بورسی ها حتما بخوانند / در نشست دیروز مجلس با خاندوزی چه گذشت؟ / وزیر اقتصاد 15 روز فرصت دارد

بورسی ها حتما بخوانند / در نشست دیروز مجلس با خاندوزی چه گذشت؟ / وزیر اقتصاد 15 روز فرصت دارد

شنیده ها از مجلس شورای اسلامی و همچنین وزارت اقتصاد حاکی از تشکیل جلسه ای چالشی بین سید احسان خاندوزی، با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم است. منابع آگاه از...

اقتصاد آنلاین-سهند اینانلو؛ فعالان بازار سرمایه روز گذشته شاهد نطق نمایندگان مجلس یازدهم در حضور وزیر اقتصاد بودند که اغلب به انتقاد از عملکرد دولت در بورس پرداخته و نسبت به شرایطی که بازار در پیش دارد ابراز نگرانی کردند. اما کار به نطق های نمایندگان خلاصه نشده و نشستی هم بین وزیر اقتصاد و کمیسیون اقتصادی تشکیل شده که در آن نسبت به عملکرد و مواضع خاندوزی انتقاداتی مطرح شده است.

منابع آگاه گزارشی که از جلسه دیروز خاندوزی با مجلس در وزارت اقتصاد، تحت عنوان «گزارش جلسه علنی شماره 143 روز سه‌شنبه مورخ 18 آبان 1400»، تهیه شده را شامل 6 محور اصلی می‌دانند که طی آن بر لزوم پیگیری اتفاقات جاری بازار سرمایه تاکید شده است. طبق یافته های اقتصاد آنلاین در این نشست برخی از نمایندگان با انتقاد صریح از خاندوزی، مواضع پیش از انتصاب وی به سمت وزارت اقتصاد را با عملکرد کنونی وی در جایگاه وزیر دولت سیزدهم، در تناقض دانسته و از وی خواستار پاسخگویی در این زمینه شده اند. سمیه محمودی نماینده شهرضا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این نشست از خاندوزی درخواست ارايه گزارشی مفصل، طی 15 روز آینده، پیرامون وضعیت بازار سرمایه داشته است.  

محورهای 6 گانه این گزارش شامل؛ تامین ابزارهای پوشش ریسک سرمایه گذاری مردم در بازار سرمایه، ساماندهی شبکه های مجازی مرتبط با بورس، تغییر مدیریت نظارت بر بازار سرمایه و لزوم شفاف سازی، نظارت بر سهامداران حقوقی، تعیین سقف برای سهامداران عمده در بورس کالا، تعیین وضعیت اوراق بدهی دولت و تناسب فروش پیش بینی شده اوراق در بودجه است.

با توجه به یافته های اقتصاد آنلاین تیمی متشکل از برخی از نمایندگان مجلس، مامور رسیدگی به عملکرد وزارت اقتصاد پیرامون بازار سرمایه شده اند که اعضای آن متشکل از؛ سید غنی نظری، جلیل رحیمی، مصطفی طاهری، مجتبی رضاخواه و احد آزادیخواه است. به استناد گزارشی که در اختیار اقتصاد آنلاین قرار گرفته مقرر شده این تیم نظارتی در 15 روز آینده گزارش و عملکرد وزارت اقتصاد در زمینه بازار سرمایه را مورد پیگیری و رسیدگی قرار داده و دست آخر گزارشی از عملکرد این وزارتخانه در مدت تعیین شده را تقدیم مجلس کنند.

لازم به ذکر است در این گزارش به مواردی از جمله؛ توسعه زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری بورس، توزیع سود از طریق سامانه سجام، چرایی تناقض در مواضع خاندوزی قبل و بعد از انتصابش به سمت وزارت اقتصاد، نادرست بودن قیاس بازار سرمایه با سایر بازارها مثل مسکن، سکه و طلا، چرایی افزایش نرخ سود بین بانکی، لزوم اصلاح ساختارهای معیوب شرکت های دولتی و شفافیت مالی و... اشاره شده است.

لازم به ذکر است این گزارش توسط معاونت حقوقی وزارت اقتصاد خلاصه شده و اهم آن در اختیار سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد دولت سیزدهم قرار گرفته است.

خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس

خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس

عشقی گفت: بخشی از خودرو‌های تولیدی خودروسازان مثل، خودرو‌های لوکس مشمول قیمت گذاری دستوری نیستند و در حال پیگیری هستیم تا وارد بورس کالا شوند.

YJC.news/
پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفته‌ای که گذشت با تداوم در مدار نزولی و قرار گرفتن در ارتفاع یک‌ میلیون و 340 هزار واحد به کار خود پایان داد.

Irna.ir/
روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد

روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد

بورستهران- ایرنا- ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: «با اطمینان می‌گویم که روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد و با توجه به رویکرد و تصمیمات اخیر دولت، این روند در سال آینده...

Irna.ir/
فراهم شدن امکان خرید متری مسکن در بورس / تاییدیه های فقهی اوراق سلف موازی مسکن دریافت شد

فراهم شدن امکان خرید متری مسکن در بورس / تاییدیه های فقهی اوراق سل...

یاسر امامی، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن در نشست خبری که در حاشیه نمایشگاه بورس، بیمه و بانک برگزار شد، با اشاره به قابل توجه بودن ظرفیت بازار سرمایه برای...

EghtesadOnline.com/
قالیباف: سهامداران بورس باید حمایت شوند

قالیباف: سهامداران بورس باید حمایت شوند

رییس مجلس گفت: مردم با اعتماد به مسيولان دولت قبل به بورس آمدند و این دولت باید زمینه‌های ریسک را برای سهامداران خرد کاهش دهد. حقوقی‌ها و شرکت‎ها از بالا و پایین...

EghtesadOnline.com/
سیگنال مذاکرات به بازار سهام / کمای بورس؛ وضعیت از این بدتر نمی ‌شود

سیگنال مذاکرات به بازار سهام / کمای بورس؛ وضعیت از این بدتر نمی ‌ش...

تا زمانی که مذاکرات برجام سمت و سویی مشخص پیدا نکند، بازار ارز و به دنبال آن بورس، موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاران نخواهند داشت.

EghtesadOnline.com/
افزایش شفافیت در اقتصاد کشور با انتقال معاملات مسکن به بورس

افزایش شفافیت در اقتصاد کشور با انتقال معاملات مسکن به بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه، امکان معاملات مسکن در فرابورس وجود دارد، گفت: از مسیر انتقال معاملات مسکن و رمز ارزها در فرابورس ضریب شفافیت در اقتصاد...

EghtesadOnline.com/

سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد

ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟

ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می...

روزهای سرخ بورس پایان ندارد. در هفته‌ای که گذشت شاخص کل تنها دو روز در کانال 1٫4 میلیون واحدی دوام آورد.

TejaratNews.com/

افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، 10 آذرماه) با 17 هزار و هشت واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و 340 هزار واحدی قرار گرفت.

JameJamOnline.ir/
عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته

عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته

روند نزولی در بازار سرمایه همچنان ادامه دارد، به طوری که شاخص کل بورس امروز به زیر یک میلیون و 350 هزار واحد رسید.

Bartarinha.ir/
اتحادیه مرغداران: ارزانی در راه است قیمت جدید واحدهای جهش مسکن/ خرید مسکن دولتی صرفه اقتصادی دارد؟ چند و چون مزایده 4 ناشر عرضه‌های اولیه جذاب در راه هستند ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد پیش‌بینی قیمت حبوبات در جهان / حبوبات گران می‌شود؟ سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت