نان هم به زودی گران می شود؟

نان هم به زودی گران می شود؟

معاون توسعه برنامه‌ریزی قزوین از تغییر قیمت نان در قزوین خبر داد و با تاکید براینکه آرد گران نشده است، گفت: قیمت‌های...

معاون توسعه برنامه‌ریزی قزوین از تغییر قیمت نان در قزوین خبر داد و با تاکید براینکه آرد گران نشده است، گفت: قیمت‌های جدید انواع نان از روز پنجشنبه در راستای جبران بخشی از هزینه‌های جاری واحد‌های نانوایی اعمال شد.

نجفی افزود: افزایش قیمت نان یک موضوع کشوری است و در روز‌های گذشته در چند استان قیمت جدید نان بارگذاری شده و امروز نیز قزوین نرخ‌های جدید اعمال شده است.

مسوول کمیته آرد و نان شهرستان قزوین اظهار کرد: با توجه به آنالیز قیمت تمام شده نان به جز آرد، به دلیل افزایش هزینه‌های مربوط به بیمه، حقوق کارگر، اجاره مغازه، حامل‌های انرژی و برخی مواد اولیه از جمله خمیر مایه درآمد و هزینه واحد‌های نانوایی همخوانی نداشت.

نجفی با بیان اینکه استان‌ها در افزایش قیمت نان یارانه‌ای هیچ گونه دخالتی نداشتند، تاکید کرد: نبود تناسب بین درآمد و هزینه مورد اعتراض نانوایان بود و براین اساس با برگزاری جلسات متعدد از سوی دستگاه‌های متولی و کار‌های کارشناسی برای افزایش قیمت نان انجام شده است.

به گفته این مسوول، افزایش قیمت نان را با توجه به سرانه مصرفی آرد هر منطقه در نظر گرفته است.

قیمت‌های جدید نان در قزوین

رییس اتحادیه نانوایان استان قزوین نیز با اشاره به نرخ‌های جدید نان گفت: قیمت نان سنگک با یارانه نوع یک با 450 گرم وزن به میزان هر عدد دو هزار تومان و نوع 2 نیز 2 هزار و 350 تومان اشت. قیمت نان بربری نوع یک با 500 گرم وزن مبلغ 1500 تومان و نوع دو آن 1900 تومان، بربری ریزشی با یک هزار گرم وزن در نوع یک نیز سه هزار و 250 تومان و نوع دوم نیز چهار هزار و 550 تومان تعیین شده است. قیمت نان لواش مستطیل با 140 گرم وزن در نوع یک نیز 450 تومان و نوع دوم 535 تومان و نان تافتون با 200 گرم وزن در نوع یک نیز 650 تومان تعیین شده است.

بهرامی گفت: قیمت نان لواشی سنتی گرد با وزن 200 گرم در نوع یک نیز 820 تومان و نوع دوم نیز هر عدد 900 تومان است. در نرخ آرد هیچ افزایش نداریم و قیمت نان به طور متوسط 29 تا 30 درصد بیشتر شده که افزایش قیمت نان در راستای جبران هزینه‌های جاری از جمله دستمزد نانوایان انجام شده است. از نانوایان انتظار داریم با تعیین قیمت‌های جدید برای افزایش کیفیت نان و ایجاد رضایتمندی شهروندان همکاری لازم را با اتحادیه داشته باشند.

بهرامی یاد آور شد: واحد‌های نظارتی و بازرسی نیز با فعالیت‌های بیشتر و گشت و بازرسی از نانوایی‌ها با دقت عملکرد همکاران را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد