رشد 49 درصدی درآمد عملیاتی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان

رشد 49 درصدی درآمد عملیاتی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، با عنایت به قدمت خود اولین شرکت حوزه پرداخت الکترونیک است. از همین رو در سنوات گذشته همواره سعی داشته که روز به روز رشد بالاتری را رقم زده و فناوری‌های نوین پرداخت را توسعه داده و آن‌ها را در اختیار عموم قرار دهد.

به گزارش بورس نیوز، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، با عنایت به قدمت خود اولین شرکت حوزه پرداخت الکترونیک است. از همین رو در سنوات گذشته همواره سعی داشته که روز به روز رشد بالاتری را رقم زده و فناوری‌های نوین پرداخت را توسعه داده و آن‌ها را در اختیار عموم قرار دهد.


  • بیشتر بخوانید: رشد 51 درصدی فروش " رتاپ " / رشد 3درصدی درآمدها نسبت به تیر

از همین رو در ادامه گزارش مختصری از برخی دستاورد‌های شرکت ارايه خواهد شد. این دستاورد‌ها از منظر وضعیت تراکنش‌ها، نوآوری، درآمد و... است.

رتبه جهانی

به گزارش نشریه نیلسون ریپورت که معتبرترین نشریه در حوزه پرداخت است و همواره گزارشات آن مرجع مقایسه در این حوزه می‌باشد، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان توانسته با ارتقا 5 پله‌ای خود، جایگاه هفدهم را در بین 150 شرکت برتر PSP جهان کسب نماید. این رشد در بین شرکت‌های ایرانی بالاترین میزان رشد و در بین سایر شرکت‌های بین‌المللی کم‌نظیر است. نکته حايز اهمیت آن است که این رشد در سال گذشته نیز اتفاق افتاد و در مجموع، شرکت تاپ توانسته در 2 سال، 10 پله رشد داشته و اتفاقی بزرگ را برای ایران رقم بزند.

سهم بازار

طبق گزارش آبان ماه 1400 شاپرک، سهم تاپ از حجم بازار 19.02 درصد است. این در حالی است که این رقم در ابتدای سال 98 به میزان 13.98 درصد بوده و شرکت با یک برنامه منسجم توانسته در این سال‌ها افزایشی قریب به پنج درصد از سهم بازار را برای خود کسب نماید. این بالاترین رقم رشد در بین شرکت‌های PSP است به طوری که بالاترین نرخ رشد شرکت‌های پرداخت بعد از تاپ 2.44 درصد است.

در تراکنش‌های دستگاه‌های کارتخوان، سهم تاپ 18.23 درصد است که اگر نگاهی به ابتدای سال 98 داشته باشیم شاهد رشدی 4.75 درصدی خواهیم بود. این نرخ نیز بیشترین رشد در بین شرکت‌های PSP بوده و در این مولفه نیز شاهد تفاوت چشمگیری نسبت به سایر رقبا هستیم به طوری که بالاترین نرخ رشد بعد از تاپ 2.6 درصد بوده است.

درآمد و تراکنش

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در 9 ماه گذشته با تحقق 23، 196، 225 میلیون ریال توانسته است نسبت به مشابه عملکرد خود در سال گذشته 49 درصد رشد درآمد عملیاتی بدست آورده و رقم قابل توجهی را به درآمد شرکت اضافه نماید.

همچنین در موضوع حجم تراکنش نیز تاپ با ثبت 5، 451، 681، 993 تراکنش، نسبت به عملکرد 9 ماه سال 1399، توانسته است 31 درصد پیشرفت را رقم زده و نرخ رشد قابل توجهی را در این خصوص کسب نماید.

پایانه‌های فروشگاهی

در حوزه توسعه پایانه‌های فروشگاهی مجموعه تاپ در سنوات گذشته توانسته سهم بالایی را به خود اختصاص دهد. دغدغه استفاده از سیستم پرداخت مناسب و امن همواره مدنظر صاحبان کسب و کار است. از همین رو شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با توجه به پتانسیل فنی و پشتیبانی با کیفیت، همواره از سوی کسب‌وکار‌ها با استقبال مواجه می‌شود.

در سال جاری مراکز درمانی و علوم پزشکی، جایگاه‌های سوخت، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و... جذب تجارت الکترونیک پارسیان گشته و از خدمات پرداخت این مجموعه استفاده می‌نمایند.

کدپرداز

یکی از نگاه‌های ویژه مجموعه تجارت الکترونیک پارسیان به استفاده از بستر‌های نوین پرداخت است. بر همین اساس توسعه بستر QR جز اولویت‌های شرکت قرار داشته و در سنوات گذشته توانسته پروژه‌های متعددی را در این بستر اجرا نماید. یکی از مخاطبان ویژه این بستر، فروشگاه‌ها، رانندگان تاکسی، رستوران‌ها، فروشگاه‎‌های زنجیره‌ای و... هستند که در سال جاری با نگاهی ویژه اقدام به جذب آن‌ها در خصوص استفاده از این شیوه پرداخت شده است. با سرویس کدپرداز اپلیکیشن تاپ از تمامی فروشگاه‌هایی که استیکر QR تاپ نصب شده باشد قابلیت پرداخت وجود دارد.

شیوع کرونا و خطرات ناشی از جابجایی کارت و آلودگی ویروس کرونا مجموعه تاپ را بر آن داشت تا با اقدام مسيولانه خود تا جای ممکن این خطرات را کاهش دهد. از همین رو توسعه این محصول در سال جاری جز اولویت‌های اصلی مجموعه بوده و در سال‌های آتی نیز سهم قابل توجهی از توان شرکت درگیر توسعه این بستر خواهد بود.

در حال حاضر توسعه کدپرداز بر روی بیش از 1، 100، 000 کارتخوان صورت پذیرفته و امکان پرداخت از این طریق میسر و تسهیل گشته است. همچنین قابل ذکر است که بیش از 140 هزار استیکر QR در فروشگاه‌های مختلف نصب گردیده و از بستر کدپرداز اپلیکیشن تاپ بعنوان یک راه پرداختی استفاده می‌نمایند.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای از مشتریان خاص ما در این پروژه هستند، که با اهمیت ویژه‌تری نسبت به فعالسازی کدپرداز در فضای فروشگاهیف مدنظر می‌باشند. از همین رو در سال گذشته و سال جاری با این نگاه اقدام به برگزاری جشنواره‌های متعددی شده است، تا فرهنگ استفاده از این بستر پرداخت برای مخاطبین این فروشگاه‌ها تبیین شود.

تاپ پلاس

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در راستای گسترش فعالیت‌های خود در حوزه فینتک و سرمایه‌گذاری در حوزه استارت‌آپ‌ها، استراتژی خود را راه‌اندازی مرکز تحقیقات و نوآوری قرار داده است. این مرکز با نام تاپ‌پلاس از مهر ماه 1399 فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است.

این مرکز ماموریت تحقیق و توسعه در خصوص ارايه خدمات چابک را به صورت دیجیتال در حوزه پرداخت دارد. از این رو در مدت کم فعالیت خود توانسته محصولات جدیدی را گسترش بدهد. موضوعاتی که در حال حاضر این مرکز به آن‌ها ورود کرده و تیم‌های خلاق و نخبه در آن‌ها مشغول به کار هستند شامل فروشگاه آنلاین، پرداخت اقساطی، گردشگری، بلاکچین، پرداخت وجوه و ... است.

اپلیکیشن تاپ مارت در حوزه خرید آنلاین فعال بوده و در ظرف مدت کوتاهی از فعالیت خود توانسته بیش از 35 هزار نصب داشته باشد. این اپلیکیشن در حال حاضر در فاز توسعه‌ای خود قرار دارد و در این مرحله توانسته است نزدیک به 100 فروشگاه زنجیره‌ای و محلی را به خود جذب نماید. این محصول در حال حاضر در 22 منطقه تهران فعال است و به زودی نیز در استان البزر و کلان‌شهر‌ها فعال خواهد شد.

یکی دیگر از محصولات تاپ پلاس، سامانه گردشگری است که در حال حاضر در فاز نخست توسعه است و در نظر دارد با ورود جدی و سرمایه‌گذاری قابل توجه در این عرصه مقدمات حضور موفق در بین رقیبان حوزه گرشگری را کسب کرده و با عنایت به فروکش کردن تب کرونا در کشور تبدیل به یکی از محصولات پرمخاطب این حوزه شود.

همچنین مرکز تحقیقات و نوآوری (تاپ پلاس) پروژه‌های متعددی با موضوع پرداخت در حال ارزیابی و ارايه نمونه اولیه دارد که به محض نهایی شدن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

جمع‌بندی

این دستاورد‌های بخشی از فعالیت‌های شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در سنوات گذشته است. مجموعه تاپ به ویژه در چند سال گذشته تمرکز ویژه‌ای بر توسعه مبتنی بر برنامه‌ریزی داشته است و افق پیش رو خود را در اسناد بالادستی خود مشخص نموده و تمامی مجموعه همکاران تاپ در جهت رسیدن به این شاخص‌ها در حال فعالیت هستند. قرار گرفتن در بین بهترین شرکت‌های پرداخت و ارايه خدمات نوآورانه یکی از شاخص‌های مدنظر کسب جایگاه پرداخت کشور است که با توجه به رشد چند ساله گذشته بسیار نزدیک است.

مبلغ یارانه جدید مشخص شد + زمان پرداخت بازار سهام سقوط کرد/ فرار 36 هزار میلیارد تومان سرمایه از بورس در دوره رییسی نوبت به انتصاب همسران در دولت رسید! گوشی‌های لاکچری بازار را بشناسید/ جدول قیمت بورس فردا شنبه 9 بهمن چه خواهد شد؟ رشد آرام قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر کاهش ابهامات بازار سرمایه/ دو سناریوی مهم پیش روی بورس پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت خبر مهم درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران رقم خالص دریافتی کارمندان در سال آینده دو نیمه متفاوت بازار طلا و سکه بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان برای جزیره‌نشینان محروم لارک اختصاص داد قطعی برق و گاز زمستانی سرد پیش‌روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد؟ تولید خودرو انگلیس به کمترین میزان 65 سال گذشته رسید سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به مردم در میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در گیلان اعتماد با توییت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ رشد 36 درصدی خروج پول از بورس/ کاهش ورود نقدینگی حقیقی‌ها به صندوق‌ها شاخص کل بورس نوسانی خواهد بود قیمت رهن و اجاره خانه در کوی فراز + جدول دارندگان کارتخوان بخوانند/ جزيیات تازه درباره غیرفعال‌سازی دستگاه های کارتخوان برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد استارت نهضت ملی مسکن با یک پنجم ظرفیت طلا 13 دلار ارزان شد صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان ادامه دارد حقوق سال آینده بازنشستگان اعلام شد آخرین وضعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان ادامه صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان هشدار برای صاحبان صنایع/سهمیه‌بندی برق صنایع تایید شد روند کاهشی قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟ آسیب‌دیدگی خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برطرف شد 65 درصد مردم تحت پوشش سه صندوق بیمه‌ای/ در ازای هر بازنشسته 4.4 بیمه‌پرداز وجود دارد چند هزار مودی مالیاتی 100 درصد فرار مالیاتی داشته‌اند خبر مهم برای صاحبان کارتخوان ها پیش‌بینی از وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ خاندوزی: دولت شتاب تورم را کم کرد خبر مهم درباره میزان عیدی بازنشستگان منبع آمار تورم "وزیر" کجاست؟ مشترکان اینترنت ثابت به 10.8 میلیون رسیدند ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد بالش های مخدر به انگلیس نرسید گشایش در تنوع بخشی به روش های رفع تعهد ارزی پرداخت سود سال 99 سهام عدالت تا پایان 1400 جریمه 2.25 میلیون دلاری آمازون اعتماد با تيوری، تويیت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان 4 خبر خوش وزیر اقتصاد به مردم در نماز جمعه | کاهش ملموس تورم در راه است 213 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی صرف صندوق‌های بازنشستگی می‌شود قیمت خانه در این مناطق تهران کاهشی شد ترمز قیمت مسکن در شمال تهران کشیده شد