4 قدم وزارت صمت برای توسعه صنعت نورد در افق 1402

4 قدم وزارت صمت برای توسعه صنعت نورد در افق 1402

در نشست مشترک سرپرست جدید وزارت صمت با انجمن نوردکاران فولادی ایران به رفع موانع این صنعت از جمله موانع عرضه و تقاضا...

به گزارش خبرگزاری برنا، در جلسه ای که صبح امروز در محل وزارت صمت برگزارشد، اعضای هیات مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران به عمده مشکلات صنعت نورد پرداخته و خواستار رفع برخی مشکلات توسط وزارت صمت شدند.

در این نشست قرار شد پرونده‌های تعزیراتی کارخانه‌های نوردی توسط این وازتخانه از طریق دادستانی کل کشور و معاون اول ریاست جمهوری پیگیری شده و به سمع و نظر فعالان این حوزه رسانده شود.

همچنین، عنوان شد: قواعد عرضه و تقاضا و ضرایب محصولات فولادی توسط وزارت صمت مشخص و به همه صاحبان صنایع ابلاغ و تغییرات برای دوره زمانی 3 و 6 ماهه تثبیت شود.

همچنین قرار بر این شد روش‌های خرید مواد اولیه از بورس برای خریداران و واحدهای فروش اصلاح و از هفتگی به ماهانه تبدیل شود.

این گزارش حاکی است، در این نشست؛ فعالان صنعت نورد بر عوارض صادراتی شمش و میلگرد تاکیده کرده و قرار شد برای عوارض صادراتی شمش و میلگرد به مطالعه موردی 5 کشور صادرکننده پرداخته و پیشنهاد مشخصی از سوی انجمن صنعت نوردکاران فولادی ایران به وزارت صمت ارايه شود تا توسط این وزارتخانه و وزارت امورخارجه کشورمان پیگیری گردد.

طبق این گزارش؛ مقرر شد تا حداقل محدودیت‌های برقی در خصوص صنایع فولاد اعمال شود.

در خاتمه؛ با عنایت به اجرای طرح مسکن ملی توسط دولت، انجمن نوردکاران فولادی ایران؛ آمادگی خود را برای تامین میلگرد مشروط بر تامین شمش مورد نیاز اعلام کرد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد