بی توجهی هند به توصیه‌ نهادهای بین المللی/دهلی نو صادرات شکر را محدود کرد

بی توجهی هند به توصیه‌ نهادهای بین المللی/دهلی نو صادرات شکر را محدود کرد

هندبا محدودسازی صادرات شکر که تا پایان سال 2023 ادامه می یابد در واقع توصیه‌ صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی را نادیده گرفت.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس در حالی که نهادهای بین المللی همواره هشدار می‌دهند در شرایط کنونی پس از بحران کرونا و نیز جنگ روسیه و اوکراین تجارت بین کشورها تسهیل شود هند صادرات شکر خود را تا اکتبر 2023 محدود کرد.

بر اساس این گزارش هند اعلام کرده است که این اقدام در پی کنترل قیمت در بازار های داخلی انجام می گیرد سابقه محدود کردن صادرات پیش از این نیز توسط هند وجود داشته و بارها اعلام کرده است که اولویت نیاز داخل را ترجیح می دهد.

این در حالی است که مقامات کشور هند پیش بینی می کنند امسال تولید شکر این کشور با رشد بی سابقه از 8 میلیون تن فراتر رود.

بانک جهانی دو روز پیش در قالب توصیه برای کشورهای جهان در شرایط پس از کرونا و بحران جنگ روسیه و اوکراین اعلام کرده بود که صادرات و تجارت جهانی باید تسهیل شود و کشورها با اعمال عوارض، مانع خروج صادرات محصولات اساسی از مرزها نشوند.

علاوه بر آن بانک جهانی تاکید کرده بود که سرمایه گذاری و جذب سرمایه های خارجی مهمترین عامل برای خروج از بحران فعلی به جای افزایش نرخ بهره است که آمریکا و پس از آن کشورهای اروپایی آن را دنبال می کنند در این گزارش تاکید شده بود که سیاست افزایش نرخ بهره کشورهای جهان را به رکود خواهد برد.

پایان پیام/

پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد