روند نویدبخش برای پایان ریزش 10 ماهه

روند نویدبخش برای پایان ریزش 10 ماهه

کارشناس بازار سرمایه گفت: از منظر تيوری نيو ویو ساختاری که تشکیل شده و کانال بندی که وجود دارد شبیه یک دیامتریک الماسی است که در گام آخر این نوکالکشن هستیم.

عرفان فکری در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: از نظر بنیادی پس از مرداد 99 و حرکت پساالگویی که در شاخص داشتیم گام‌ها رو به بالا و ضعف‌ها رو به ریزش بود، اما از مردادماه با یک ریزش پر قدرت مواجه شدیم که در ساختار فلکتوری که بازار دارد گام‌های مومنت‌های روزانه می‌دیدیم که 25 تا 30 درصد مارکت ریزش داشت و قدرت از منظر زاویه و چه از مقدار مومنت در ریزش بود و کاور‌های رو به بالا در 10 ماهه گذشته دارای ضعف بودند و از ابتدای سال جدید و تاکنون نیز شاهد هستیم که با ضعف ریزش همراه بود که به دلیل عدم تقارن دامنه نوسان بود نه به دلیل ضعیف شدن طرف عرضه، پس از متقارن شدن دامنه نیز شاهد ادامه ریزش‌ها بودیم.

وی گفت: از منظر پرایس اکشن حتی در گام آخری که قرار داریم اگر در تایم پایین که حرکت کنیم شامل مومنت‌های نزولی و برگشت‌های ضعیف رو به بالا هستند که بالاترین سنور‌هایی که به پایین‌ترین سنور شده یک میلیون و 200 هزار واحد است و تا این سطح از دست نرود ادامه داشتن روند نزولی را حتی در مومنت‌های تایم بالا در نظر داریم که این مومنت‌ها داری تارکت محدوده یک میلیون واحد است.

کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: از منظر تيوری نيویو ساختاری که تشکیل‌شده و کانال‌بندی که وجود دارد شبیه یک دیامتریک الماسی است که در گام آخر این نوکالکشن هستیم و می‌توانیم یک حرکت پساالگویی خوبی را در نظر بگیریم و در گام آخر که گام G است را در تایم پایین هر زمان حیات روند گرفته شد باید مدنظر قرار بدهیم تا خرید‌های خوبی را در کف بتوان انجام داد و همین موضوع می‌تواند نویدبخش پایان ریزش‌های 10 ماهه بازار باشد و احتمالا شاخص تا یک میلیون و 500 هزار واحد رشد داشته باشد.

فکری گفت: از منظر نيوویو دستورالعمل دیگری نیز وجود دارد یعنی تا موج چهاریک درجه پایین‌تر اصلاح ادامه یابد که بر روی نمودار این عدد 940 هزار واحد است، البته فقط دستورالعمل است و قانون نیست و با توجه به دامنه نوسان متقارن می‌تواند نمودار ضعف در ریزش را نشان بدهد و به این محدوده نرسد، طی دو روز گذشته بازار برگشت خوبی داشته، اما سفارش‌های نزولی ایجادشده و به دلیل اینکه بالاترین سنور‌هایی که منجر به پایین‌ترین سنور‌ها شده و محدوده یک میلیون و 200 هزار واحد را نزده است، فرض ادامه روند نزولی است.

وی بیان کرد: از منظر بنیادی بازار‌های جهانی از وضعیت خوبی برخوردار هستند، اما با توجه به رالی چند 100 درصدی که طی 2 سال اخیر در بورس سهام داشتند اورولیو شدند، با توجه به اخبار سیاسی مثبت روند دلار نزولی است البته پرایس اکشنی که روی دلار است در ریزش مقداری ضعف نشان داده است.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: ارزش بنیادی دلار با توجه به نرخ بهره‌ای که در ایران و آمریکا وجود دارد 20 تا 22 هزار تومان است و نباید انتظار داشت که زیر 20 هزار تومان زیاد دوام داشته باشد.

فکری تاکید کرد: اگر دلار در محدوده بین 18 تا 20 هزار تومان قرار بگیرد نمودار در محدوده یک میلیون تا یک میلیون 40 هزار واحد باید ریزش کند، اما اگر این اتفاق نیفتد مارکت بهتر خواهد شد و خود را پوشش می‌دهد.

وی تصریح کرد: بنیاد و فاندی که با توجه به نرخ نزولی دلار که فعلا وجود دارد کف سهم‌ها را نشان می‌دهد و بهتر است سهم‌هایی که فاند و نمودار خوبی دارند در واچ لیست خود قرار دهیم، می‌تواند خرید‌های خوبی شکل بگیرد و مارکت پس از ریزش‌هایی که از مردادماه سال گذشته داشته می‌توان صعود خوبی را برای آن در نظر داشت.


  • بیشتر بخوانید:

پایان شاخص منفی و امید به رشد ارزش معاملات

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/
بورس در هفته اول خرداد/ سبزشدن بازار سرمایه با اعلام اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری

بورس در هفته اول خرداد/ سبزشدن بازار سرمایه با اعلام اسامی کاندیدا...

بورس در هفته اول خرداد با اینکه در 2 روز پایانی هفته سبزپوش بود، اما کاهش شاخص کل و شاخص کل هموزن در کل هفته نشان داد، تغییر روند بورس هنوز رخ نداده است.

FarsNews.ir/
صدور مجوز کارگزاری جدید بورس/ تدوین اساسنامه صندوق‌های سرمایه‌گذاری اهرمی

صدور مجوز کارگزاری جدید بورس/ تدوین اساسنامه صندوق‌های سرمایه‌گذار...

هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، مجوز تاسیس و فعالیت شرکت کارگزاری را مصوب کرد؛ همچنین به تصویب نسخه اولیه اساسنامه و امیدنامه «صندوق‌های سرمایه­‌گذاری اهرمی» و دستورالعمل نحوه صدور مجوز عرضه عم...

FarsNews.ir/
توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

BourseNews.ir/
بورس دوباره ریزش می‌کند؟/ تاثیر انتخابات بر بازار سرمایه

بورس دوباره ریزش می‌کند؟/ تاثیر انتخابات بر بازار سرمایه

بازار سرمایه هفته گذشته فقط یک روز مثبت در کارنامه کاری خود ثبت کرد و تا ابتدای کانال یک میلیون و 200 هزار واحد عقبگرد کرد اما آیا این روند ادامه دارد و بورس از این کانال هم سقوط می‌کند؟

TejaratNews.com/
ممنوعیت ارايه تسهیلات به شرکت‌های کارگزاری پس از 17 سال لغو شد

ممنوعیت ارايه تسهیلات به شرکت‌های کارگزاری پس از 17 سال لغو شد

بانک مرکزی بخشنامه اعطای تسهیلات به شرکت‌های کارگزاری، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ را برای اجرا به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

TejaratNews.com/

اختلال در نرخ بهره بانکی شاخص بورس را نزولی کرد / بانک مرکزی حاضر نشد بازار سرمایه را نجات دهد

انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

بازار سرمایه در سال 99 با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه شد. مجموعه عوامل بسیاری در این فراز و نشیب اثرگذار بودند و میتوان گفت در بسیاری از موارد، به بازار سهام...

EghtesadOnline.com/
چشم انداز مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

چشم انداز مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

بورستهران - ایرنا - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: چشم انداز بازار سرمایه در بلند مدت همیشه مثبت بوده است و آمارهای جدید هم نشانگر آن است که اقتصاد کشور از رکود خارج شده و سوددهی و بازدهی شرکت ه...

Irna.ir/

چشم‌انداز بازار سرمایه در بلندمدت قطعا مثبت است

معجزه‌ای برای بازار سرمایه

معجزه‌ای برای بازار سرمایه

بازار سرمایه فعلا عطش خرید ندارد، مگر آنکه به باور دلار 30 هزار تومانی برسد.

BourseNews.ir/
بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه در کمیسیون برنامه و بودجه

بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه در کمیسیون برنامه و بودجه

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه و وضعیت اقتصادی با حضور برخی مسيولان مربوطه در جلسه این کمیسیون خبر داد.

TejaratNews.com/
تسهیل فرآیندهای ورود نقدینگی به بازار سرمایه تا 48 ساعت آینده

تسهیل فرآیندهای ورود نقدینگی به بازار سرمایه تا 48 ساعت آینده

بورستهران - ایرنا - رییس سازمان بورس و اواراق بهادار به همه مجموعه‌های نهاد ناظر بازار سرمایه ماموریت داد تا طی 48 ساعت آینده، موانع پیش روی هلدینگ‌ها رفع و فرآیندهای ورود نقدینگی به بازار سرمایه تسهی...

Irna.ir/
تعویق زمان مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی پست بانک ایران

تعویق زمان مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی پست بانک ایران

به اطلاع کلیه داوطلبان پذیرفته شده آزمون استخدامی پست بانک ایران می رساند براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا...

Borna.news/
توسن در راه بازار سرمایه

توسن در راه بازار سرمایه

شرکت توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، یکی از شرکت‌های فعال و موفق در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت کشور از ورود خود به بازار سرمایه خبر داد.

BourseNews.ir/
جزيیات مهم از عرضه اولیه جدید بورس | وطوبی آماده عرضه اولیه شد قیمت اجاره و خرید مسکن در مشهد + جدول تحلیل بورس 31 خرداد 1400 / تغییر مسیر بازار با کاهش نرخ سود بین بانکی با 300 تا 600میلیون چه خودرویی بخریم؟ آخرین فرصت برای پرداخت مالیات سکه عرضه اولیه لطیف در فرابورس ایران بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت احتمال افزایش قیمت ماکارونی سهمیه بنزین تیر 1400، کی واریز می‌شود؟ عرضه اولیه جدید در فرابورس قطعی شد "رنیک" در مناقصه دو مرحله‌ای شرکت کرد "فافزا" در مناقصه "فولاد" شرکت کرد تفاهمنامه همکاری "برکت" جهت خرید واکسن کرونا در این لحظات شاخص با افت 505 واحدی مواجه شد آخرین فرصت برای پرداخت مالیات سکه در مجمع حخزر چه گذشت؟ برنامه های آتی شرکت چیست؟ موافقان عرضه خودرو در بورس، باتری خالی کردند آغاز بورس 31 خرداد چگونه بود؟ / تاثیر مثبت «شستا» بر شاخص کل شوینده‌های "شپارس" 25 درصد گران شد محاسبه تعهدات بیم‌سنجی مشترکین "وبصادر" توسط بانک‌ها بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید کدام شرکت‌ها در مراحل افزایش سرمایه قرار دارند؟ افت هزار واحدی بورس بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت لغو پرواز‌های روسیه با دستور ستاد کرونا آینده بورس در دولت سیزدهم انتشار صورت سود و زیان "سهرمز" بورس امروز دوشنبه 31 خرداد 1400 | شستا صدرنشین تاثیرگذارترین نمادها صورت مالی میاندوره‌ای 9 ماهه "کفرآور" منتشر شد تیگو 5 توربو به بازار می‌آید زنان مجرد بالای 35 سال وام اجاره دریافت می‌کنند صورت مالی تلفیقی حسابرسی شده "بترانس" صاحبان آرای باطله چه کسانی هستند؟ "وسدید" صورت سود و زیان منتشر کرد انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای "مپنا بازار" "آسمان بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای را منتشر کرد صورت مالی تلفیقی "کچاد" منتشر شد "بهگزین بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه را منتشر کرد سهمیه بنزین تیر ماه امشب واریز می‌شود انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی "پارتا" "آرمان سهام" صورت مالی 12 ماهه را منتشر کرد پولبک به سهم‌های صف‌فروش، پشت ایست "مقاومت" مهم‌ترین سیگنال‌های بورسی امروز 31 خرداد آخرین قیمت طلا پیش از امروز 31 خرداد آخرین قیمت دلار پیش از امروز 31 خرداد پیش‌بینی بورس امروز 31 خرداد 1400 ادامه روزهای سیاه ارزهای دیجیتالی کشف سومین الماس بزرگ جهان در آفریقا بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت فروش روزانه نفت ایران به چین چقدر است؟

در حال بارگیری...