تجارت دوجانبه روسیه و چین در مسیر 200 میلیارد دلاری شدن

تجارت دوجانبه روسیه و چین در مسیر 200 میلیارد دلاری شدن

ایلنا: داده های گمرک چین نشان می دهد که تجارت پکن با مسکو به رشد خود ادامه داده و صادرات و واردات در ماه مارس به طور قابل توجهی افزایش یافته است.
به گزارش ایلنا از راشاتودی، داده‌های گمرک چین نشان می‌دهد که تجارت پکن با مسکو به رشد خود ادامه داده و صادرات و واردات در ماه مارس به طور قابل توجهی در شرایط سالانه افزایش یافته است.

بر اساس گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد، صادرات چین به روسیه نسبت به مدت مشابه سال قبل 136 درصد افزایش یافت، در حالی که واردات از این کشور 40.5 درصد رشد داشته است.

آمار همچنین نشان می‌دهد که خرید زغال سنگ پکن از خارج در ماه گذشته بیش از دو برابر شد و به بالاترین حد خود در سه سال گذشته رسید. همچنین واردات نفت 22.5 درصد، سنگ آهن 14.8 درصد و دانه سویا 7.9 درصد افزایش یافت.

تجارت چین با روسیه در سال 2022 به بالاترین حد خود رسید و در بحبوحه تحریم‌های غرب علیه مسکو نزدیک به یک سوم رشد کرد. بر اساس نتایج سه ماهه اول منتشر شده در اوایل این ماه، تجارت دوجانبه در مسیر رسیدن به 200 میلیارد دلار در سال جاری قرار دارد.

آمارهای رسمی نشان می دهد که روسیه در بین 20 شریک بزرگ چین از نظر رشد تجارت در سال 2022 پیشتاز بوده است. چین به عنوان بزرگترین خریدار نفت روسیه با هند رقابت می‌کند و به عنوان بزرگترین واردکننده محصولات کشاورزی روسیه از اتحادیه اروپا پیشی گرفته است.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد