نصب 216 مخزن آب اضطراری در تهران تا پایان سال آینده

نصب 216 مخزن آب اضطراری در تهران تا پایان سال آینده

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد که پایان سال آینده 216 مخزن آب اضطراری در تهران نصب می‌شود.

به گزارش ایسنا، محسن اردکانی در یکصد و سی و ششمین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه میزان متوسط بارندگی در شهر تهران 280 میلی متر است گفت:  متاسفانه امسال  180 میلیمتر بیشتر بارش باران نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه این به معنای آن است که نسبت به متوسط 25 درصد کمبود بارش داشته ایم گفت:  اما همکاری شهروندان و همکاری میان دستگاه‌ها شرکت آب و فاضلاب منجر به این شده است تا شهروندان کمبود آب را احساس نکند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه تهدید صد درصدی فاضلاب به فرصت تبدیل  شده است اظهار کرد:  فاضلاب یک عامل تخریبی برای محیط زیست است و در تصفیه خانه جنوب تهران سالیانه 200 میلیون متر مکعب پساب قابل استفاده تامین می‌شود و برق و گاز  نیز از  تصفیه تامین می‌شود.

او با بیان اینکه تاکنون 4 هزار شیر آتش نشانی در تهران نصب شده است، در مورد نصب مخارن آب اضطراری در تهران گفت: 75 دستگاه مخزن اضطراری در سالجاری  نصب شده است، 31 دستگاه قبلا نصب شده بود و مناقصه نصب 50 مخزن دیگر در سال آینده برگزار می شود و با یک جمع بندی میتوان گفت که از 370 دستگاهی که باید نصب می کرویم،   تا پایان سال آینده 216 مخزن نصب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تا پایان سال 1402، 216 مخزن آب اضطراری در تهران احداث می‌شود، گفت: 500 کیلومتر از شبکه فرسوده انتقال خطوط آب تعمیر شده و ذخیره خوبی در حوزه آب داشته‌ایم. چرا که این تعمیر مانع هدر رفت آب شده است.

وی در مورد فرار آب از سد لار گفت: سد لار قبل از انقلاب طراحی شده و محاسبات اشتباه بوده است و فرار آب به سمت خزر داریم و بر همین اساس تونلی باید حفر شود تا این مشکل رفع شده و 20 کیلومتر از این تونل مانده است که ساز و کار آینده تکمیل می‌شود.

وی در مورد قطع آب مدارس و مساجد گفت: اگر مدارس تا سقف الگوی مصرف آب، آب مصرف کنند آبشان رایگان است اما اگر بالاتر از سقف مصرف داشته باشند پول از آنها دریافت می‌شود اما در مورد مساجد باید بگویم که از پرداخت پول معاف هستند و دریافت وجه در مورد واحدهای تجاری مساجد است و اگر پول حاصل از واحدهای تجاری مساجد صرف مسجد شود حداکثر تخفیف را به آنها می‌دهیم. در غیر اینصورت باید بهای آب را بپردازند.

local_offerبرچسب‌ها:
پیش بینی وضعیت بورس در 1402/ آیا قیمت دلار بورس را تکان می دهد؟ حسین عبده تبریزی:صدای پای تورم ونزويلایی را می‌شنوید؟ نفت در سراشیبی کاهش قیمت خاندوزی: مصمم به کاهش نرخ تورم هستیم/ ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته ... بکارگیری تمام ظرفیت‌ها در راستای تحقق رشد تولید رکورد صادرات نفت ، باوجود تحریم نفتی مهار تورم قیمت محصولات کشاورزی‌ کمبودی در تامین مرغ ماه مبارک وجود ندارد هیچ کمبودی برای خرمای ماه مبارک رمضان نداریم پیش‌بینی اوضاع بورس در 1402 طلا به زودی گران تر می شود؟ 15 مورد ریزش سنگ در کندوان این خودرو نقلی جنسیس به اروپا می‌رود/ عکس عضو خانه کارگر: با مزد 8 میلیون تومانی یک دست کت و شلوار هم نمی‌توان تهیه کرد! طلا 8 دلار گران شد بی‌توجهی اوپک پلاس به بحران بانکی آمریکا/ کاهش 2 میلیون بشکه در روز تا پایان سال ادامه دارد جوابیه شرکت کروز به یک خبر قیمت جدید سکه و طلا اعلام شد + جدول نیازمند روش‌های نوین برای اکتشافات عمیق معدنی هستیم برند ژاپنی توشیبا بزودی 15 میلیارد دلار فروخته می شود جزيیات نهایی افزایش حقوق کارگران | مبلغ افزایش حقوق کارگران اعلام شد اثرات افزایش قیمت دلار بهار امسال نمایان می‌شود/ دو سناریو پیش روی تورم در اقتصاد ایران رشد 11 درصدی سفرهای نوروزی یک پیش‌بینی از قیمت مسکن در سال جاری ؛ آیا قیمت ها ریزش خواهد کرد؟ استفاده از این سامانه برای خرید و فروش ارز و سکه قیمت خودرو داخلی طی یک سال چقدر افزایش یافت؟ دولت برخی موارد را در بودجه لحاظ نکرده بود و ما چون کارشناس هستیم تغییراتی را رقم زدیم / مجلس سقف بو... وضعیت تورم بعد از نجومی شدن قیمت دلار صنعت خودرو در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد قیمت مرغ گرم در بازار + فیلم مصرف 30 هزار و 762 مگاوات برق در ساعت 12 اول فروردین ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته است وضعیت ارز در سال گذشته / دلار چند درصد بازدهی داش... توزیع 123 میلیون لیتر بنزین در دومین روز فروردین‌ خاندوزی: ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافت ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد خبر جدید مخبر درباره برنامه دولت برای مهار تورم حکم غرامت 1.68میلیارد دلاری آمریکا علیه بانک مرکزی ایران+جزيیات وام فوری برای سهام عدالتی ها | ثبت نام وام فوری 13 میلیونی با سهام عدالت در سایت زیر قیمت پنیر در ماه رمضان اعلام شد + جدول خاندوزی: روسیه 2.76 میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری کرده/ افزایش 12 درصدی صادرات غیرنفتی در 11 ما... عرضه خرمای تنظیم بازاری از امروز/خرما کیلویی 71 هزار و 400 تومان «تشکیل سرمایه» لازمه تحقق رشد 8 درصدی قیمت جدید دلار اعلام شد (3 فروردین) هشدار سخنگوی صنعت آب درباره احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه های کشور در نوروز 1402 رشد 14 درصدی مصرف بنزین در 10 روز پایانی سال 1401 افزایش 60 درصدی سقف نرخ خرید برق از نیروگاه‌ها فوری / ساعت کار ادارات شناور شد