پلیس گمرک تهران راه‌اندازی می‌شود

پلیس گمرک تهران راه‌اندازی می‌شود

ريیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به راه‌اندازی پلیس گمرک در اکثر مبادی ورودی استان‌های مرزی کشور، گفت: در آینده نزدیک، پلیس گمرک در تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سرهنگ علی، ولی پور گودرزی در گفتگو با برنامه سعادت‌آباد رادیو تهران در پاسخ به این پرسش که از دیدگاه شما کدام یک از این موارد، کمبود در تامین و توزیع کالا، دلالی و واسطه‌گری و ضعف در مدیریت بازار در شکل‌گیری بازار سیاه بیشترین نقش را دارد؟ اظهار داشت: نمی‌توان گفت تنها یکی از این موارد موجب شکل‌گیری بازار سیاه است بلکه هر سه مورد تاثیرگذار است، اما به همت مسيولان خوشبختانه در کشور کمبود کالا نداریم.
وی در خصوص اظهارات گوینده برنامه مبنی بر اینکه متاسفانه در دوران کرونا بازار سیاه دارو شدت گرفت، این دارو‌ها از چه مبادی وارد می‌گردند که به‌جای ورود به بازار اصلی وارد چرخه بازار سیاه می‌شوند؟ گفت: عده‌ای به این دارو‌ها دسترسی داشتند و در مقطع زمانی این دارو‌ها را با قیمت کلان به مردم می‌فروختند این افراد باعث شدند قیمت دارو در کشور سرسام‌آور شود. پلیس در این خصوص چند طرح اجرا و چند نفر از سر شبکه‌های بازار سیاه دارو را شناسایی و دستگیر کرد.
وی افزود: مقدار دارویی که از این افراد کشف کردیم قابل‌توجه بود و بلافاصله پس از کشف با معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت هماهنگ کردیم و دارو‌هایی را که قابل‌استفاده بود، استفاده کردند و دارو‌هایی که فاسد شده بود از چرخه مصرف خارج شد.
سرهنگ، ولی پور تصریح کرد: کمبودی در بازار دارو نداریم و با توجه به همسو بودن ناجا، پلیس امنیت اقتصادی و قوه قضاییه، افرادی که شناسایی شدند با قرار بازداشت موقت در اختیار مقامات قضایی هستند. ما همچنان در حال نظارت هستیم و امیدواریم دیگر شاهد چنین مواردی در کشور‌مان نباشیم.
ريیس پلیس امنیت اقتصادی تهران در پاسخ به این پرسش که شما به‌عنوان پلیس امنیت اقتصادی، چه اقداماتی می‌کنید تا بازار سیاه کالا‌های اساسی در کشور به‌طورکلی از بین برود؟ تصریح کرد: تعداد زیادی از یگان‌ها و سازمان‌ها در کشور مسيول رسیدگی به بازار سیاه هستند و پلیس بخشی از این چرخه است و اگر هر بخشی اقدامات خود را به‌خوبی انجام ندهد در این روند اخلال به وجود می‌آید و این چرخه دچار مشکل می‌شود. وظیفه ما حفظ امنیت و برخورد با افرادی است که با احتکار و ایجاد تقاضای کاذب در بازار، نوسان ایجاد می‌کنند.
سرهنگ گودرزی گفت: اگر سازمان و یگانی در بخش تولید، عرضه و توزیع کالا کوتاهی بکند ممکن است مشکلاتی در بازار آن کالا به وجود بیاید. در جلسات هم‌اندیشی و هم‌افزایی که با سازمان‌های مختلف برگزار می‌شود مصوباتی صادر می‌شود که این سازمان‌ها وظایف خود را در این خصوص به‌درستی انجام دهند. اولویت اول پلیس رسیدگی به مواردی است که گریبان‌گیر بخش سلامت جامعه است.
وی در پاسخ به این پرسش که چگونه می‌شود کالایی که هنوز وارد بازار اصلی نشده است ما آن کالا را در بازار سیاه می‌بینیم؟ آیا بخشی از این اتفاقات مربوط به مبادی ورودی و گمرک کشور نیست؟ تصریح کرد: اظهارات شما در خصوص گمرک کشور درست است. از مردم تقاضا می‌کنم در چنین مواردی که کالایی را در بازار سیاه مشاهده می‌کنند با پلیس 110 تماس بگیرند، ما بدون فوت وقت، ورود و اعلام‌جرم و با این افراد برخورد قانونی می‌کنیم. پشتوانه ما مردم و اطلاعات آن‌ها در خصوص چنین مواردی است اگر مردم اطلاع‌رسانی کنند ما کم‌کاری نمی‌کنیم.
سرهنگ، ولی پور در پایان اظهار داشت: یکی از اهداف ناجا در سال گذشته راه‌اندازی پلیس گمرک بود و در اکثر مبادی ورودی استان‌های مرزی این پلیس‌راه اندازی شده است شاید 100 درصد راه‌اندازی نشده، ولی کم کم پلیس‌های مرزی سامانه محور خواهند شد. به جد پیگیر هستیم پلیس گمرک تهران هم در آینده نزدیک راه‌اندازی شود تا شاهد بازار سیاه کالا در کشور نباشیم.
گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند

گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند

سخنگوی گمرک گفت: تجار تا اطلاع ثانوی از ارسال محموله تجاری به مرز میلک خودداری کنند.

Irinn.ir/
مناطق ارزان تهران برای خرید خانه

مناطق ارزان تهران برای خرید خانه

بر اساس قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران، لیستی از محلات ارزان قیمت تهران به همراه متوسط قیمت خرید مسکن در آن محلات به دست آمده است.

TejaratNews.com/
افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران

افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افت 17 هزار و 8 واحدی همراه شد.

FarsNews.ir/
خشکسالی به تهران رسید / تهران 90 روز آب شرب دارد؟

خشکسالی به تهران رسید / تهران 90 روز آب شرب دارد؟

خشکسالی که بعد از جنوب کشور به اصفهان و مرکز رسیده بود حالا تهران را هم دچار مشکل کرده و کارشناس آب و معاون سابق دفتر برنامه‌ریزی آبفای وزارت نیرو می‌گوید تهران تنها 90 روز آب شرب دارد.

TejaratNews.com/
نرخ اجاره در محلات گران قیمت تهران چقدر است؟

نرخ اجاره در محلات گران قیمت تهران چقدر است؟

با توجه به قیمت مسکن در برخی از محلات گران قیمت تهران، لیستی از متوسط نرخ اجاره مسکن در برخی از این محلات به دست آمده است.

TejaratNews.com/

خانه در کدام مناطق تهران ارزان و گران شد؟

نظارت بر بازار کالاهای اساسی از امروز در تهران

نظارت بر بازار کالاهای اساسی از امروز در تهران

طرح نظارت و پایش تولید و عرضه کالاهای اساسی که مسيولیت کل زنجیره آن در دولت سیزدهم به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده از امروز در کشور آغاز شد.

TejaratNews.com/
میانگین قیمت هر متر خانه در تهران 32 میلیون تومان

میانگین قیمت هر متر خانه در تهران 32 میلیون تومان

طبق اعلام بانک مرکزی، درآبان ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران 32 میلیون و 9 هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب 1.2 و 17.7 درصد افزایش یافته است.

Irinn.ir/
رشد 1500 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات 2 بازار از 4.6 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

رشد 1500 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات 2 بازار از 4.6 هزار م...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 1537 واحد همراه شد.

FarsNews.ir/
سرقت گسترده دریچه‌های فاضلاب در تهران

سرقت گسترده دریچه‌های فاضلاب در تهران

معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران به تامین امنیت در طول اجرای شبکه اشاره کرد و گفت: ما در حوزه درون‌شهری به لحاظ امنیتی مشکل داریم. اکنون با سرقت حجم قابل توجهی از تجهیزات مواجه هستیم.

Bartarinha.ir/
گران قیمت‌ترین منطقه تهران / خانه در ولنجک رکورد زد

گران قیمت‌ترین منطقه تهران / خانه در ولنجک رکورد زد

بر اساس قیمت مسکن در تهران، محلات منطقه یک شهرداری تهران از محلات گران قیمت تهران برای خرید مسکن هستند. محلات گران قیمت تهران کدامند؟

TejaratNews.com/
عقب‌نشینی 27 هزار و 442 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 5.3 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

عقب‌نشینی 27 هزار و 442 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو باز...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند ریزشی با کاهش 27 هزار و 443 واحد همراه شد.

FarsNews.ir/

ارزش معاملات بورس تهران 18 درصد کاهش یافت

آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ 2» باشد

آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ 2» باشد

سیمان تهران در این هفته بیشتر سبدکالایی عرضه شده خود در بورس کالا را به فروش رساند و تنها 2 هزار و 800 تن از سیمان‌های این هفته را به انبار‌های

BourseNews.ir/
کاهش 10 هزار و 445 واحدی شاخص بورس تهران/سازمان بورس پاسخگوی عدم واریز سود سهام عدالت نیست

کاهش 10 هزار و 445 واحدی شاخص بورس تهران/سازمان بورس پاسخگوی عدم و...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا ریزشی با کاهش 10 هزار و 445 واحدی همراه شد.

FarsNews.ir/
اتحادیه مرغداران: ارزانی در راه است قیمت جدید واحدهای جهش مسکن/ خرید مسکن دولتی صرفه اقتصادی دارد؟ چند و چون مزایده 4 ناشر عرضه‌های اولیه جذاب در راه هستند ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد پیش‌بینی قیمت حبوبات در جهان / حبوبات گران می‌شود؟ سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت