پیش بینی بورس چهارشنبه 1 آذر 1402 | شاخص بورس در اولین روز آذر سبز می شود؟

پیش بینی بورس چهارشنبه 1 آذر 1402 | شاخص بورس در اولین روز آذر سبز می شود؟

امروز سه‌شنبه 30 آبان ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 2 هزار و 137 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد، فردا در اولین روز آذرماه و در آخرین روز معاملاتی هفته باز هم رشد خواهد کرد؟

به گزارش نبض بورس، در پایان معاملات امروز سه‌شنبه، شاخص کل با رشد 0.11 درصدی (معادل دو هزار و 127 واحد) در سطح دو میلیون و 20 هزار و 915 واحدی قرار گرفت. شاخص هم‌وزن با رشد 0.43 درصدی معادل سه هزار و 260 واحد در پله 703 هزار و 542 واحدی ایستاد.

شاخص کل فرابورس نیز در پایان معاملات روز سه‌شنبه با رشد 0.2 درصدی معادل 48 واحد از ارتفاع این شاخص، از مسیر رفته روز گذشته بازگشت و مجددا روی مرز کانال 25 هزار واحد ایستاد.

روز سه‌شنبه ارزش معاملات خرد، پایین‌تر از ارزش معاملات روز دوشنبه قرار گرفت. تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) در روز سه‌شنبه را سه هزار و 998 میلیارد تومان نشان می‌داد.

یش بینی بورس چهارشنبه

انتشار خبر افزایش نرخ تسعیر ارز احتمالا می‌تواند سیگنال مثبتی برای شرکت‌های صادرات‌محور و وابسته به ارز باشد به شرط آنکه بدهی ارزی کمی داشته باشند یا اصلا بدهی نداشته باشند. در همین حال به دلیل خروج هراسان پول از صندوق‌های درآمد ثابت و حرکت احتمالی آن به سمت سهام، به نظر می‌رسد می‌توان به شارژ پولی بازار امیدوار بود؛ هرچند میزان ورود پول حقیقی هنوز بسیار کم است و روندساز نیست.

با این حال، اما به نظر می‌رسد وضعیت معاملات در بازار سهام اندکی بهبود یافته و دست کم در حال حرکت است؛ اگرچه این حرکت، لاک‌پشتی است، اما امیدواری را در دل برخی معامله‌گران تقویت کرده است. /تجارت نیوز

پیش بینی بورس فردا

فردا آخرین روز معاملاتی هفته جاری است و عموما در آخرین روز‌های هر هفته شاهد اتفاقات خاصی در بازار نیستیم، هرچند که در هفته جاری نیز وضعیت خوبی را در بازار سرمایه نداشتیم.

آنقدر صندوق به بازار در حال اضافه شدن است و پذیره نویسی‌ها مختلف انجام شده است که بعید است در بازار فردا تغییرات بیش از پنج هزار واحد داشته باشیم.

ارزش معاملات روزانه در محدوده پنج هزار میلیارد تومان است و تغییر زیادی را ثبت نمی‌کند، حضور بازارگردان‌ها نیز منجر به تعادل بیشتر بازار شده است.

حجم زیاد بازارگردان‌ها، حقوقی‌ها و صندوق‌ها بازار بورس را مانند بازار ارز و طلا کرده نوسانات بسیار اندک و کم رمق است.

پیش بینی محدوده تغییرات دو الی سه هزار واحد را در طی بازار فردا خواهیم داشت. /ایمنا

آخرین اخبار بورس و اقتصاد