع که با حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیم دولت فرانسه صورت می‌گیرد و آخرین نمونه آن اهانت به امام هشتم شیعیان در یکی از فیلم‌های جشنواره کن (کشور فرانسه) است عملی و موثر دولت را با تحریم کالاهای ساخت فرانسه خواستار هستیم.

بنابراین گزارش «عنکبوت مقدس»‌ بیش از یک فیلم سینمایی به عنوان یک تبلیغ تصویری علیه مردم ایران و دین اسلام، قابل ارزیابی است، فیلمی که توسط گروهی از ایرانیان ترک وطن کرده در اردن ساخته شده است. این فیلم تصویری به شدت مشميزکننده از ایرانیان نمایش می‌دهد؛ اما آنچه در فیلم «عنکبوت مقدس» برجسته‌تر است، محتوای ضداسلامی فیلم و تصویرسازی غیرانسانی این فیلم از مردم متدین ایران است.

فیلم «عنکبوت مقدس» در حالی موضوع یک قاتل زنجیره‌ای را انتخاب کرده که یک فیلم ایرانی دیگر نیز با همین موضوع و با نامی تقریبا مشابه (عنکبوت)، سال قبل روی پرده سینماهای کشورمان رفت. نکته قابل تامل این است که کارگردان فیلم مذکور نیز قبلا نسبت به این سرقت سوژه توسط همکار ترک وطن کرده‌اش اعتراض کرده بود.

فیلم «عنکبوت مقدس» رفتار یک قاتل زنجیره‌ای که در اثر اختلال روانی اقدام به قتل می‌کرد را به ارزش‌های ایرانی- اسلامی نسبت داده است! تا آنجا که بی‌بی سی فارسی، با تیتر «قتل زنان به نام خدا» به استقبال این فیلم رفت و در بخشی از این مطلب نوشت: فیلمساز ابایی ندارد که چند صحنه عریان جنسی را به تصویر بکشد و در مورد مذهب، آقای عباسی آشکارا فیلمش را از ابتدا حول و حوش این مضمون بنا می‌کند و در واقع خواسته یا ناخواسته فیلم به نقبی آشکار به دل باورهای کورکورانه مذهبی در یکی از سنتی ترین شهرهای ایران بدل می‌شود.

به عقیده کارشناسان تولید فیلم عنکبوت مقدس حاصل یک اتفاق یا سوء تفاهم یا عدم شناخت نیست بلکه کاملا آگاهانه و با اغراض مشخص تولید و تدوین شده است.

بنابراین گزارش خبرگزاری فارس طبق رسالتی که بابت پیگیری سوژه‌های فارس من برای خود تعریف کرده است، حتما پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار می‌دهد و از مسيولان خواستار توضیح در این باره خواهد شد.

انتهای پیام/

قطب طلای جهان طلای روسیه را تحریم کرد

قطب طلای جهان طلای روسیه را تحریم کرد

سويیس، قطب جهانی پالایش طلا در جهان، طلای روسیه را تحریم کرد.

FarsNews.ir/
ایران بر تحریم صادرات میعانات گازی غلبه کرد

ایران بر تحریم صادرات میعانات گازی غلبه کرد

وزیر نفت در تازه‌ترین مطلب خود در تويیتر از غلبه بر تحریم صادرات میعانات گازی کشور با استفاده از توان داخلی و استفاده از ظرفیت مغفول‌مانده پالایشگاه‌های کوچک کشور خبر داد.

Isna.ir/

گروه G7 طلای روسیه را تحریم می‌کند

مجارستان: گاز روسیه را تحریم نمی‌کنیم

مجارستان: گاز روسیه را تحریم نمی‌کنیم

وزیر خارجه مجارستان می‌گوید که کشورش با اتحادیه اروپا درباره ممنوعیت گاز روسیه بحث نخواهد کرد زیرا اقتصاد مجارستان را نابود می کند.

FarsNews.ir/
6 فرصت همکاری صنعت خودرو ایران و روسیه در تحریم

6 فرصت همکاری صنعت خودرو ایران و روسیه در تحریم

هم‌اکنون صنعت خودروی روسیه به علت تحریم‌های جنگ اوکراین، با چالش جدی تامین قطعات خودرو مواجه است؛ این فرصتی جذاب است که می‌تواند زمینه رشد صنعت خودرو در ایران را بر مبنای صادرات رقم بزند.

FarsNews.ir/
سه انتصاب جدید توسط معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت

سه انتصاب جدید توسط معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت با صدور احکام جداگانه سه انتصاب در حوزه فعالیـت های خود داشته است.

Borna.news/
سه انتصاب جدید توسط معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت

سه انتصاب جدید توسط معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت

طی احکامی جداگانه توسط معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشاور و دستیار ویژه، معاون مدیرکل و ريیس گروه فناوری و نوآوری دفتر صنایع خودروی وزارت صمت منصوب شدند.

Isna.ir/
‌جزيیات 5 دستورالعمل وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

‌جزيیات 5 دستورالعمل وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارش تحول صنعت خودرو، 5 راهکار برای کاهش قیمت خودرو ارايه کرده و در دستور کار قرار داده است.

FarsNews.ir/
فارس من | ضرورت تفکیک وزارت صمت برای کاهش مداخله دولت ها در امور اقتصادی

فارس من | ضرورت تفکیک وزارت صمت برای کاهش مداخله دولت ها در امور ا...

ريیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین گفت: از آنجا که دولت های ما در همه امور تولید و تجارت مداخله می کنند بنابراین باید وزارت صمت تفکیک شود تا متولی هر بخش به امورات مختلف حوزه مربوطه بهتر بپردازد.

FarsNews.ir/
خودروسازی کاماز روسیه هم تحریم شد

خودروسازی کاماز روسیه هم تحریم شد

وزارت خزانه داری آمریکا شب گذشته اعلام کرد که شرکت خودروسازی کاماز را به همراه شرکت‌های تابعه مورد تحریم قرار داده است.

FarsNews.ir/
قیام دولت برای اصلاح وزارت صمت

قیام دولت برای اصلاح وزارت صمت

سیاهکلی گفت: هدف ما از استیضاح و طرح سوال از وزیر صمت وعده های بی سرانجامی بود که ایشان در دوره کسب رای اعتماد از مجلس...

Gostaresh.news/
غرب با تحریم روسیه، کاسبی روس ها را رونق داد

غرب با تحریم روسیه، کاسبی روس ها را رونق داد

شرکت نوشابه‌ساز انحصاری روسیه 50 درصد از بازار را برای پر کردن خلاء باقی‌مانده کوکاکولا و پپسی هدف قرار داده است.

Borna.news/
واکنش بورس به تحریم های جدید آمریکا

واکنش بورس به تحریم های جدید آمریکا

از دست رفتن مرز یک میلیون و 500 هزار واحد که تحلیل‌گران تکنیکی آن را سطح حمایت شاخص می‌دانستند می‌تواند اثر روانی مهمی...

Gostaresh.news/
تحریم‌ روسیه خطری برای امنیت غذایی جهان

تحریم‌ روسیه خطری برای امنیت غذایی جهان

وزیر کشاورزی روسیه هشدار داد، اگر مسکو نتواند هدف برداشت محصولات کشاورزی خود را محقق کند، در برنامه‌های صادرات خود تجدیدنظر می‌کند که این امر تاثیر منفی بر بازار محصولات کشاورزی جهان خواهد داشت.

FarsNews.ir/
رمزارزها بهترین گزینه برای کشورهای تحریم زده/...

رمزارزها بهترین گزینه برای کشورهای تحریم زده/...

ایران در روز گذشته با برگزاری نخستین اجلاس تکنوبلاک گام جدی در بحث فناوری بلاکچین و رمزارز برداشت. در این برنامه شاهد...

Gostaresh.news/
ارسال پیامک شماره اقتصادی جدید برای مودیان مالیاتی قیمت فروش نفت ایران برای ماه سپتامبر اعلام شد زمزمه بازگشت روس ها به خطوط ریلی ایران /آنها گران کار می‌کنند وضعیت مغشوش بازار کار؛ کار هست اما بیکاران مشغول استراحتند خودروسازان پیش از تعهد به فروش از استاندارد اجازه نگرفتند/ برندهای کم‌فروش شناسایی شدند/ تغییر لیبل‌... روسیه گاز بیشتری به مجارستان می‌فروشد سهم بازار سرمایه از تامین مالی اقتصاد کمتر از 10درصد است بازنشستگان بخوانند/ شرایط جدید دریافت مزایای بازنشستگی واکنش استاندارد به اظهارات پلیس درباره کیفیت خودرو/ توقف قطعی تولید 5 خودرو سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو؛ جدیدترین قیمت‌ها | این خودرو 60 میلیون تومان ارزان شد | خریداران مصرف ک... ورود متخصصان به نهاد سیاست‌گذاری پولی با تصویب طرح قانون بانک مرکزی تولید 300 هزار خودروی کامل/ 12 هزار خودرو کف پارکینگ مانده است رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند دستگاه‌های دولتی 7 هزار هکتار زمین مسکونی مازاد دارند ضرورت پیش بینی پذیری اقتصاد و اصلاح زیرساخت های معاملاتی برای بازار سرمایه ارسال پیامک شماره اقتصادی جدید برای مودیان مالیاتی رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی جزيیات صنعتی سازی 50 هزار واحد نهضت ملی مسکن رتبه بسیار پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد/ دولت باید زیان قیمت‌گذاری دستوری در بازار سرمایه... ورود 145 کشتی گندم، برنج و روغن خام به بنادر کشور دریافت مستمری فرد بیمه شده بازنشسته با سابقه کمتر از 10 سال کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟ تعلل در قیمت گذاری رشد قیمت تن ماهی را انفجاری کرد قیمت انواع مرغ +جدول جان باختن 52 نفر و تخریب هزاران خانه در سیل 3 ماهه اخیر سودان خبر فوری از افزایش حقوق بازنشستگان | واریزی جدید برای بازنشستگان امشب؟ سکه طرح قدیم 14 میلیون و 350 هزار تومان/ طلا ارزان‌تر شد اعلام میزان مستمری صندوق‌های بازنشستگی قیمت های جدید ساعت هوشمند در بازار کسب رتبه پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد رشد 69 درصدی وصول درآمدهای مالیاتی در چهارماهه اول سال جاری سیاسی‌کاری دنباله‌دار‌ اصلاح‌طلبان در‌ احیای دریاچه ارومیه/‌ دولت سیزدهم پای‌ کار حل مشکل مردم آمد قیمت روز انواع تلفن همراه +جدول آغاز خرید خودرو بدون قرعه کشی | خرید خودرو به قیمت کارخانه قیمت میوه و تره بار + جدول رتبه بورس ایران در رعایت حقوق سهام‌داران خرد بسیار پایین است قیمت روز گوشت قرمز +جدول خبر مهم دولت برای یارانه بگیران | کالابرگ الکترونیک ماه آینده اجرایی می شود؟ طراحی خودروهای جدید و خاص تا تیر 1403/ رونمایی از 7 پلتفرم جدید 9 میلیون و 400 هزار کارتخوان غیرفعال شد چرا قیمت‌های جدید شیرخشک اعلام نمی‌شود؟ قیمت طلا، سکه و ارز امروز 23 مرداد ماه/ سقوط قیمت طلا... واردات با کدام رمز ارزها مجاز است؟آیا برای اقتصاد ایران مفید است؟ تفاوت فاحش نرخ تورم و بهره بانکی در ترکیه واریزی جدید 1 میلیون و 200 هزار تومانی در جیب این افراد | واریزی جدید دولت را چه کسانی می گیرند؟ قیمت فروش وام ازدواج اعلام شد! امضای تفاهمنامه جدید توسط بانک سپه برق در مصر سهمیه بندی می شود همیشه نفرین؟!