شناسایی بیش از 10 هزار هکتار زمین مازاد دستگاه‌های اجرایی و دولتی

شناسایی بیش از 10 هزار هکتار زمین مازاد دستگاه‌های اجرایی و دولتی

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن در تشریح اقدامات این سازمان در دفتر املاک گفت: در سال 1401 بیش از 10 هزار هکتار زمین مازاد دستگاه‌های اجرایی و دولتی شناسایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن بااشاره به عملکرد دفتر املاک این سازمان در سال 1401 گفت: بیش از 10 هزار هکتار زمین مازاد دستگاه‌های اجرایی و دولتی طی سال گذشته شناسایی شده است.

اخذ بیش از 73 هزار هکتار سند مالکیت به نام دولت اخذ شده است

مالکی در خصوص اخذ اسناد مالکیت در اجرای قانون جهش تولید مسکن نیز اظهار کرد: در اجرای ماده 9 قانون جهش تولید مسکن 69 هزار هکتار و در اجرای ماده 10 این قانون بیش از 4 هزار هکتار سند مالکیت به نام دولت اخذ شده است.

وی افزود: در سال 1401 بیش از 65 هزار هکتار زمین در حریم و محدوده تحصیل شده و بیش از 32 هزار هکتار زمین موات از سال‌های گذشته تعیین تکلیف شده است.

به گزارش سازمان ملی زمین و مسکن، سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن تبدیل بیش از 38 هزار فقره اسناد دفترچه‌ای به سند تکبرگ را از دیگر اقدامات این سازمان در حوزه املاک بر شمرد و اضافه کرد: همچنین در راستای اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و قانون جهش تولید مسکن به‌منظور اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سال 1401 بیش از 6 هزار هکتار زمین با مالکیت بخش خصوصی به منظور خرید یا توافق جهت الحاق به محدوده و یا تغییر کاربری شناسایی شده است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد