وزیر کشور: درباره حذف ارز 4200 تصمیم گرفته نشده

وزیر کشور: درباره حذف ارز 4200 تصمیم گرفته نشده

وزیر کشور گفت: هنوز درباره حذف ارز ترجیحی تصمیم قانونی گرفته نشده و چیزی عوض نشده و طبیعتا هیچ قیمتی هم نباید به بهانه حذف این ارز تغییر کند. قرار بر هر تغییر و تدبیری در این رابطه باشد، قبل از آن سخنگوی دولت اعلام می‌کند.

فارس: وزیر کشور گفت هنوز درباره حذف ارز ترجیحی تصمیم قانونی گرفته نشده و چیزی عوض نشده و طبیعتا هیچ قیمتی هم نباید به بهانه حذف این ارز تغییر کند. قرار بر هر تغییر و تدبیری در این رابطه باشد، قبل از آن سخنگوی دولت اعلام می‌کند.

احمد وحیدی در پایان همایش استانداران که در وزارت کشور و با حضور چند وزیر کابینه دولت برگزار شد، درباره مباحث مطرح شده در همایش اظهار کرد: توسط وزرای حاضر در جلسه توضیحاتی درباره ردیف های بودجه سال 1400 و کارهایی که باید در حوزه اشتغال زایی انجام شود، داده شد.

وی افزود: همچنین درباره برنامه ها و اقداماتی که باید در استانها انجام شود و نحوه هماهنگی استانداران با دولت نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بخش مسايلی را مطرح کرد.

وزیر کشور افزود: در بخشی از جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آمایش صنعتی مباحثی را مطرح کرد و در این رابطه که استان‌ها چه رویکردی درباره طرح آمایش صنعتی داشته باشند و تکالیف استان‌ها در این باره چیست، بحث های کارشناسی و راهبردی مطرح شد.

وی با اشاره به حضور وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه خاطرنشان کرد: درباره برنامه ها و کارهایی که باید در حوزه کشاورزی و بهره وری و یارانه های این بخش انجام بگیرد، بحث و تبادل نظر صورت گرفت. با حضور مسيولان سازمان برنامه و بودجه در این جلسه راجع به ظرفیت‌های بودجه 1401 و بودجه 1400 در چند ماه پایانی سال بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وحیدی موضوع دیگری که در جلسه مطرح شد را کرونا با تمرکز با سویه اومیکرون عنوان کرد و گفت: در این باره بر لزوم هر چه فعال‌تر شدن طرح شهید سلیمانی تاکید شد.

وزیر کشور درباره تفویض برخی اختیارات به استانداران بیان کرد: در مورد بودجه 1401 با تشکیل صندوق پیشرفت و عدالت و با توجه به پیش بینی بودجه‌هایی که قرار است در این صندوق ها واریز شود، بحث شد. چه بودجه‌هایی که از مرکز هدایت می‌شوند و هم بودجه‌هایی که از ناحیه فروش دارایی‌های دولت در استان‌ها و مازاد مالیاتی که استان‌ها می‌توانند داشته باشند و سایر منابع درآمدی، به این صندوق ها واریز می‌شوند که نحوه و تشخیص اولویت هزینه کرد آن در اختیار شورای برنامه ریزی استان‌ها است که خودشان به اقتضای نیاز بتوانند برنامه‌ریزی کنند. البته بانک ها هم یک سقف تخصیصی را باید در استان‌ها به عهده بگیرند که مورد بررسی قرار گرفت و در جلسات بعد با حضور مسيولان برنامه و بودجه تصمیمات جدیدی برای ایجاد یک تحرک جدید در استان‌ها اتخاذ می‌شود.

وی درباره گسترش محدودیت‌ها برای مقابله با سویه اومیکرون کرونا گفت: امیدوارم نیازی به اعمال محدودیت نباشد. اگر مردم عزیز پروتکل‌ها را رعایت کنند و دوز سوم واکسن را هم بزنند و در تجمعات نباشند، با مشکل کمتری مواجه خواهیم بود. این سویه جدید از خارج آمده به همین دلیل سفرها از خارج و به خارج کشور باید با دقت و حساسیت بیشتری صورت گیرد. اما اگر خطر توسعه اومیکرون احساس شود به اقتضای شرایط محدودیت‌ها اعلام و اعمال می‌شود.

