قیمت رمزارز محبوب سولانا ریخت / علت روند نزولی...

قیمت رمزارز محبوب سولانا ریخت / علت روند نزولی...

طبق داده‌ها، درصد پوزیشن‌های شورت به 52.6٪ افزایش یافته است. این موضوع نشان‌دهنده افزایش احساسات نزولی و احتمال کاهش...

طبق داده‌های کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، قیمت بانک (BONK) در 24 ساعت گذشته 10.30 درصد کاهش یافته و حجم معاملات آن نیز با کاهشی 45.24 درصدی به 121.65 میلیون دلار رسیده است.

این کاهش شدید قیمت پس از روند صعودی خفیف این توکن در اوایل سال جاری به وقوع پیوسته است. در مجموع، قیمت بانک از زمان شروع سال جدید، 24.85 درصد کاهش یافته است.

قیمت در این مدت کف و سقف‌های پایین‌تری را تشکیل داده و موجب ادامه روند نزولی شده است. اندیکاتور RSI در چارت این میم‌کوین طی چند روز گذشته از 68.30 به 52.95 رسیده است. این کاهش حاکی از افزایش بالقوه فشار فروش است.

علاوه بر این، شاخص جریان پول چایکین (CMF) از 0.22 به 0.03 کاهش یافته که نشان‌دهنده تغییر احتمالی در احساسات بازار است.

همچنین نشانه‌هایی از کاهش فشار خرید در چارت دیده می‌شود.

طبق داده‌ها، درصد پوزیشن‌های شورت به 52.6٪ افزایش یافته است. این موضوع نشان‌دهنده افزایش احساسات نزولی و احتمال کاهش بیشتر قیمت این دارایی دیجیتال است.

ارز دیجیتال Bonk چیست؟

ارز دیجیتال Bonk جدیدترین میم کوین با تم سگ در بازار رمزارزها است که روی بلاکچین سولانا ساخته شده است. صفحه رسمی ارز دیجیتال بانک در توییتر آن را به عنوان «اولین کوین با تم سگ در شبکه سولانا، برای مردم و با مردم» معرفی می‌کند که قرار است در بسیاری از برنامه‌های بزرگ این شبکه استفاده شود.

ایديولوژی «برای مردم و با مردم» رمزارز Bonk به خوبی در ایردراپ آن منعکس شد. بر اساس وایت پیپر ارز دیجیتال بونک که به صورت طنز Bonkpaper نامیده می‌شود، پس از راه‌اندازی رسمی این رمزارز در 25 دسامبر، توسعه‌دهندگان 50 درصد از عرضه اولیه 100 تریلیون واحدی توکن BONK را میان مجموعه‌داران، معامله‌گران، هنرمندان و توسعه‌دهندگان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) اکوسیستم سولانا ایردراپ کردند.

بر اساس این وایت پیپر، دلیل اصلی راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک، رفع احساسات منفی پیرامون سولانا و بازگرداندن نقدینگی به صرافی‌های غیرمتمرکز ساخته‌شده در این شبکه بود. در وبسایت رسمی رمزارز Bonk آمده است: «دست‌اندرکاران ارز دیجیتال بونک از توکنومیک‌ سمی آلامدا ریسرچ (Alameda Research) خسته شده بودند و می‌خواستند یک میم کوین سرگرم‌کننده بسازند که با آن، همه فرصت برابری داشته باشند.»

در حالی که ارز دیجیتال Bonk برای اولین بار در 25 دسامبر راه‌اندازی شد، اما از 9 دسامبر نکاتی در مورد آن در توییتر منتشر شده بود. و از آن زمان تاکنون هم، ارز دیجیتال بونک حمایت‌هایی را از سوی برخی از برجسته‌ترین شخصیت‌ها در بخش NFT اکوسیستم سولانا دریافت کرده است. این امر، یکی از نیروهای محرکه اصلی رشد ناگهانی و سریع توکن BONK است.

فرانک (Frank)، خالق بزرگ‌ترین پروژه‌های NFT در شبکه سولانا، DeGods و Y00ts، در یک توییت تبلیغی _که او قسم می‌خورد یک همکاری پولی نبوده است_ گفته اگرچه در گذشته «چیزهای منفی» درباره پروژه ارز دیجیتال Bonk گفته است، اما در چند روز گذشته، او فقط ادغام‌های مثبت، جالب و سرگرمی دیده است. بنابراین، مایل است برخی از آن ادعاهای قبلی را پس بگیرد.

با توجه به تبلیغات گسترده‌ای که در مورد ارز دیجیتال Bonk انجام شده، برخی از پروژه‌ها پذیرش این رمزارز به عنوان یک گزینه پرداخت را برای NFTهای خود پذیرفته‌اند. بسیاری دیگر از اکوسیستم‌های رمزارزی در شبکه سولانا نیز مکانیسم‌های سوزاندن را برای رمزارز بونک ایجاد کرده‌اند.

برای مثال، در تاریخ 3 ژانویه، شبکه سولانا از سوزاندن 1 میلیارد واحد رمزارز Bonk خبر داد. روز بعد، این تیم اعلام کرد که تمام توکن‌های اختصاص‌داده‌شده به پروژه‌هایی که سولانا را ترک می‌کنند نیز سوزانده خواهند شد. در همین راستا، 500 میلیارد واحد ارز دیجیتال Bonk اختصاص‌داده‌شده به پروژه DeGods برای همیشه حذف خواهند شد. در تاریخ 6 ژانویه نیز گزارش شد که 5 تریلیون توکن اختصاص‌داده‌شده به تیم ارز دیجیتال بانک نیز سوزانده خواهند شد. از لحاظ تيوری، وقتی توکن‌ها سوزانده می‌شوند، برای همیشه از چرخه خارج می‌شوند و عرضه کل رمزارز کاهش می‌یابد. این موضوع باعث می‌شود که آن ارز دیجیتال در طول زمان کمیاب‌تر شود و قیمتش افزایش یابد.

 

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد