افت 2 هزار واحدی شاخص کل بورس

افت 2 هزار واحدی شاخص کل بورس

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با افت 2 هزار و 557 واحد، در تراز یک میلیون و 397 هزار و 353 واحدی متوقف شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ شاخص کل بورس تهران، امروز چهارشنبه (هشتم دی ماه) در ابتدای معاملات با رشد 233 واحد در ارتفاع یک میلیون و 400 هزار واحدی قرار گرفت. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس یک هزار واحد دیگر نیز افت کرد و با افت 2 هزار و 557 واحد، در تراز یک میلیون و 397 هزار و 353 واحدی متوقف شد.

بیشتر بخوانید

  • بورس 233 واحد رشد کرد
افت 2 هزار و 553 واحدی شاخص کل بورس

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم 2 هزار و 615 میلیارد تومان رسید. «فولاد»، «فارس» و «وبملت» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «شستا»، «خودرو» و «خپارس» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص هم وزن نیز با رشد 739 واحدی بر روی پله 368 هزار و 99 واحد قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد 5 هزار و 380 میلیارد سهم به ارزش 2 هزار و 615 میلیارد تومان رسید.


شاخص فرابورس هم با رشد 6 واحد روی پله 18 هزار و 836 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز در فرابورس ایران به تعداد 677 هزار و 770 میلیون سهم به ارزش 573 میلیارد تومان رسید.

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های وبملت، وامید و حکشتی به ترتیب با 645.74، 483.95 و 306.63 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های فولاد، فارس و فملی به ترتیب با 1023.49، 930.92 و 499.02 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

نماد‌های تاثیر گذار در فرابورس

نماد‌های بپاس، فرابورس و غصینو به ترتیب با 22.79، 5.2 و 4.87 واحد، بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های صبا، شجم و شگویا به ترتیب با 6.78، 4.53 و 3.91 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

برترین گروه صنعت بورس

امروز گروه خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ 427 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «فلزات اساسی»، «چند رشته ای» و «بانکها» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های قپیرا، غگرجی و دفرا بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های فنورد، کسرام و سیمرغ بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های قچار، گدنا و قاسم بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت حآفرین، زشریف و فتوسا بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، پارند و کمند بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های وسخوز، وسرضوی و وسخراج در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، اوصتا و سپیدما  بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های تابان 03، سدبیر و اراد 43 در بورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های صایپا 4092، شستا و کارین بیشترین ارزش معامله و نماد‌های خپارس، خودرو و خساپا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.


همچنین اراد 504، افاد 534 و اراد 314 بیشترین ارزش معامله و نماد‌های حآفرین، ثبات و ثبات 2 بیشترین حجم معامله را در فرابورس ایران تجربه کرد.انتهای پیام/

مصوبه کمیسیون تلفیق درباره منابع هدفمندی یارانه‌ها فشار گرانی باعث خواهد شد بورس از یاد مردم برود! روغن در بازار کمیاب شد؟ واکنش اتاق ایران به شايبه‌های درآمدی این نهاد تجارت مشکوک یار غار عبدالناصر همتی با انگلیسی‌ها و حامیان اسرايیل +سند شرایط صادرات مجدد فلفل دلمه به روسیه مدیر عامل بانک تجارت:پرداخت وام به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف 100 میلیون تومان حقوق کارکنان خودروسازی‌ها چقدر است؟ سهامداران بخوانند/تصمیم رییس بورس برای پرداخت شود سهامداران خوش به حال این سهامداران شد پیشنهاد ویژه برای تیم اقتصادی دولت ريیسی سود سهام عدالت 99 کی پرداخت می شود؟ اگر در قرعه کشی برنده نمی شوید بخوانید گران‌ترین موبایل‌های بازار کدامند؟ / جدول نرخ‌ها هفته ای سرنوشت ساز برای سرمایه گذاران طلا پرداخت تسهیلات به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف یک میلیارد ریال بر اساس اعتبارسنجی سیگنال سازمان برنامه و بودجه برای بازار سرمایه خبر جدید از پرداخت سود سهامداران کدام بانک‌ ها وام بدون ضامن می ‌دهند؟ راهکارهای تويیتری برای بورس خونین قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد کچاد؛ ارزنده و سودساز | هیجان فروش حقیقی دامن کچاد را هم گرفت پرداخت سود سنوات گذشته سهامداران از طریق سجام انجام می‌شود عوارض صادراتی کالاهای نفتی با حضور کارشناسان بررسی شود این 2 خودرو دوباره گران شدند | جدول قیمت خودروهای داخلی در بازار 9 میلیون قطعه محصولات ایران خودرو ردیابی می‌شوند زمینه‌سازی ریزش بورس با تصمیمات همتی کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران نامه مهم عشقی به مجلس پیش بینی کارشناسان از روند نرخ رمزارزها /بیت کوین تا... باید از ظرفیت زنان در سطح کارشناسی و مدیریتی استفاده شود/حضور بانوان در دخانیات افتخار است واکنش تند دو نماینده مجلس به مواضع ريیس اتاق... قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد مجمع دالبر | آیا ثبت افزایش سرمایه به مجمع عمومی عادی شرکت می‌رسد؟ اتصال 1000 روستا به شبکه پایدار و اینترنت لوکس‌سواران منتظر پیامک باشند شرایط استثنایی دریافت وام اعلام شد وضعیت عجیب 750 کامیون که در یک مرز، زمین گیر شده اند معاملات مشکوک دو پترو پالایشی در بورس هزینه رهن و اجاره خانه در دزاشیب +جدول منابع هدفمندی یارانه ها در بودجه مشخص شد جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار کارکنان بخش خصوصی هم مشمول دریافت وام بدون ضامن شدند کاهش قیمت خودروهای داخلی | قیمت‌گذاران بازار عقب‌نشینی کردند اعلام برندگان قرعه‌کشی دو طرح پیش فروش و مشارکت در تولید 6 محصول سایپا آخرین وضعیت جاده‌‌های کشور/ 34 محور به دلیل کاهش ایمنی مسدود است اقدام مشترک دولت و مجلس برای هدفگذاری خودروسازی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بازداشت شد کار مشترک مجلس و دولت برای صنعت خودرو جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار/ جدول قیمت‌ها