بازنشستگان چطور وام 5 ساله بگیرند؟

بازنشستگان چطور وام 5 ساله بگیرند؟

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص این وام توضیحاتی ارايه داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، طبق تفاهم نامه ای که صندوق بازنشستگی با یکی از بانک‌ها انجام داده است، قرار است تسهیلاتی با دوره بازپرداخت 5 ساله به بازنشستگان تعلق گیرد.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین صندوق بازنشستگی کشوری و بانک صادرات ایران، اظهار کرد: بر اساس مندرجات این تفاهم‌نامه، این بانک متعهد شده است بسته تسهیلاتی بازنشستگان و موظفین صندوق در سال1403 را با رشد بیش از 140درصدی نسبت به سال گذشته، با نرخ سود سالانه 4 درصد و افزایش اقساط بازپرداخت از 36 قسط به 60 قسط به بازنشستگان این صندوق ارايه کند.

او درباره امضای این تفاهم نامه گفت؛ این تفاهم‌نامه هفته گذشته با بانک صادرات ایران امضا شده است تا در سال 1403 بتوانیم در راستای حمایت از معیشت بازنشستگان عزیز تسهیلات بهتری را ارايه کنیم.

او همچنین درباره نوع اعتبار افزود: بانک متعهد شده تا به اعطای انواع اعتبار با اولویت ابزار زنجیره تامین از جمله کارت اعتباری رفاهی متصل به اوراق وام مبادرت کند. همچنین خرید انواع خدمات و محصولات شرکت‌های طرف قرارداد، تامین مالی در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای بازنشستگان و همچنین خدمت‌رسانی شرکت‌های زیرمجموعه بانک صادرات به بازنشستگان از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

هم‌اکنون بیشتر از یک میلیون و 700 هزار نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند؛ دولت در بودجه امسال با هدف حمایت از صندوق‌های بازنشستگی بیش از 453 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است که 256.5 هزار میلیارد تومان آن به صندوق بازنشستگی کشوری اختصاص دارد. همچنین در لایحه دولت 50 هزار میلیارد تومان کمک به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان سه صندوق کشوری لشکری و فولاد از محل مالیات ارزش افزوده در نظر گرفته شده است.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد