چین بازار این ماده معدنی را قبضه کرد

چین بازار این ماده معدنی را قبضه کرد

داده‌های اداره ملی آمار چین که در روز دوشنبه هفدهم ژويیه منتشر شد، نشان داد که چین در ماه گذشته 1/ 390میلیون تن...

داده‌های اداره ملی آمار چین که در روز دوشنبه هفدهم ژويیه منتشر شد، نشان داد که چین در ماه گذشته 1/ 390میلیون تن زغال‌سنگ تولید کرد که 5/ 2درصد نسبت به سال قبل و 2/ 1درصد نسبت به ماه مه افزایش داشت.

تولید روزانه در ژوين معادل 13میلیون تن متریک بود که از 43/ 12میلیون تن متریک ماه مه که پایین‌ترین میزان از اکتبر 2022 بود، بیشتر بود.

تولید زغال سنگ در نیمه اول سال 2023 به 3/ 2میلیارد تن رسید که 4/ 4درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. دولت از ماه ژوين از معدنچیان خواسته است تا تولید خود برای تامین قراردادها افزایش دهند زیرا موج‌های گرما بخش‌های بزرگی از چین را از اواخر ژوين فرا گرفته است.

داده‌ها نشان داد مصرف روزانه زغال سنگ در هشت استان ساحلی در ماه ژوين از سطوح مشاهده‌شده در مدت مشابه چهار سال گذشته فراتر رفت. دماهای بی‌سابقه همچنان تقاضای تهویه مطبوع را افزایش می‌دهند و مصرف روزانه زغال‌سنگ در شرکت‌های خدمات شهری در هفته گذشته به 4/ 2میلیون تن رسید که بالاترین میزان در سال جاری است.

اوج تقاضای برق تابستانی چین معمولا از اواخر ژوين شروع می‌شود و دو ماه طول می‌کشد. براساس گزارش رویترز، انتظار می‌رود تولید زغال‌سنگ بیشتر افزایش یابد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد