نقشه جدید اندونزی برای معدن

نقشه جدید اندونزی برای معدن

واگذاری سهام سومیموتو و وله از این معدن به سهامداران دیگر شرطی است که توسط دولت اندونزی برای تمدید مجوز استخراج این...

با واگذاری 14درصد از سهام معدن نیکل وله و سومیموتو به سهامداران خرد در اندونزی، پروژه مشترک گروه برزیلی وله و گروه ژاپنی سومیموتو آغاز شد. همکاری وله و سومیموتو در این کشور آسیایی وارد دور جدیدی شد. قرار است وله و سومیموتو با توسعه این معادن مهجورمانده، تولید نیکل را در اندونزی افزایش دهند.

واگذاری سهام سومیموتو و وله از این معدن به سهامداران دیگر شرطی است که توسط دولت اندونزی برای تمدید مجوز استخراج این معدن در اندونزی مورد‌نیاز است. توسعه این معادن قرار است تا سال‌2025 به پایان برسد. سرمایه‌گذاران خارجی موظفند 51‌درصد از سهام خود را پس از یک دوره فعالیت مشخص به خریداران محلی واگذار کنند.

وله و سومیموتو با فروش 14درصد از سهام خود در معدن نیکل اندونزی قرار است همکاری خود را با دولت اندونزی پیش ببرند. بعد از این واگذاری سهم وله از این معدن حدود 33‌درصد و سهم سومیموتو حدود 10درصد خواهد بود.

دشنی نایدو، مدیر اجرایی وله (Vale Base Metals) گفته است: ما مشتاقانه منتظریم تا در ساختار سهام جدیدی که با شرکای تازه می‌‌‌‌‌‌‌سازیم، مسیر را برای حمایت از جاه‌طلبی‌‌‌‌‌‌‌های اقتصادی در توسعه زنجیره پایین‌دستی معدن در کشور اندونزی مهیا کرده و امکان خلق ارزش اقتصادی بیشتر را به سهامداران و جامعه در درازمدت بدهیم.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد