شفافیت، تخصص و بهره وری سه گزینه مهم سازمان بورس برای شرکت های تابعه

شفافیت، تخصص و بهره وری سه گزینه مهم سازمان بورس برای شرکت های تابعه

از شرکت "توسعه مدیریت و آموزش بورس" انتظار می رود در حوزه آموزش بازار سرمایه، تنظیم گر و تسهیل‌گر باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سنا، عضو هیات مدیره و معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم رونمایی از سامانه جدید برگزاری آزمون حرفه‌ای بازار سرمایه با اشاره به اینکه این سامانه با تلاش شرکت "توسعه مدیریت و آموزش بورس" راه اندازی شده است، گفت: با راه اندازی این سامانه،ایرادها و اشکال‌های قدیمی این حوزه در بخش آموزش برطرف می‌شود.

مصطفی بهشتی سرشت با بیان اینکه در حوزه اطلاع رسانی و خدمات بورس برنامه‌های تحولی پیش‌رو  است، افزود: تمرکز فعایت شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس در گذشته بر اطلاع رسانی بود که در کنار آن تلاش‌های خوب و گسترده ای هم در حوزه آموزش و فرهنگ سازی صورت می‌گرفت.

وی با تاکید بر آنکه نگاه سازمان در حوزه توسعه یک نگاه تخصص محور است، عنوان کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار علاقمند است به موضوع های تخصصی و حرفه‌ای بیش از دیگر موضوع‌ها پرداخته شود، بنابراین با این رویکرد بحث مربوط به اطلاع رسانی به روابط عمومی سازمان بورس سپرده شد.

بهشتی سرشت با بیان اینکه با سپرده شدن وظیفه اطلاع رسانی به روابط عمومی، تحولی بزرگ از لحاظ ساختاری در این حوزه رقم خورده است، افزود: موضوع اطلاع رسانی به دلیل تخصصی بودن آن و نزدیک این فعالیت به  از مجموعه شرکت جدا شده و روابط عمومی سازمان عهده دار این مسيولیت شده است اما انتظار می‌رود در حوزه توسعه مدیریت و آموزش بورس، با مدیریت مناسب و رویکردی جدید، به این موضوع بیش از پیش پرداخته شود.

بهشتی با بیان اینکه قرار نیست این مجموعه تبدیل به یک موسسه آموزشی شود، اظهار کرد: همانطور که سازمان بورس یک نهاد ناظر و تنظیم‌گر است، از شرکت "توسعه مدیریت و آموزش بورس" انتظار می‌رود در حوزه آموزش بازار سرمایه نیز تنظیم‌گر و رگلاتور باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه موضوع آموزش مخاطبان خاص خود را دارد، بنابراین آموزش‌های تخصصی و حرفه ای را موسسات حرفه ای در این حوزه و برخی دانشگاه‌ها برگزار می‌کنند و همچنین آموزش‌های بدو سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه نیز باید در شبکه کارگزاران که متولی آموزش به افراد هستند، ارايه شود.

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار خاطر نشان کرد: بخشی از آموزش، آموزش عمومی و فرهنگ سازی جامعه است که ممکن است متولی خاصی نداشته باشد، در این رابطه انتظار داریم به این حوزه توجه خاصی صورت گیرد. بنابراین ورود ویژه این شرکت به محدوده آموزش به معنی رقابت با سایر موسسات آموزشی نیست .

به گفته بهشتی؛ در بحث مربوط به آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای همچون (MBA) بازار سرمایه و ارايه مجوزهای جدید، اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه متولیان ارايه این دوره‌ها دانشگاه ها و موسسات حرفه ای هستند، به طور حتم شرکت مدیریت توسعه و آموزش بورس به عنوان نهاد ناظر و تنظیم‌گر و تسهیل‌گر می تواند کمک بسیار خوبی در این حوزه داشته باشد.

بهشتی بیان کرد: در بحث توسعه مدیریت انتظار داریم شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس تجربیات مدیریتی در بازار سرمایه را به اشتراک بگذارد.

وی تاکید کرد: شرکت توسعه مدیریت و آموزش می تواند برای اشتراک گذاری این تجربیات پیش قدم شده و فضای مناسبی را بین نهادهای مالی در داخل کشور فراهم کرده و مجری و متولی برگزاری تورهای مدیریتی باشد به طوری که جمعی از مدیران بازار سرمایه، نهادهای مالی، فعالان بازار به همت این شرکت با تجربیات سایر کشورها در حوزه بازار سرمایه آشنا شوند.

عضو هیات مدیره سازمان بورس در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: سیاست سازمان در قبال شرکت‌های تابعه سیاست شفافیت، تخصص و بهره وری بوده و به دنبال آن هستیم روابط سازمان با شرکت های تابعه از جمله این شرکت یک رابطه شفاف همراه با پاسخگویی و کارنامه قابل قبول عملکردی و بهره وری همراه باشد.

معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: معتقدیم مجموعه سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی متعلق به مردم است و بهتر است همه در جریان باشند که مراودات به چه صورت تنظیم می شود.

وی افزود: مراودات مالی و قراردادی با شرکت های تابعه چون شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس و شرکت رایان بورس تغییر یافته و از این پس مبتنی بر قراردادهای مشخص و مبلغ مشخص شده صورت می‌گیرد.

وی در پایان اظهار کرد: اگر در سال 1400 صورت های مالی سازمان را منتشر شد این نوید را می‌دهم در سال 1401 هم صورت های مالی شرکت‌های تابعه را به صورت شفاف منتشر می شود و همه فعالان بازار ضمن آشنایی کامل با کارنامه عملکرد و هزینه‌های سازمان به شفافیت برای افزایش بهره‌و وری و بهبود عملکرد کمک خواهند کرد تا فضای بهتر و حرفه‌ای تری در بازار سرمایه ایجاد شود.

local_offerبرچسب‌ها:
تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس

تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس

در پی انتشار فایل صوتی درباره شرایط بازار سرمایه مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل طی اطلاعیه‌ای محتوای این فایل را خلاف واقع دانست.

YJC.news/
دو پیشنهاد رییس سازمان بورس به وزیر نفت

دو پیشنهاد رییس سازمان بورس به وزیر نفت

بورستهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه‌ای به وزیر نفت با تاکید بر اهمیت شفاف شدن روابط مالی دولت با پالایشگاه‌ها دو پیشنهاد برای پایان سر درگمی سهامداران شرکت‌های پالایشی مطرح کرد.

Irna.ir/
درخواست سازمان بورس برای شفاف سازی جدید از سوی برخی شرکت ها

درخواست سازمان بورس برای شفاف سازی جدید از سوی برخی شرکت ها

سازمان بورس از شرکت‌هایی که در گزارش 6 ماهه خود کاهش سود 30 درصدی یا بیشتر داشته اند؛ درخواست شفاف سازی کرد.

YJC.news/
5 خواسته و انتظار فعالان بازار از هیات مدیره جدید سازمان بورس

5 خواسته و انتظار فعالان بازار از هیات مدیره جدید سازمان بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: ویژگی مهمی که بازار سرمایه را از وضعیت موجود به سمت ثبات و شفافیت بیشتر رهنمون می‌کند، راهبری متغیرهای اساسی است که سال‌هاست شرکت‌ها و...

EghtesadOnline.com/
سازمان بورس به کمک طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ بوشهر می‌‎آید

سازمان بورس به کمک طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ بوشهر می‌‎آید

بوشهربوشهر-ایرنا- ريیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: تامین مالی طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ این ساتان از طریق شرکت پروژه (سهامی عام) با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار تامین می‌‎شود.

Irna.ir/
آغاز تغییر معاونان سازمان بورس و اوراق بهادار

آغاز تغییر معاونان سازمان بورس و اوراق بهادار

بورستهران- ایرنا- به دنبال تغییر و تحولات اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار، «مجید عشقی»، رییس این سازمان طی احکامی جداگانه با توجه به تغییر اعضای هیات مدیره، سه نفر از معاونان سازمان بورس را منصوب کرد.

Irna.ir/
7 راهبرد و 3 محور اصلی بازارسرمایه از زبان ريیس جدید سازمان بورس

7 راهبرد و 3 محور اصلی بازارسرمایه از زبان ريیس جدید سازمان بورس

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار 7 راهبرد و 3 محور اصلی برنامه‌های کلان بازارسرمایه در دوره جدید را اعلام کرد.

FarsNews.ir/

7 راهبرد و 3 محور اصلی بازار سرمایه از دیدگاه ريیس جدید سازمان بورس

تغییر 3 معاون سازمان بورس و اوراق بهادار

ريیس جدید سازمان بورس 3 معاون را تغییر داد

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین شد

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین شد

اعضای شورای عالی بورس، به اتفاق آراء «مجید عشقی» را به عنوان ريیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب کردند.

YJC.news/
مجید عشقی ريیس جدید سازمان بورس کیست؟

مجید عشقی ريیس جدید سازمان بورس کیست؟

در جلسه فوق العاده شورای عالی بورس، مجید عشقی به عنوان ريیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین شد.

YJC.news/

مجید عشقی ريیس سازمان بورس شد

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین شد

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین شد

در جلسه فوق العاده امروز عصر شورای عالی بورس، «مجید عشقی» به اتفاق آرا و با تایید وزیر امور اقتصاد و دارایی به عنوان ريیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین و جایگزین «محمدعلی دهقان دهنوی» شد.

Irinn.ir/

نحوه انتخاب ريیس سازمان بورس چگونه است؟ / یک مشکل قانونی در انتخاب ريیس سازمان بورس!

آخرین مهلت ثبت‌نام در قرعه‌کشی سایپا مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی توازن کوروش در نیمه آبان مجمع صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون صبا برگزار می شود بیت‌کوین صعود کرد نوید بهبود بازار با وجود معاملات منفی برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری مشترک امین آوید به زودی " ثهام " صورت مالی 9 ماهه منتشر کرد " رکیش " صورت مالی 6 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد رشد 72 درصدی سود خالص شرکت‌ها در نیمه نخست سال پایان گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت بنزین انتشار صورت مالی میاندوره ای " دسانکو" افزایش قیمت دلار اوج گرفت سهمیه تهران از طرح جهش مسکن نابودی برخی نخلستان‌ها به دلیل آبیاری با آب شور حذف دلار 4200 تومانی یعنی پراید 500 میلیونی آفت بلاتکلیفی در سهام عدالت، دامنگیر تمام بورس می‌شود پشت پرده اصرار به پرداخت غیرسجامی سود سهامداران گشایش نمایشگاه آیفیکس2021 در کیش بازتاب ریزش متوالی بورس معامله‌گران بازار بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر بورس امروز برای یک میلیون مسکن، چقدر مصالح وارد می‌شود؟ پشت پرده پرداخت غیرسجامی سود سهامداران الگوریتم‌های بورس‌باز جای انسان‌ها را می‌گیرند؟ کارت اعتباری یارانه به چه کسانی پرداخت می‌شود؟ افزایش نامتعارف هزینه‌ها، سهامداران پالایشی را شاکی کرد جزيیات مالیات‌های مستقیم در نیمه نخست سال/ 800 هزار تومان مالیات خانه‌های لوکس گرفته شد+ جدول مجردها می‌توانند در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنند؟ بازدهی بازار سرمایه مناسب بوده است/ جوسازی درباره انتشار صکوک توسط دولت صحت ندارد زمان پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400 اعلام شد پالایشی‌ها تا کجا ریزش می‌کنند؟ ثبت سفارش واردات برنج آزاد شد عدم همکاری کارخانجات آذربایجان غربی در خرید سیب بورس اسیر بی‌اعتمادی‌ها/ خریداران محتاط‌تر شده‌اند نفت ایران کی تمام می‌شود؟ دولت از انتهای شهریور اوراق بدهی در بازار سرمایه نفروخته است واردات برنج آزاد شد کاهش حباب سکه عامل منفی در بازار / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 4 آبان امروز چند واحد مسکن مهر تحویل داده شد؟ آغاز تحویل 4 هزار واحد مسکن مهر در پردیس آیا وعده کاهش قیمت لبنیات محقق شد؟ طلا گران شد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/8/3 ثبت سفارش برنج آزاد شد 60 ثانیه با بازارهای مالی امروز / پایان بازارهای امروز به چه صورت بود؟ + ویديو جهیزیه تمام ایرانی چند؟ ارزش 37 هزار میلیارد تومانی انجام عملیات بازار باز در معاملات امروز آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود... گزارش بازارهای جهانی در سپتامبر 2021 سعیدمحمد در افتتاح پترشیمی کیش راه‌اندازی نخستین سوپر مارکت مالی در کشور لامپ‌های جیوه‌ای جایگزین لامپ‌های LED در معابر کشور