قیمت جدید طلا اعلام شد / بازار از رکود خارج می شو...

قیمت جدید طلا اعلام شد / بازار از رکود خارج می شو...

قیمت هر اونس طلا امروز با افزایش 0.01 درصد به 2040 دلار و 61 سنت رضایت داد.

قیمت طلا در روز چهارشنبه به سطح 2000 دلار و بالاتر ارتقا یافته است. گزارش‌ها نشان می‌دهد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال آینده میلادی از قیمت طلا حمایت می‌کند. سرمایه‌گذاران منتظر انتشار شاخص تورم آمریکا در این هفته هستند تا بتوانند تصمیمات خود را درباره سرمایه‌گذاری در طلا بهبود بخشند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.01 درصد افزایش به 2040 دلار و 61 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.02 درصدی به 2052 دلار و 60 سنت رسیده است.

فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته اعلام کرد دوره سیاست‌های سختگیرانه پولی به پایان رسیده و احتمال کاهش نرخ بهره در 2024 وجود دارد.

رافايل باستیک، ريیس فدرال رزرو آتلانتا در روز سه‌شنبه گفت هیچ فوریتی برای کاهش نرخ بهره با توجه به شرایط خوب اقتصاد وجود ندارد.

طبق گفته مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد در سیتی ایندکس، اگر شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی که قرار است در این هفته اعلام شود ضعیف‌تر از حد انتظار باشد، آن وقت کاهش نرخ بهره به تعویق می‌افتد و روند افزایش قیمت طلا هم محدود می‌شود.

بازارها 75 درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه مارس پایین بیاورد. پایین آمدن نرخ بهره دلار و سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را هم تحت تاثیر قرار داده و تقاضا برای خرید سرمایه‌های غیر سوددهی مانند طلا را بالا می‌برد.

سرمایه‌گذاران حالا منتظر گزارش شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی در ماه نوامبر هستند. فدرال رزرو از این شاخص برای تعیین تورم زیر ساختی استفاده می‌کند.

قیمت نقره امروز با 0.32 درصد افزایش به 24 دلار و 40 سنت رسید و پلاتین با 0.50 درصد افزایش، 962 دلار و 10 سنت معامله می‌شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد