مشترکان پرمصرف برق مدیریت می‌شوند؟

مشترکان پرمصرف برق مدیریت می‌شوند؟

مدیرکل هوشمندسازی و فناوری نوین توانیر گفت:هدف کنترل‌پذیری قطع برق مشترکان نیست بلکه با مدیریت مصرف برق توجه ویژه به تامین برق پایدار مشترک وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس برنامه تعریف شده در سال آینده دو میلیون مشترک به کنتور هوشمند مجهز خواهند شد و یکی از اهداف اجرای این طرح مدیریت بار مشترکین پرمصرف در صورت نیاز است.

به نقل از ایسنا، حامد احمدی با اشاره به آخرین وضعیت پیشرفت طرح فهام در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک 800 هزار کنتور هوشمند در شبکه برق نصب شده که با این اقدام بیش از 40 درصد بار توزیع را می‌توانیم رویت پذیر داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه امکان رویت‌پذیری حدود 60 درصد بار در سیستم وجود دارد که البته کل آن توسط بخش توزیع صورت نمی‌گیرد، گفت: برنامه ما این است که قریب به دو میلیون کنتور هوشمند را در سال آینده نصب کنیم.

مدیرکل هوشمندسازی و فناوری نوین توانیر با بیان اینکه این طرح هم برای مشترکان جدید و هم مشترکان موجود اجرایی خواهد شد، تاکید کرد: هدف کنترل‌پذیری قطع برق مشترکان نیست. در فرایند کنترل‌پذیری بار، همه مشترکان برق می توانند با اطلاع شرایط مصرف خود، مدیریت مصرف برق را بطور صحیح انجام دهند تا نسبت به صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های برق خود اقدام نمایند. مدیریت مصرف شامل عدم استفاده از تجهیزات پرمصرف در ساعات اوج بار و استفاده از آنها در ساعات دیگر است.

احمدی افزود: اجرای این طرح نه تنها به معنی قطع برق نیست بلکه با مدیریت مصرف برق توجه ویژه به تامین برق پایدار مشترک وجود دارد.

مدیرکل هوشمندسازی و فناوری نوین توانیر تاکید کرد: برنامه این است که مانند سال گذشته مدیریت مصرف در بارهای عمومی، کشاورزی و صنعتی وجود داشته باشد، به‌طوری که با جابه‌جایی بار شرایطی را ایجاد کنیم که تامین برق دچار مشکل نشود.

به گفته احمدی، هدف این است در تابستان سال آینده نیز مشترکان خانگی و تجاری همانند سال جاری بتوانند بدون مشکل به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهند.

وی اعلام کرد: الویت نصب کنتورهای هوشمند برای متقاضیان جدید و مشترکان پر مصرف در بخش خانگی و تجاری بوده و در حوزه کشاورزی، صنعتی و اداری نیز تلاش بر این است که کلیه مشترکان بزرگ کنترل‌پذیر شوند.

احمدی با تاکید بر اینکه با ورود به حوزه هوشمندسازی می‌توانیم مدیریت بار انجام دهیم، گفت: هوشمندسازی و نصب تجهیزات مربوط به آن از جمله کنتورهای هوشمند مزایای متعددی دارند از جمله اینکه با رویت شاخص‌های تامین برق امکان بهبود کیفیت تامین برق مشترک و شناسایی نقاط ضعف شبکه برای همکاران صنعت برق فراهم می شود. همچنین با اطلاع دقیق از میزان مصرف، سرمایه گذاری در صنعت برق هدفمندتر از گذشته خواهد بود. همچنین این طرح امکان اطلاع مشترک از رفتار مصرف برق را نیز فراهم نموده و با این اطلاع‌رسانی و تغییر رفتار مصرف قطعا به اقتصاد خانواده‌ها نیز کمک شایانی می‌شود.

به گفته وی، بر اساس برنامه تعریف شده در صورت تامین منابع مالی در پیک سال آینده نسبت به پیک امسال مشترکان بیشتری مجهز به کنتور هوشمند خواهند شد.

مطالعه بیشتر: 8 میلیون قبض برق رایگان شد
پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد