شاخص بورس 7 هزار و 410 واحد رشد کرد

شاخص بورس 7 هزار و 410 واحد رشد کرد

امروز شاخص کل بورس با رشد 7 هزار و 410 واحدی، در تراز یک میلیون و 475 هزار و 55 واحد متوقف شد.

امروز  یکشنبه (28 فروردین) شاخص کل بورس در ابتدای معاملات با رشد 452  واحدی در ارتفاع یک میلیون و 468  هزار واحد قرار گرفت. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد 7 هزار و 410 واحدی، در تراز یک میلیون و 475 هزار و 55 واحد متوقف شد.

آقای بابک سالاروند  تحلیلگر بازار سرمایه گفت: حجم و ارزش معاملات امروز نسبت به دیروز کمی افزایش داشت که عمدتا ناشی از این است که اقبال کمتری برای سرمایه گذاری در صندوق‌های با درآمد ثابت وجود دارد کما اینکه امروز هم خروج نقدینگی داشتیم در این صندوق‌ها (هرچند کم) و اینکه بازار واکنش چندان جدی نسبت به اخبار منفی راجع به صنایع صادرات محور نشان نداده است.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم 4 هزار و 138 میلیارد تومان رسید. «فارس»، «نوری» و «وغدیر» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «شستا»، «خگستر» و «خساپا» سه نماد پر تراکنش بودند.


شاخص کل هم وزن هم با رشد 3 هزار و 345 واحدی روی پله 390 هزار و 992 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد 8 هزار و 650 میلیارد سهم به ارزش 4 هزار و 138 میلیارد تومان رسید.


شاخص فرابورس هم با رشد 147 واحد روی پله 20 هزار و 390 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز در فرابورس ایران به تعداد یک هزار و 570 میلیون سهم و به ارزش یک هزار و 84 میلیارد تومان رسید.


نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های فارس، نوری وغدیر به ترتیب با 1964.16، 1078.88 و 884.77 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های خودرو، کچاد و ومعادن به ترتیب با 506.86، 447.65 و 400.26 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

نماد‌های آریا، شگویا و مارون به ترتیب با 42.87، 19.2 و 17.81 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های وسپهر، کگهر و کوثر به ترتیب با 14.43، 4.45 و 3.85 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

برترین گروه صنعت بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ 835 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «شیمیایی»، «سرمایه گذاری‌ها» و «فلزات اساسی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.


بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های دیران، نمرینو و شفا بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های ملت، خاذین و وساپا بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های تلیسه، شکام و ولشرق بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت زدشت، وسپهر و کوثر بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، کمند وهمای بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های همای، فیروزا و یاقوت در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، پاداش و اوصتا بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های پاداش، رشد و تابان 03 در بورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس

نماد‌های همراه 2، کمند و وتوصا بیشترین ارزش معامله و نماد‌های شستا، همراه 2 و خساپا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اراد 1024، اخزا 9174 و کارا بیشترین ارزش معامله و نماد‌های کرمان، کارا و تجلی بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.
باشگاه خبرنگاران جوان اقتصادی بورس
local_offerبرچسب‌ها:
تحلیل شتران امروز 4 خرداد 1401 حجم مبادلات ایران و روسیه به 10 میلیارد دلار می‌رسد نفت خام سنگین ایران به ونزويلا رسید منتظر افزایش قیمت این ارز دیجیتال باشید خبر خوش معاون وزیر صمت به شهرک های صنعتی کشور فوری/ زمان قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه تحلیل حکشتی امروز 4 خرداد 1401 ارزانی میوه در راه است محدودیت ترافیکی پایان هفته در جاده‌های شمال ؛ ترافیک در ‌هراز و کندوان | باران در جاده‌های 2 استان و... اقساط وام ودیعه مسکن 100 میلیون تومانی چقدر می‌شود؟ | جزییات پرداخت وام اجاره در سال جاری قیمت خودرو، واقعی تر می شود جزییات عرضه اولیه فغدیر | زمان ثبت سفارش چه ساعتی است؟ افزایش نرخ "غصینو" به دلیل افزایش قیمت تمام شده پیشنهاد افزایش سرمایه هیات مدیره به مجمع "وگردش" قیمت جدید گوشت ( 4 خرداد) فوری/ خبر مهم درباره زمان ورود خودروهای وارداتی... دنا 505 میلیون تومان شد/ آخرین قیمت تیبا، کوییک، سمند و پژو محدودیت ترافیکی پایان هفته در جاده‌‌های شمال/ترافیک در ‌‌هراز و کندوان رشد 2 هزار و 118 واحدی شاخص بورس افزایش سرمایه "کباده" به ثبت رسید واردات خودروهای خارجی در چه بازه قیمتی است؟ | ممانعت از ورود ماشین‌های لوکس "کالا" و پیشنهاد افزایش سرمایه از سود انباشته قیمت جدید برنج در بازار جدیدترین قیمت خودروهای پرطرفدار | دنا پلاس 505 میلیون تومان شد "خمحرکه" افزایش نرخ داد انعقاد قرارداد "ولصنم" با یک شرکت خودرویی "برکت" مقدمات افزایش سرمایه را انجام می دهد هیات مدیره "توریل" با مصوبه مجمع تغییر کرد "سجام" افزایش سرمایه اش را ثبت کرد ثبت افزایش سرمایه "خپویش" از مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها قیمت جدید مرغ مشخص شد + جدول سکه نفس چاق می‌کند؟ / پیش بینی مهم از قیمت ها این دو خودروی محبوب داخلی ارزان شد + جدول بیت کوین در آستانه صعود جذاب + قیمت رمزارزها 42 خودرو مجوز ورود به ایران را گرفتند چرا تپسی عرضه اولیه نمی شود؟ عقب‌نشینی قیمتی بازار ارز/ زمان نامعلوم قرعه‌کشی خودرو / چرا شرکت‌های خودروساز در فروردین ماه خودروی... دولت برای تامین یارانه ها،دست توی جیب بانکها می کند/ بانک‌ها و صندوق توسعه ملی قلک دوم دولت‌ها شده‌ا... این خانه متری 112 میلیون تومان قیمت دارد/ هزینه خرید... برگزاری نشست مشترک ایران و روسیه با محوریت انرژی هاشم خانی: حیف و میل ارز ترجیحی 25 برابر کل یارانه نقدی بود ایران حلقه اتصال روسیه به آسیای میانه و هند نیاز 1.5 میلیارد دلاری فاز سوم آزادراه تهران-شمال آمادگی برای خرید روزانه 3000 تن شیر مازاد دامداران یک نماد بورسی افزایش سرمایه می‌دهد جزییات وام 100 میلیونی ودیعه مسکن/ اقساط وام ودیعه چقدر است؟ ​صرافی بایننس در همسایگی ایران فعال شد قیمت رهن و اجاره خانه در منطقه اوین چقدر است؟ ده اتفاق مهم برای بورس فردا چهارشنبه 4 خردادماه |فردا ششمین عرضه اولیه سال 1401 خبر جدید دولت برای بازنشستگان | بهترین راه برای ثبت اعتراض یارانه بازنشستگان چیست؟