وزیر کشور در پاسخ به پرسشی درباره حذف ارز 4200 تومانی اظهار کرد: هنوز درباره حذف آن تصمیم قانونی گرفته نشده و چیزی عوض نشده و طبیعتا هیج قیمتی هم نباید به بهانه حذف این ارز تغییر کند. قرار بر هر تغییر و تدبیری در این رابطه باشد، قبل از آن سخنگوی دولت اعلام می‌کند. تا این لحظه تخصیص این ارز تغییری نکرده و لذا تمام مواردی که با ارز 4200 تومانی تامین می‌شد کما فی السابق تهیه می‌شوند، به همین دلیل تغییر قیمت به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

local_offerبرچسب‌ها:
12 شاخص بورس تهران در اولین هفته بهمن منفی شدند رشد 93 درصدی ارزش معاملات بورس کالا در 10 ماهه امسال افت 3.3 درصدی ارزش سهام عدالت/ سود سهام عدالت سال 99 تا پایان سال پرداخت می شود عرضه یک میلیون تن سیمان در بورس کالا قیمت جدید دلار اعلام شد (8 بهمن) وضعیت خطرناک معیشتی برای 60 درصد از بازنشستگان اختصاص 75 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و جوان سازی باغات چای قیمت جدید سیمان اعلام شد پالایش اصفهان با تک محصول به بورس کالا آمد پیش بینی قیمت دلار بعد از مذاکرات وین قیمت دلار صرافی ملی امروز جمعه 8 بهمن 1400 قیمت انواع خودرو داخلی و خارجی در بازار آزاد ( 8 ... افزایش قیمت عجیب سکه های پارسیان در بازار + جدول ماجرای هکرهایی که 400 میلیون دلار بیت‌کوین را دزدیدند/ اقدام آمریکا علیه دزدان ارزهای دیجیتالی فروش و درآمد سازنده آیفون رکورد زد آخرین وضعیت چاه های غیر مجاز کارگران در حسرت وام جدید خرید نان در ایرانشهر فقط با پارتی! موعد وعده یک ماهه وزیر راه برای احداث راه آهن شلمچه-بصره بودجه 1401 چه تاثیری بر قبوض آب و برق می‌گذارد؟ احتمال افزایش قیمت نفت عربستان به دلیل رشد تقاضا زمان دقیق پیش فروش بلیت قطارهای مسافری اصلاح قانون تعاون پس از گذشت 10 سال فروش زنجیره‌ای خودرو یارانه‌ای/ ثبت‌نام کدام خودروها ادامه دارد؟ جزيیات جدید درباره حقوق کارگران در سال 1401 برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد صندوق‌ بازنشستگی صنعت نفت 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند 4 دلیل عمده نوسان قیمت‌ها در بازار سهام/ رشد 22 درصدی معاملات خرد در بورس مردم سفر زیاد رفته‌اند، ولی پول خرج نمی‌کنند! چرا روس‌ها، کالای ایرانی نمی‌خرند؟ ریل گذاری ذوب در مسیر صعودی قیمت جدید سیمان اعلام شد دسترسی به بازارهای خاور دور و آفریقا با توسعه روابط اقتصادی با چین قیمت جدید سکه اعلام شد + جدول اداره گاز پاسخگوی "فسبزوا" نیست اقتصاد جهانی سال 2022 را چگونه آغاز کرد؟ | رشد اقتصادی در سال 2022 چقدر پیش بینی شده است؟ در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می‌شود؟ نبود سود فروش سرمایه‌گذاری‌ها و کاهش 78 درصدی سود خالص "توریل" خودرو ارزان شد کاهش تولید، تحویل و صادرات سیمان/ شب‌ها آسیاب می‌کنیم تا عرضه به مشکل نخورد "وسپه" ارز را بهانه کرد و به داخلی‌سازی اشاره‌ای نکرد بازی با جان در قبال درآمدی ناچیز / کولبری کردم... مزایده "گنگین" پیشنهادی نداشت طلا 37 دلار ارزان شد اتکای صرف به روس‌ها و چینی‌ها در قراردادهای بلندمدت به ضرر منافع کشور است آیا دلایل "خوساز" به نظر شما سهامداران، بوی مدیریت می‌دهد! رشد 21درصدی نرخ وکیوم باتوم "شتران" در بورس‌کالا پیش بینی وضعیت قیمت دلار در هفته آینده ابراز تمایل کشورهای آسیای میانه برای خرید سیب‌زمینی ایران/ بازید هیات ازبکستانی از انبارهای کشور پیش‌بینی عدد نرخ دلار پس از توافق وین/ دو رویکرد احتمالی...