قطع برق زمستانه هم کلید خورد/ امسال حتی مازوت هم برای سوزاندن نداریم؟

قطع برق زمستانه هم کلید خورد/ امسال حتی مازوت هم برای سوزاندن نداریم؟

در حالی که هنوز یک ماه به شروع زمستان مانده رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران هشدار داده که تنها 10 روز ذخیره مازوت و گازوییل در نیروگاه‌ها وجود دارد و با اولین موج سرما گاز نیروگاه ها قطع می‌شود. آیا خاموشی برق در زمستان امسال جدی‌تر از سال 99 است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، علی کلاهی، رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران صبح امروز در توییتی هشدار داد که تنها 10 روز ذخیره مازوت در نیروگاه‌ها داریم و در زمستان هم با مشکل کمبود برق مواجه می‌شویم. او گفته برای اولین بار پس از پایان جنگ شاهد خاموشی در زمستان خواهیم بود.

هفته گذشته هم برخی گزارش‌های پراکنده از خاموشی در چند نقطه از تهران خبر داده بود. به نظر می‌رسد، سریال خاموشی‌ها قرار است آغاز شود.

این در حالی است که انتظار می‌رفت با تمام شدن تابستان خاموشی‌ها هم به پایان برسد. سخنگوی صنعت برق و مدیرعامل توانیر دلیل خاموشی‌ و کمبود برق در تابستان را استفاده زیاد مردم از کولر و ماینرهای غیرمجاز می‌دانستند و وعده داده بودند اگر تابستان تمام شود، بار شبکه کم می‌شود و خاموشی نداریم.

رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران گفته با ورود موج سرما خاموشی‌ها بیشتر می‌شود. اما گزارش‌های مردم از آغاز خاموشی در برخی نقاط خبر می‌دهد. یعنی در حالی که هنوز استفاده از وسایل گرمایشی زیاد نشده، خاموشی‌ها شروع شده.

حالا نگرانی این است که با کاهش دما و آغاز سرمای بیشتر، قرار است با قطع مکرر برق مواجه شویم؟

امسال مازوت هم نداریم؟

برق ایران در فصل سرما از طریق گاز تامین می‌شود. اما ایران با کمبود گاز مواجه است. یعنی دومین کشور دارای ذخایر گازی جهان، امسال با کمبود گاز مواجه شده است!

سال گذشته وزیر نفت گفته بود تحریم راه صادرات را بسته و ایران نه می‌تواند گاز بیشتری تولید کند و نه مازوت کمتری. در نتیجه تولید گاز را کاهش داده و به جای آن، مازوت می‌سوزاند.

اما حالا رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران می‌گوید که ذخیره مازوت نیروگاه‌ها فقط به اندازه 10 روز است. یعنی در صورت قطع برق و خاموشی، صنایع امکان سوزاندن مازوت را هم ندارند.

اما سال گذشته اعلام شده بود که ایران روزانه حدود یک میلیون بشکه مازوت اضافه دارد و تحریم مانع صادرات آن است. اما چه شده که امسال ایران حتی با کمبود مازوت مواجه است و در صورت قطع برق، صنایع حتی امکان سوزاندن مازوت را ندارند؟

سال گذشته کمبود برق باعث قطع برق اتوبان‌ها و گذرگاه‌های شهری شد که مردم به آن اعتراض کردند و دولت در نهایت مجبور شد برق صنایع را قطع کند. اما در آن شرایط صنایع توانستند با سوخت مازوت تولید را پیش ببرند. اما اگر امسال حتی مازوت هم وجود نداشته باشد مشخص نیست سرنوشت این صنایع چه می‌شود؟

تمام جایگاه‌های سوخت در مدار است

تمام جایگاه‌های سوخت در مدار است

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از قطع 40 دقیقه‌ای پرداخت الکترونیک در جایگاه‌های سوخت خبر داد و گفت: این قطعی ربطی به سامانه هوشمند سوخت نداشته و عرضه سوخت بدون قطعی ادامه دارد.

Bartarinha.ir/
آغاز صدور کارت‌سوخت المثنی/ چه کسانی می‌توانند کارت سوخت بگیرند؟

آغاز صدور کارت‌سوخت المثنی/ چه کسانی می‌توانند کارت سوخت بگیرند؟

سامانه صدور کارت سوخت المثنی از هفته جدید شروع به کار می‌کند و واجدان شرایط می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +10 کارت سوخت المثنی خود را دریافت کنند.

