ادامه قطع آب مشترکان بدمصرف تهرانی/ کاهش فشار را گزارش دهید

ادامه قطع آب مشترکان بدمصرف تهرانی/ کاهش فشار را گزارش دهید

مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب تهران گفت: تاکنون آب 6000 خانوار بدمصرف تهرانی به صورت موقت قطع شده و این روال نیز ادامه دارد و با جدیت با مشترکان پر مصرف برخورد خواهیم کرد.

محمدرضا بختیاری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه برای مشترکان بدمصرف یعنی مشترکانی که بیش از دو برابر الگو مصرف دارند تصمیماتی اخذ شده است، اظهار کرد: از چهار ماه گذشته به این دسته از مشترکان بیش از چهار مرتبه تذکر داده شده که می‌بایست میزان مصرف خود را کاهش دهند، عده‌ای از این مشترکان میزان مصرف خود را کاهش دادند، اما عده‌ای دیگر نسبت به این موضوع بی‌تفاوت بوده‌اند.

وی افزود: برای این دسته از مشترکان محدودیت‌هایی را طبق قانون لحاظ کردیم و امسال نیز اولین سالی است که چنین اتفاقی می‌افتد، در سال‌های گذشته برای اعمال محدودیت مصوبه شورای تامین را اخذ می کردیم اما اکنون به صراحت در قانون بودجه ذکر شده که درخصوص کسانی که بیش از دو برابر الگو مصرف دارند، وزارت نیرو این حق را دارد که محدودیت‌هایی را برای آن‌ها اعمال کند.

مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب تهران با بیان اینکه اکنون این اتفاق افتاده و آب 6000 خانوار بدمصرف قطع شده است و قطعا این مساله ادامه خواهد داشت، گفت: برخی از این مشترکان در برخورد اولیه میزان مصرف خود را کنترل کردند اما برخی دیگر به روال مصرف قبل خود ادامه دادند، حتما این کار را ادامه خواهیم داد و با تمامی مشترکان بدمصرف که بیش از دوبرابر الگو مصرف دارند برخورد می‌کنیم.

کمتر از 10 درصد تهرانی‌ها بدمصرف هستند

بختیاری با بیان اینکه تعداد مشترکان بدمصرف در تهران که با آن‌ها مقابله خواهیم کرد کمتر از 10 درصد است، گفت: فشار آب در تهران تنظیم شده و نمی‌توان گفت که کاهش فشار اتفاق افتاده، باتوجه به اینکه در برخی از مناطق تهران فشار آب بسیار زیاد بود این فشار را تنظیم کرده و به حالت معقول رساندیم تا جایی که طبقات سوم و چهارم نیز آب داشته باشند.

وی افزود: مکان‌هایی که دچار مشکل شده‌اند می‌توانند با سامانه 122 تماس بگیرند، به محض اینکه تعداد تماس ها از یک منطقه افزایش یابد همکاران ما برای رفع مشکل وارد عمل می‌شوند، نکته قابل توجه این است که حدود 40 درصد تماس ‌ها ناشی از کاهش فشار مربوط به بروز مشکل در سیستم لوله‌کشی واحد و یا گرفتگی پشت کنتور است، ولی مواردی را که مشکل از شبکه باشد در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف می‌کنیم.

به‌گزارش ایسنا،   الگوی مصرف ماهانه آب در تهران 14 متر مکعب برای هر خانوار (حدود سه‌ونیم نفر) تعیین شده، اما این عدد هم‌اکنون حدود 220 لیتر بوده که 80 لیتر بیش از الگو است.   بررسی روند مصرف آب نیمه نخست امسال در استان تهران نشان می‌دهد که تنها 37 درصد خانوارهای تهرانی الگوی مصرف آب را رعایت می‌کنند و سایر مصرف‌کنندگان در گروه‌های «پرمصرف» ‌ و «بدمصرف» ‌قرار داشته‌اند.  

بر اساس این آمار 59 درصد مشترکان پرمصرف‌اند و مصرف 14 تا 28 مترمکعب یعنی تا دو برابر الگو داشته‌اند و حدود 10 درصد مشترکان نیز اساسا بدمصرف به شمار می‌روند و مصرف آب شرب آن‌ها از 28 مترمکعب در ماه نیز فراتر رفته است که بنا بر آمارها، این دسته از مشترکان به تنهایی 10 درصد از کل آب شرب بخش خانگی تهران را مصرف می‌کنند.

local_offerبرچسب‌ها:
پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد