ارايه خدمات الکترونیکی در شهرک‌های صنعتی به زودی

ارايه خدمات الکترونیکی در شهرک‌های صنعتی به زودی

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: بر اساس هدف گذاری انجام شده، امسال افزون بر 30فرآیند...

رضا غلامی اوریمی معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ؛ در نشست منطقه‌ای معاونان برنامه ریزی شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، خراسان رضوی و قزوین، یزد، گلستان، کردستان، لرستان و تهران که به میزبانی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در شیراز برگزار شد، با بیان اینکه الکترونیکی کردن فرآیندها در حال انجام است، افزود: ایجاد شفافیت در کارها و کاهش مراجعه حضوری متقاضیان از مهمترین اهداف الکترونیکی کردن فرآیندها است که با جدیدیت در حال انجام است.

او با بیان اینکه یکی از مهمترین امور در شهرک های صنعتی را واگذاری زمین به متقاضیان است، گفت: بسترهای موجود برای واگذاری الکترونیکی زمین مهیا شده و از ابتدای امسال در تمام شهرک های صنعتی سراسر کشور اجرا می شود.

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: در این فرآیند، همه امور مربوط به واگذاری زمین، به صورت کاملا الکترونیکی و مرحله به مرحله انجام می‌گیرد و شرکت شهرک‌های صنعتی هیچ گونه دخل و تصرفی در نحوه واگذاری قطعات به سرمایه‌گذاران ندارد و تمام مراحل توسط خود متقاضیان انجام می‌شود.

او اضافه کرد: در گام بعدی، همه فرآیندهای اجرایی مرتبط با قراردادهای زمین، از جمله نقل و انتقال، تجمیع، تفکیک و … الکترونیکی و از حالت وابستگی به کاغذ و حضور فیزیکی متقاضیان خارج خواهد شد.

غلامی اوریمی اضافه کرد: با برگزاری نشست‌های منطقه‌ای و با تبادل نظر با همکاران به دنبال شناسایی و رفع مشکلات هستیم

او در ادامه از به‌روزرسانی همه اطلاعات شرکت‌ها در سامانه اطلاعات شهرک‌های صنعتی خبر داد و گفت: این اطلاعات پس از تجمیع در بستر وب، در سامانه درگاه خدمات الکترونیکی این سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تاکید بر اهتمام شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها بر رفع مغایرت‌های موجود در اطلاعات طرف‌های قرارداد سامانه یادشده عنوان کرد: با این اقدام، تمام اطلاعات حقوقی و مالی قراردادها شفاف و در اختیار طرف‌های قرارداد قرار می‌گیرد و بسیاری از مسايل و مشکلات فی‌مابین مرتفع می‌شود.

غلامی با بیان اینکه از ابتدای آبان امسال سامانه این سازمان به درگاه ملی خدمات هوشمند دولت متصل شده است، ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده، وب سرویس دستگاه‌های اجرایی، از جمله سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف و بنیاد شهید و امور ایثارگران به درگاه خدمات الکترونیکی این سازمان متصل و سایر دستگاه‌ها از جمله ثبت احوال، ثبت شرکت‌ها، نیرو، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز درحال پیگیری است.

او همچنین با بیان این‌که این مجموعه اقدامات به این منظور درحال انجام و پیگیری است که فرآیند اخذ استعلام‌ها کوتاه شود و نیازی به ورود مستقیم اطلاعات توسط متقاضی نباشد، اظهار کرد: انتقال کدهای آیسیک جوازهای تاسیس‌ برای انطباق با کاربری زمین‌ها نیز درحال انجام است تا این فرآیند نیز به‌صورت شفاف در اختیار صنعتگران قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز بر اهمیت الکترونیکی کردن فرآیندها تاکید کرد و گفت: با اجرای برنامه الکترونیکی کردن خدمات در شرکت شهرک‌های صنعتی شاهد تسریع و دقت در رسیدگی به امور متقاضیان ، کاهش بروکراسی، کاهش مراجعه مردم و سهولت در ارايه خدمات خواهیم بود.

سید مصطفی هاشمی افزود: بر اساس برنامه زمان بندی و مطابق دستورالعمل‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به صورت مرحله‌ای، از فروردین ماه 1401 خدمات شرکت شهرک های صنعتی فارس در بخش‌های واگذاری زمین،خدمات فنی و صنایع کوچک الکترونیکی می‌شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان اینکه زیرساخت های ارايه خدمات الکترونیک در بستر درگاه خدمات الکترونیک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران فراهم شده است، گفت:در حال حاضر مراحل اجرایی الکترونیکی شدن شماری خدمات درحال انجام است.

هاشمی تصریح کرد:ا ستفاده از فناوری اطلاعات به منظور خدمت رسانی مستقیم و 24 ساعته دولت به مردم است وخدمات با سرعت و اطمینان بیشتری به مردم ارايه می‌شود.

 

اوپک‌پلاس تمدید توافق یا کاهش تولید نفت را بررسی می‌کند رشد 3 هزار واحدی شاخص کل بورس درآخرین روز معاملاتی هفته کاهش حقوق گمرکی مواداولیه از 4 به یک درصد معاملات خودروهای وارداتی شفاف می‌شود مزایده سراسری املاک و مستغلات تملیکی برگزار می شود آخرین قیمت سکه و طلا/ سکه امامی زیر 17میلیون تومان جدیدترین قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی استان مرکزی سکاندار صادرات تخم‌مرغ ارتقا عملکرد صندوق های سرمایه گذاری، با ورود «فراصندوق ها» به بورس پایان هفته خوش برای بورس بازان / شاخص صعودی ماند کاهش حقوق گمرکی مواد اولیه، واسطه ای و ماشین آلات به یک درصد حمل و نقل هوایی ایران رتبه سوم جهان قرار دارد قیمت جدید پراید در بازار (9 آذر) لیست کالاهای مشمول کاهش حقوق گمرکی اعلام شد دریافت کالابرگ یا یارانه نقدی اختیاری است قیمت انواع سبزی و صیفی در میادین جدیدترین / قیمت بادمجان، فلفل دلمه، کدو و شلغم را ببینید آذربایجان شرقی صاحب اولین شهرک فناوری پوشاک کشور ... خودرویی ها ریختند اما شاخص کل بورس رشد کرد انتقال آب سد آزاد به خانه‌های مردم سنندج ماجرای آبونمان 20 هزار تومانی تلفن ثابت چیست؟ اوپک‌پلاس تمدید توافق یا کاهش تولید نفت را بررسی می‌کند رکوردشکنی دولت در پرداخت تسهیلات خرد بانکی/ اعطای تسهیلات به بیش از یک میلیون نفر در 9 ماه قیمت سکه عقب نشینی کرد | قیمت سکه در بازار امروز چند ؟ قیمت سکه از کانال 17میلیون پایین آمد الزام دستگاه‌ها به ارايه لیست پرداخت پاداش کارکنان به خزانه داری کل کشور قیمت آجیل شب یلدا چند؟ / فندق نیم میلیونی شد با انعقاد قرارداد چهار میلیارد دلاری‌‌‌، کاهش صادرات به عراق تا حدی جبران می‌شود بازگشت سکه تمام بهار آزادی به کانال 16 میلیون تومانی سکه به کانال 16 میلیون تومانی بازگشت | جدیدترین قیمت‌ انواع سکه و دلار را ببینید؛ 9 آذر 1401 اجرای موفق طرح آزمایشی کالابرگ الکترونیکی در هرمزگان مطالبات خود را بابت صادرات گاز از عراق دریافت کردیم قدرت خرید این خوراکی‌ها افزایش یافت/ خرید گوشت قرمز و سفید سخت‌تر شد نماد استقلال به بورس بازگشت عکس | موتورسیکلت جدید پژو، رقیبی جدید برای ژاپنی‌ها بورس هفته را سبز به پایان برد / رشد 3168واحدی شاخص کل پسته و بادام نیم میلیونی شدند/ جدیدترین قیمت خشکبار در بازار آغاز مجدد فعالیت مافیای زعفران در بازار استقلال به چرخه معاملات برگشت + جزيیات ردپای اقدامات دولت در کسادی بنگاه‌های تولیدی/... کامبک قیمت سکه به کانال قبل+ جزيیات 11 نماد بورسی و فرابورسی بازگشایی شدند بازگشت ارز حاصل از رمزدارایی مشمول مزایای مالیاتی می‌شود نرخ رسمی 22 ارز کاهش یافت پیشرفت 60 درصدی واحد‌های آغازشده طرح نهضت ملی مسکن بررسی قیمت خوراکی ها در ماه گذشته قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 کنترل رشد نقدینگی از اولویت های بانک مرکزی انتخاب بین کوپن و یارانه نقدی اختیاری شد ريیس بانک مرکزی: رشد نقدینگی در راستای کنترل تورم از اولویت‌‌های بانک مرکزی است قیمت پراید رکوردشکنی کرد