میانگین تاخیر پروازهای بهمن به 99 دقیقه رسید

میانگین تاخیر پروازهای بهمن به 99 دقیقه رسید

پروازهای برنامه‌ای ایرلاین‌های داخلی، در بهمن ماه سال جاری به طور...

به گزارش ایسنا، براساس گزارش منتشرشده توسط مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، کل پروازهای فرودگاه‌های تحت نظارت یا مالکیت این شرکت در بهمن ماه 1401 نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست سه درصد کاهش، در اعزام و پذیرش مسافر یک درصد افزایش و در ارسال و پذیرش بار و پست 5 درصدکاهش داشته است. پروازهای داخلی در نشست و برخاست چهار درصد کاهش داشته در اعزام و پذیرش مسافر بدون تغییرمانده و در ارسال و پذیرش بار و پست شش درصد افزایش داشته است. پروازهای بین‌المللی در نشست و برخاست و اعزام و پذیرش 12 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست یک درصد افزایش داشته است.

کل پروازهای فرودگاه‌های تحت نظارت یا مالکیت شرکت در بهمن ماه 1401 نسبت به ماه گذشته در نشست و برخاست دو درصد کاهش داشته و در اعزام و پذیرش مسافر بدون تغییر و در ارسال و پذیرش بار و پست چهار درصد افزایش داشته است. از این میان پروازهای داخلی نسبت به ماه گذشته در نشست و برخاست سه درصد کاهش داشته، در اعزام و پذیرش مسافر بدون تغییر و در ارسال و پذیرش بار و پست سه درصد افزایش داشته است. همچنین پروازهای بین المللی در نشست و برخاست 11 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 14 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 12 درصد افزایش داشته است.

در بهمن ماه 1401 حداقل 80 درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در 9 فرودگاه مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، اصفهان، بندرعباس، اهواز، تبریز و قشم انجام شده است؛ از این میزان حداقل 80 درصد نشست و برخاست پروازهای داخلی به ترتیب در 10 فرودگاه مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، بندرعباس، اصفهان، اهواز، تبریز، قشم و خلیج فارس (عسلویه) انجام شده است؛ همچنین حداقل 80 درصد نشست و برخاست پروازهای بین‌المللی در چهار فرودگاه مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز انجام شده است.

تهران-کیش پرتقاضاترین مسیر پروازی شد

مسیر مهرآباد به کیش در بهمن ماه سال 1401 با تعداد 657 پرواز، پرترددترین مسیر در پروازهای داخلی بوده اما بیشترین مسافر در مسیر مهرآباد به مشهد جابه‌جا شده است؛ این در حالی است که در ماه‌های گذشته مسیر تهران -مشهد همواره پرترددترین مسیر را به خود اختصاص می‌داد. در میان پروازهای بین‌المللی هم مسیر نجف به مشهد با تعداد 139 پرواز، پرترددترین مسیر و بیشترین مسافر نیز در همین مسیر بوده است.

کاهش یک درصدی پروازهای تاخیردار

در جدول منتشرشده شرکت فرودگاه‌ها، نام 20 شرکت هواپیمایی فعال آمده است که در بهمن ماه سال 1401، مجموعا 13 هزار و 908 پرواز را انجام داده‌اند و 6274 پرواز با تاخیرهای بیشتر از 30 دقیقه داشته‌اند؛ میزان تاخیر پروازهای خروجی تاخیردار، 621 هزار و 709 دقیقه معادل 10 هزار و 361 ساعت و 432 روز بوده که 45 درصد پروازها را شامل می‌شود؛ این در حالی است که در دی ماه، 46 درصد پروازها تاخیر بیش از 30 دقیقه داشتند؛ البته در مقایسه با آمار ماه‌های قبل، همچنان پروازهای تاخیردار، عدد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

متوسط زمان تاخیر پروازهای تاخیردار در بهمن ماه به 900 دقیقه رسید و نسبت به دی‌ماه، یک دقیقه کاهش یافت؛ همچنین به ترتیب 9 ایرلاین‌های آتا ایر، کارون، تابان، ساها، چابهار ایر، کیش‌ایر، ایران‌ایر، آساجت و آسمان، متوسط تاخیرهای بیشتر از 100 دقیقه داشتند.

شرکت‌های هواپیمایی آتا ایر و تابان در بهمن ماه 1401 به ترتیب با 67 و 59 درصد بیشترین و شرکت‌های هواپیمایی آساجت و ماهان به‌ترتیب با 10 و 18 درصد در پروازهای برنامه‌ای مسافری، کمترین درصد تاخیر را داشتند.

همچنین شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر و کیش ایر در بهمن ماه 1401 نسبت به ماه گذشته، به ترتیب با 6 و 5 درصد افزایش، بیشترین و شرکت‌های هواپیمایی کارون و ایر تور به ترتیب با 8 و7 درصد کاهش در پروازهای برنامه‌ای مسافری، کمترین تغییر درصد رشد پروازهای تاخیردار را دارند به عبارت دیگر شرکت‌های هواپیمایی کارون و ایرتور بهترین عملکرد را نسبت به ماه گذشته داشته‌اند.

در بخش پروازهای باطل‌شده نیز شرکت‌های هواپیمایی پارس ایر، آساجت و کاسپین با 63 و 62 درصد بیشترین و شرکت‌های هواپیمایی فالی پرشیا و پویا ایر با 4 و 10 درصد در کل پروازهای دارای مجوز، کمترین درصد پروازهای ابطالی را داشتند؛ به عبارت دیگر شرکت‌های هواپیمایی فالی پرشیا و پویا ایر بهترین عملکرد را داشته‌اند.

local_offerبرچسب‌ها:
جنگ بر سر نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه به کجا کشید؟ بیشترین تردد خودرو در آزاد راه «کرج - قزوین» ثبت شد وضعیت بازار ارز با توافقات اخیر بهتر خواهد شد قیمت سکه و طلا 29 اسفند 1401/ سکه امامی 29 میلیون و 800 هزار تومان نفت برنت به مرز 70 دلار سقوط کرد شارژ اولین سهمیه بنزین در سال 1402 امشب در کارت های سوخت افتتاح فاز دو پالایشگاه آبادان با حضور رییس جمهوری زمان پرداخت حقوق فرهنگیان مشخص شد تشریح دلیل تاخیر در واریز حقوق فرهنگیان از زبان مدیر سازمان برنامه/ منتظر واریز حقوق تا ساعت 14 امرو... اعلام وضعیت فوق العاده در شرکت نفت کویت جرقه‌ «افول سرمایه اجتماعی» با مرگ مهسا امینی عظیم‌ترین واحد پالایشی کشور در آبادان با حضور ريیس‌جمهور افتتاح شد‌ در ساخت پالایشگاه گازی و نفتی خودکفا شدیم اوجی: فرآوری هر بشکه نفت در پالایشگاه آبادان 12 دلار سود دارد فرزین: بزودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز نیمایی و مبادله‌ای خواهیم بود/ با توافقات اخیر وضعیت ارزی ب... مراقب خشکشویی‌های آنلاین باشید! عرضه 257 میلیون دلار به صورت حواله منابع صادرات ال‌پی‌جی باید صرف پروژه‌های گازی شود/ درآمد‌ گاز مایع نباید در تبصره 14 بیاید‌ سامانه 131 آماده دریافت گزارش‌ مردمی تغییر کاربری‌ زمین‌های کشاورزی در نوروز زمان شارژ سهمیه بنزین فروردین عبور ارزش معاملات از هزار هزار میلیارد تومان و مبادله بیش از 117 میلیون تن کالا در بستر بورس کالا فاز 2 پالایشگاه آبادان؛ پروژه‌ای با رکوردهای بی‌نظیر/ سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلاری برای یکی از بزر... نماینده کارگران: از مصوبه مزدی راضی نیستیم! سرمایه گذاری کلان مرسدس بنز در صنعت خودرو های الکترونیک رشد 8.3 درصدی اشتغال بخش معدن قايم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار منصوب شد ترافیک سنگین در اغلب محورهای تهران-شمال/ مسافران زمان سفر خود را توزیع کنند تاملی بر یک آرزوی دیرینه؛ پنجره‌ای که منجر به هوشمندی دولت شد اقامت در مشهد فقط با 35 هزار تومان! افزایش 16 درصدی اعزام و پذیرش مسافر در پروازهای داخلی اجزيیات کامل افزایش حداقل حقوق کارگران در سال 1402مطلع شوید ؛ پایه سنوات چقدر شد؟ آیفون به این 9 دلیل از جذابیت افتاد 60 لیتر سهمیه بنزین فروردین‌ماه امشب شارژ می‌شود لغو 4 پرواز شرکت ماهان در مسیر تهران - دمشق و بالعکس جهش قیمت خودرو در بازار/ آخرین قیمت پژو، تیبا، ساینا... ريیس‌جمهوری وارد آبادان شد مقایسه حقوق 1401 و 1402 در یک نگاه + جدول 60 لیتر سهمیه بنزین فروردین‌ماه امشب شارژ می‌شود 29 اسفند روز ملی شدن نفت ایران برای ملت ایران/ تشریح اجزای فراموش شده ملی شدن صنعت نفت سهمیه بنزین فروردین بدون تغییر واریز می شود جزییات افزایش حداقل دستمزد کارگران از زبان وزیر کار جزيیات دستمزد سال 1402 کارگران/ مزد خود را چگونه محاسبه کنیم؟ ترافیک رایگان 4 پیام رسان داخلی و دو نرم افزار تصویری در ایام نوروز ظرفیت نیروگاهی کشور به 91 هزار مگاوات رسید/ ورود هفت هزار مگاوات نیروگاه جدید به مدار تولید سامانه 131 آماده دریافت گزارش‌های مردمی برای حفاظت اراضی کشاورزی قیمت این هفت سین 50 میلیون آب می خورد! + عکس ترافیک رایگان 4 پیام‌رسان‌ داخلی و 2 نرم‌افزار ارتباط تصویری در ایام نوروز سخنان نماینده کارگران پس از تعیین حداقل دستمزد در سال 1402 + فیلم حداقل حقوق دریافتی کارگران تعیین شد نحوه عرضه کالا و خدمات زیر ذره بین/ تلفن 1517 پاسخگوی شکایات است