TejaratNews.com/
سامانه صدور کارت سوخت تا پایان هفته راه‌اندازی می‌شود

سامانه صدور کارت سوخت تا پایان هفته راه‌اندازی می‌شود

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از راه‌اندازی سامانه صدور کارت‌های سوخت المثنی تا پایان هفته خبر داد.

TejaratNews.com/
پیامک دریافت سوخت جبرانی جعلی است!

پیامک دریافت سوخت جبرانی جعلی است!

سرهنگ علی محمد رجبی گفت: پیامک ارسالی مبنی بر دریافت سوخت جبرانی دارای اعتبار نیست.

TejaratNews.com/
تولید حداکثری برق در صورت تامین سوخت/ کمبود سوخت با مازوت جبران می‌شود؟

تولید حداکثری برق در صورت تامین سوخت/ کمبود سوخت با مازوت جبران می...

در سومین جلسه کمیته گذر از پیک زمستان 1400، بر قابل تامین بودن همه مصارف برق کشور در صورت تامین سوخت کافی برای همه نیروگاه‌‫های حرارتی تاکید شد.

TejaratNews.com/
درآمد دولت از اختلال سامانه سوخت چقدر بود؟

درآمد دولت از اختلال سامانه سوخت چقدر بود؟

سامانه سوخت‌گیری یک هفته‌ای به دلیل اختلال قطع شده بود و اکثر جایگاه‌ها بنزین آزاد عرضه می‌کردند. حالا چند روزی است که اختلال در سامانه سوخت‌گیری بنزین تمام شده اما درآمد دولت از محل این اختلال چقدر ب...

TejaratNews.com/
زیان جایگاه‌داران از اختلال سامانه سوخت چقدر بود؟

زیان جایگاه‌داران از اختلال سامانه سوخت چقدر بود؟

ريیس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده‌های نفتی کشور گفت: در نتیجه بحرانی که ناشی از اختلال در سامانه هوشمند سوخت به وجود آمد، جایگاه‌های سوخت حدود 50 میلیارد تومان هزینه و زیان م...

TejaratNews.com/
واکنش‌ها به جایگزین کردن کارت ملی با کارت سوخت/ کارت سوخت حذف می‌شود؟

واکنش‌ها به جایگزین کردن کارت ملی با کارت سوخت/ کارت سوخت حذف می‌ش...

زمزمه‌های تغییر کارت سوخت و جایگزینی آن با کارت ملی، دوباره شنیده می‌شود. اما آیا کارت سوخت حذف می‌شود؟

TejaratNews.com/
10 لیتر سهمیه سوخت جبرانی دولت به مردم

10 لیتر سهمیه سوخت جبرانی دولت به مردم

وزیر نفت گفت: در پایان آبان ماه 70 لیتر بنزین به کارت سوخت خودروهای شخصی واریز می‌شود.

TejaratNews.com/
مراقب پیامک‌های «سهمیه سوخت جبرانی» باشید

مراقب پیامک‌های «سهمیه سوخت جبرانی» باشید

همزمان با اعلام وزیر نفت مبنی بر تخصیص سهمیه ویژه سوخت جبرانی به مالکان خودروها و متورسیکلت ها، افرادی با ارسال پیامک و اخبار جعلی، مردم را به سایت‌ها و لینک های جعلی برای ثبت نام «سهمیه سوخت جبرانی» ...

Bartarinha.ir/
شایعه عجیب درباره بنزین/ حذف سهمیه بنزین از کارت سوخت صحت دارد؟

شایعه عجیب درباره بنزین/ حذف سهمیه بنزین از کارت سوخت صحت دارد؟

حذف سهمیه بنزین ذخیره‌شده در کارت‌ها شایعه است و افزایش قیمت بنزین هم تایید نمی‌شود. هیچ مشکلی برای سهمیه بنزین موجود در کارت‌های سوخت ایجاد نشده و اطلاعات آن از حملات سایبری در امان مانده است.

TejaratNews.com/
سوخت به همه جایگاه‌ها رسیده است؟

سوخت به همه جایگاه‌ها رسیده است؟

اختلال در سامانه هوشمند سوخت‌گیری حدودا یک هفته‌ای طول کشید و حالا به نظر می‌رسد آرامش به همه جایگاه‌ها بازگشته است.

TejaratNews.com/
واریز اعتبار سوخت مرداد خودرو‌های مشمول دریافت سهمیه اعتباری

واریز اعتبار سوخت مرداد خودرو‌های مشمول دریافت سهمیه اعتباری

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از واریز تفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خودرو‌های مشمول دریافت سهمیه اعتباری خبر داد.

Irinn.ir/
خبر جدید درباره کارت سوخت / اتفاق جدید در راه است؟

خبر جدید درباره کارت سوخت / اتفاق جدید در راه است؟

پس از سهمیه‌بندی شدن بنزین، زمزمه‌ تغییراتی جدید در کارت سوخت از مجلس به گوش می‌رسد. حالا خبر جدید کارت سوخت حذف آن است یا تغییر فرم آن؟

TejaratNews.com/
بلیط هواپیما ارزان نشد که هیچ، گران‌تر هم شد! محمد: مترصد ایجاد بورس بین الملل در مناطق آزاد هستیم کوچ صنایع از اصفهان شروع شد؟ نقشه‌های سایپا برای تحول در بازار خودرو تراز 9 هزار واحد اولین هدف شاخص انبوه‌سازی «فروش خودرو زیر قیمت»، شگرد جدید کلاهبرداران بورس شامل حمایت دولت می‌شود؟/ توصیه مهم به سهامداران شاهکار جدید و مرموز مرسدس بنز احتمال افزایش 10 درصدی قیمت خودرو قیمت خودرو خارجی در ایران 10برابر نرخ جهانی قیمت انواع سبزیجات 44درصد گران شد نوبل اقتصاد هم می رسد به... جایگاه ویژه بورس در نقشه راه رشد غیرتورمی دولت برق گران نشده؛ به فیش‌هایتان با دقت نگاه کنید احتمال کاهش قیمت خودرو با ورود به بورس ترس در بازار سرمایه/ فشار فروش در بورس ادامه می‌یابد؟ ثبت تصمیمات مجمع عمومی " تبرک" پیشنهاد طرح فروش اقساطی سهام به مردم/ رهاشدگی از عوامل مشکلات بنگاه‌های خصوصی شده است انتشار صورت سود و زیان 6 ماهه زیرمجموعه "وپاسار" عضو جدید هیيت عامل سازمان خصوصی سازی منصوب شد "فنفت" صورت مالی میاندوره ای زیرمجموعه را منتشر کرد واردات لوازم خانگی کره‌ای همچنان به‌صورت قانونی رشد 40 درصدی تجارت خارجی کشور عربی‌ترین شاسی‌بلند ب‌ ام‌ و روانه امارات می‌شود! سقوط قیمت نفت با ظهور کرونای جدید کراس جدید سوزوکی معرفی شد «پلاک تاریخی» برای خودرو‌های بالای 30 سال هیات مدیره "ومعادن" با مصوبه مجمع تغییر کرد عراقچی: هیچ پولی در پرونده من جابجا نشده! فردا، مجمع صندوق اختصاصی بازارگردانی آرمان اندیش برگزار می شود "حپارسا" در مجمع 345 تومان تقسیم کرد هر فرد تا پایان سال چقدر یارانه دریافت می‌کند؟ سوددهی "وپاسار" آغاز شد دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده شبکه بزرگ قاچاق لوازم خانگی منهدم شد افت شدید قیمت دلاردر صرافی بانک‌ها / بازگشت دلار به کانال 26 هزار تومان قیمت آپارتمان در اطراف تهران افت کرد قنادان با کمبود و گرانی روغن مواجهند زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد پیشنهاد برای فروش 1800 خودروی وارداتی رسوبی شاخص کل بورس بیش از 27 هزار واحد افت کرد انهدام شبکه بزرگ قاچاق لوازم خانگی شاخص بورس قرمزپوش ماند تغییر ساعت کاری خزانه‌های سکه طلا جزيیات جدید فروش نقدی ارز در صرافی‌ها سقوط آزاد بورس در نخستین روز هفته صفر تا صد یارانه یک میلیون تومانی! وضعیت سبد سهام عدالت در ششم آذر ماه شرط تزریق واکسن برای ورود به مدرسه ممنوع است مدت زمان اجاره خانه تغییر می‌کند