رد شایعه کمبود تخم‌مرغ در جنوب کشور

رد شایعه کمبود تخم‌مرغ در جنوب کشور

شایعه کمبود تخم‌مرغ در جنوب کشور از جمله استان فارس در روزهای اخیر سبب ایجاد نوعی نگرانی در جامعه شده است، شایعاتی که صحت ندارد و به دلیل عدم توازن عرضه و تقاضا به جهت افزایش میزان مصرف این محصول در فصل پاییز و زمستان قوت گرفته است.

خبرگزاری فارس: در سال جاری به دلیل وجود مشکلات تامین ارز و در نتیجه مسایلی که در ارتباط با توزیع نهاده به وجود آمد، بازار مرغ و تخم‌مرغ نوسانات بسیاری را پشت سر گذاشت تا آنجا که افزایش بی‌رویه قیمت مرغ در پاییز سر و صدای زیادی به پا کرد اما با بهبود در توزیع نهاده شرایط بهتری بر بازار عرضه مرغ حاکم شد و فروش با قیمت مصوب صورت گرفت.

شرایط رو به بهبود بود تا اینکه طی هفته گذشته بازهم شاهد گران‌ شدن قیمت مرغ و گران‌فروشی واحدهای تولیدی شدیم.

در پیگیری این موضوع، مدیر بازرگانی جهاد کشاورزی فارس دلیل کاهش‌ تخم‌مرغ را افزایش میزان تقاضا و بهم خوردن توازن میان عرضه و تقاضا عنوان کرد و گفت: میزان تولید این محصول همچون همیشه انجام می‌شود و تغییری نکرده است اما هر سال به دلیل افزایش میزان مصرف تخم‌مرغ در پاییز و زمستان با این موضوع رو به رو می‌شویم که مربوط به کل کشور است.

صمد رنجبری قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم‌مرغ را 17 هزار تومان اعلام کرد و اظهار داشت: مصوبه‌ای که بنا بود تخم‌مرغ را تنها به صورت بسته‌بندی عرضه کند لغو شد ولی در عین حال تخم‌مرغ بسته‌بندی نیز نهایتا با سه هزار تومان اضافه‌تر یعنی 20 هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی در ادامه گرانی مرغ طی روزهای اخیر را تخلف عنوان کرد و اظهار داشت: بر اساس آخرین نرخ اعلام شده توسط ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم مرغ 20 هزار و 400 تومان بوده که فروش بالاتر از این نرخ، مصداق گران‌فروشی و تخلف است.

رنجبری با اشاره به آغاز فصل جوجه‌ریزی گفت: اکنون مرغداران در حال تخلیه سالن‌ها و جوجه ریزی برای بهره‌برداری در بهار هستند که شاید که از دلایل افزایش قیمت هم همین موضوع باشد، ضمن اینکه میزان مصرف مرغ نیز در ماه‌های انتهایی سال افزایش یافته است.

مدیربازرگانی جهاد کشاورزی فارس در ادامه اظهار داشت: تولید به خوبی در استان در حال انجام است و پروسه جوجه‌ریزی با قدرت صورت می‌گیرد لذا نگرانی از بابت کمبود مرغ و تخم‌مرغ در استان وجود نخواهد داشت.

او ضمن ابراز امیدواری نسبت به عدم افزایش قیمت مرغ شب عید گفت: در حال حاضر تامین نهاده سامان بهتری پیدا کرده است و مشکلات تا حد زیادی مرتفع شده و تنها کمی تاخیر در توزیع نهاده وجود دارد که آن هم به زودی بهتر خواهد شد پس تولیدکنندگان نیز نباید تخلف کرده و گران‌فروشی کنند.

رنجبری در پایان افزود: با وجود شرایط پیش رو امید است که به طودی تعادل بر بازار مرغ وتخم‌مرغ حاکم شده و مشکلی در تامین این محصولات وجود ندارد.

local_offerبرچسب‌ها:
کاهش قیمت تخم مرغ/ تخم مرغ تک نرخی شد

کاهش قیمت تخم مرغ/ تخم مرغ تک نرخی شد

تخم مرغ ارزان شد. سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن می‌گوید: در آستانه فصل بهار و با گرم شدن هوا هر کیلو تخم مرغ سه هزار تومان ارزان شد. درحال حاضر هر شانه تخم‌مرغ 29 هزار تومان است.

TejaratNews.com/
تخم مرغ گران نمی‌شود

تخم مرغ گران نمی‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با تاکید بر اینکه قیمت مرغ افزایشی نخواهد داشت گفت: باید تولید استان‌های شمالی با مدیریت وزارت جهاد کشاورزی به سمت بازار تهران هدایت شود تا شاهد رسیدن مرغ به...

TejaratNews.com/
«تخم مرغ» گران نمی‌شود

«تخم مرغ» گران نمی‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با تاکید بر اینکه قیمت مرغ افزایشی نخواهد داشت گفت: باید تولید استانهای شمالی با مدیریت وزارت جهاد کشاورزی به سمت بازار تهران هدایت شود تا شاهد رسیدن مرغ به ...

Bartarinha.ir/
رانت 16میلیارد تومانی در بسته‌بندی تخم مرغ

رانت 16میلیارد تومانی در بسته‌بندی تخم مرغ

قیمت تخم مرغ نیز به مانند سایر کالاهای ضروری به دلیل نوسان نرخ ارز و البته دخالت‌های دولت افزایش پیدا کرده هر چند در هفته‌هایی شدت بالا رفتن قیمت‌ها، در برخی ماه‌ها به شانه‌ای 50 هزارتومان رسیده بود.ه...

Bartarinha.ir/
کلاف سردرگم درج قیمت بر روی تخم مرغ!

کلاف سردرگم درج قیمت بر روی تخم مرغ!

طرح درج قیمت بر روی هر عدد تخم مرغ و بسته بندی آن که حدود یک هفته گذشته بنابر اعلام معاون وزیر جهاد کشاورزی به منظور ساماندهی بازار تخم مرغ و جلوگیری از گرانفروشی آن آغاز شده بود و مرغداری ها موظف به ...

Bartarinha.ir/
حداقل قیمت هر تخم مرغ 1200 تومان است

حداقل قیمت هر تخم مرغ 1200 تومان است

هفته گذشته معاون وزیر جهادکشاورزی قیمت 1100 تومان را برای هر عدد تخم مرغ اعلام کرد، اما مرغداران نسبت به این قیمت معترض هستند و حداقل قیمت هر عدد تخم مرغ را 1200 تومان می‌دانند.

TejaratNews.com/
چرا طرح بسته‌بندی تخم مرغ لغو شد؟

چرا طرح بسته‌بندی تخم مرغ لغو شد؟

اختلاف قیمت بالای بین تخم مرغ بسته بندی و فله باعث ایجاد یک واکنش منفی در بین مردم شد و این موضوع علت اصلی لغو این طرح بود.

TejaratNews.com/
کاهش قیمت تخم مرغ در عمده‌فروشی

کاهش قیمت تخم مرغ در عمده‌فروشی

دبیرکل کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار گفت: در حالی که قیمت تخم مرغ درب مرغداری از 18 تا 20 هزار تومان به 16 هزار تومان کاهش یافته اما مغازه‌داران حاضر به کاهش قیمت این محصول در...

TejaratNews.com/
الزام عرضه تخم مرغ بسته‌بندی لغو شد

الزام عرضه تخم مرغ بسته‌بندی لغو شد

ريیس سازمان دامپزشکی کشور از لغو دستورالعمل الزام عرضه تخم مرغ بسته بندی خبر داد که چندی پیش به فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی ابلاغ شده بود.

Bartarinha.ir/
قاچاق تخم مرغ ایران به افغانستان و عراق

قاچاق تخم مرغ ایران به افغانستان و عراق

مدیرعامل این اتحادیه با بیان اینکه براساس اخبار رسیده تخم مرغ ایران به کشورهای افغانستان و عراق قاچاق می شود، گفت: جو روانی ایجاد شده ناشی از قاچاق، بازار تخم مرغ را در داخل کشور بهم ریخته و لازم است ...

Bartarinha.ir/
افت 3 هزار تومانی قیمت هر شانه تخم مرغ

افت 3 هزار تومانی قیمت هر شانه تخم مرغ

معاون نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان گفت: امروز نسبت به هفته گذشته قیمت هر شانه تخم مرغ به طور متوسط، 3 هزار تومان کاهش داشته است.

TejaratNews.com/

عرضه تخم مرغ با قیمت شانه‌ای 34هزار تومان

تولید تخم مرغ 25 درصد کاهش یافت / تخم مرغ شانه‌ای 40 هزار تومان

درج قیمت 1100 تومانی روی هر تخم مرغ الزامی شد

درج قیمت 1100 تومانی روی هر تخم مرغ الزامی شد

معاون امور تولیدات دامی گفت: قیمت هر عدد تخم مرغ هزار و 100 تومان است که در روی آن درج می‌شود همچنین قیمت هر شانه تخم مرغ با توجه به وزن آن 31 تا 33 هزار تومان است و هر قیمتی بالاتر از این قیمت‌ها تخل...

TejaratNews.com/

حداکثر قیمت هر کیلو تخم مرغ اعلام شد / سقف صادرات تخم مرغ چقدر است؟

توقف "وبانک" و بازگشایی تا 60 دقیقه دیگر پیش‌بینی قیمت دلار امروز 18 اسفند 99 پیشروی مثبت حقوقی‌ها و افزایش خرید سهامداران حقیقی افزایش سکه در کانال 10 میلیونی / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 18 اسفند 99 چقدر بود؟ چند درصد کارمندان ایرانی نجومی‌بگیر هستند؟ روز‌هایی که دیگر بوی عید و خرید نمی‌دهد! آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 18 اسفند 99 چقدر بود؟ یارانه برابر 2لیتر مایع دستشویی! پیش‌بینی بورس امروز 18 اسفند 99 نمادی که در دوره سقوط بورس 5 برابر رشد کرد! بیت‌کوین 50هزار دلاری شد کشف کوه 90درصد طلا در کنگو کارشناسان مدعی، آیا حالا اقتصاد ونزويلا پویاست؟ مبلغ سود سال 98 مشمولان سهام عدالت اعلام شد اعلام اسامی برندگان قرعه‌کشی محصولات ایران‌خودرو سود سهام عدالت تعیین شد حآفرین دوباره آگهی شد/ عرضه اولیه حآفرین این هفته چهارشنبه + فیلم دولت و مجلس، دست «ایران ایر» را گرفتند ماجرای ما و گران کردن اینترنت! آخرین وضعیت ارزهای بلوکه شده / چرا منابع بلوکه شده به کشور برنمی‌گردد؟ اعلام یک عرضه اولیه جدید / «مدار» چهارشنبه به بورس می‌آید سهامداران رافزا بخوانند، ورود پول میلیاردی به این نماد! جهانگیری: شعار حذف ارز 4200 باعث گرانی شد پالایشی یکم مثبت می ماند؟ پیش بینی روند قیمتی شاروم در روزهای آینده بورس عرضه اولیه یک شرکت سرمایه‌گذاری در بورس جهانگیری: دلیل کمبود روغن تنش‌های روانی است رییس سازمان بورس: شرایط بازار سرمایه رو به بهبود است خبر خوش برای جوانان متقاضی وام مسکن چرا از بورس مسکن استقبال نشد؟ راز یک معما؛ گرانی در عین فراوانی آخرین صورتحساب سهام عدالت / سهام عدالت یک میلیونی چقدر شد؟ فرایند صدور چک تغییر کرد حضور 60 میلیون ایرانی در بازار سرمایه پیش‌بینی میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده محدودیت ها برداشته می شود/عزم جدی سازمان برای توسعه بازارسرمایه / سازمان بورس مشوق تاسیس ابرنهادمالی در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/17 اصلاح و استراحت بورس پس از رشد پرشتاب شاخص، طبیعی است فرآیند صدور چک در قانون جدید طلا در یک قدمی 900 هزار تومان / طلا تا پایان سال چقدر می‌شود؟ سنگ پای طلایی، مفت چنگ شوینده ها تامین مالی 120 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های تولیدی از بورس کالا نرخ دلار نیمایی امروز 17 اسفند ماه دارویی‌ها در راس معاملات/ بیش از 5 میلیارد برگه سهم داد و ستد شد قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد تخم‌مرغ ارزان می‌شود روند بازار سرمایه طبیعی است پیش‌بینی بورس فردا 18 اسفند / امیدواری به بازار سرمایه برگشت؟ اقدام به افزایش سرمایه "وخارزم" در مجمع 80 نقطه در استان تهران میوه شب عید عرضه می‌کنند / در تامین روغن مشکلی وجود ندارد

در حال بارگیری...