دلار همچنان سر می‌خورد؟

دلار همچنان سر می‌خورد؟

به نظر می‌رسد عقب‌نشینی قیمت‌ها از مرزهای مقاومتی حاکی از حضور پررنگ بازارساز برای فریز قیمت دلار است و این سیاست در...

تجارت نیوز: به نظر می‌رسد عقب‌نشینی قیمت‌ها از مرزهای مقاومتی حاکی از حضور پررنگ بازارساز برای فریز قیمت دلار است و این سیاست در صورتی که تنش در منطقه خاورمیانه تشدید نشود ادامه خواهد داشت.

قیمت دلار روز شنبه روند کاهشی 500 تا 600 تومانی داشت و با این مقدار افت قیمت به کانال چهارم کریدور 50 هزار تومانی برگشت. روز شنبه 21 بهمن بین دو روز تعطیل قرار داشت و همین موضوع مبادلات بازار ارز را به حداقل رساند و خریدار خاصی در بازار وجود نداشت.

کارشناسان اقتصادی با توجه به سقف‌زنی قیمت دلار در هفته‌ اول بهمن که به کریدور 60 هزار تومانی نزدیک شد، انتظار اصلاح قیمت را داشتند. این اتفاق رخ داد و دلار محدوده قیمتی 54 تا 55 هزار تومانی را به‌عنوان کف جدید شناسایی کرد. بنابراین برای هفته اخیر نیز بازاری رنج برای دلار و نوسان قیمت بین پله‌های چهار و 6 کریدور 50 هزار تومانی انتظار می‌رود.

به نظر می‌رسد عقب‌نشینی قیمت‌ها از مرزهای مقاومتی حاکی از حضور پررنگ بازارساز برای فریز قیمت دلار است و این سیاست در صورتی که تنش در منطقه خاورمیانه تشدید نشود ادامه خواهد داشت.

قیمت ارز کاهشی شد

گفتنی است روند قیمت در بازارهای مالی روز ‌شنبه 21 بهمن در بیشتر ارزها کاهشی بود. درهم در کانال 15 هزار تومانی عقب‌نشینی کرد و با کاهش 70 تومانی با قیمت 15 هزار و 130 تومان معامله شد. علاوه بر آن قیمت تتر 300 تومان کاهش داشت و روی رقم 54 هزار و 900 تومانی قرار گرفت. پوند انگلیس با کاهش 440 تومانی به پله پایانی کانال 60 هزار تومانی برگشت. این اسکناس با رقم 69 هزار و 650 تومان معامله شد. قیمت یورو در اولین روز هفته افت قیمت 400 تومانی داشت و به قیمت 59 هزار و 480 تومان رسید.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد