نوار ساحلی کشور ظرفیت خوبی برای پرورش آبزیان دارد

نوار ساحلی کشور ظرفیت خوبی برای پرورش آبزیان دارد

وزیر جهاد کشاورزی، پرورش ماهیان خاویاری، میگو و پرورش ماهی در قفس را از ظرفیت‌های نوار ساحلی کشور دانست و گفت که باید در بخش شیلات سرمایه‌گذاری‌های خوبی صورت گیرد.

به گزارش ایسنا سیدجواد ساداتی‌نژاد در هفتمین همایش ملی ماهیان خاویاری و صنایع وابسته با اشاره به مغفول ماندن سرمایه گذاری در بخش شیلات گفت: ظرفیت‌های بی‌نظیری در 5800 کیلومتر نوار ساحلی ایران وجود دارد و ظرفیت اشتغال آفرینی در این زمینه قابل‌ توجه است ولی در این سال‌ها کمتر به آن توجه شده است.

وی ادامه داد: برداشت من این است که در حوزه تغییرات اقلیمی و مباحث مربوط به بحران آب، حوزه شیلات می‌تواند یاری‌رسان باشد. یعنی اگر در الگوی مصرف تغییر ایجاد شود و ماهی در بشقاب ایرانی پررنگ شود، بشقاب غذای ایرانی کم آب‌تر می‌شود.

 وزیر جهاد کشاورری اضافه کرد: اگر می‌خواهیم ماهی جای خود را در سفره  مردم باز کند، باید تمهیدات ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته شود که بخشی از آن به ارزان‌سازی تولید ماهی و فرهنگ‌سازی مصرف  بازمی‌گردد.

وی تصریح کرد: باید از سرمایه‌گذاران سایر حوزه‌ها برای سرمایه گذاری در این بخش دعوت کنیم و البته وظیفه دولت‌ها این است که در حوزه ارزش‌افزوده اقدام کنند که این بخش قابل‌ رقابت با سایر بخش‌های صنعتی، معدنی و پتروشیمی‌ها باشد.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: پرورش ماهیان خاویاری، میگو و پرورش ماهی در قفس در نوار ساحلی ظرفیت‌های بسیار خوبی است که باید از آنها بهره ببریم.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: بانک‌ها نمی‌توانند با ذهنیت گذشته در سرمایه‌گذاری جدید در حوزه تولید کمک کنند. عدد و رقم‌ها پس از اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها متفاوت شده است، به طور مثال اکنون در حال خرید گندم از کشاورزان هستیم و برای آن 70 هزار میلیارد تومان باید پرداخت کنیم، در حالی که سال گذشته این اعداد کمتر بودند. از این‌ رو مقیاس حمایتی بانک‌ها باید ضریب بیشتری به خود بگیرد.

دیدار وزیر جهاد کشاورزی با چغندرکاران شهرستان بجنورد

دیدار وزیر جهاد کشاورزی با چغندرکاران شهرستان بجنورد

وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از مزرعه چغندر قند بجنورد با چغندرکاران این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

Irinn.ir/
وزیر جهاد کشاورزی برنامه های حمایت از تولیدکنندگان را تشریح کرد

وزیر جهاد کشاورزی برنامه های حمایت از تولیدکنندگان را تشریح کرد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای حمایت از تولید، تسهیلات سرمایه در گردش به دامداران و مرغداران ارايه خواهد شد و مرغ مازاد تولیدکنندگان توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور خریداری می شود تا تولیدکنندگان نگرانی...

FarsNews.ir/
وزیر جهاد کشاورزی:‌ یارانه افزایش قیمت آرد را مستقیما به مردم پرداخت می‌کنیم

وزیر جهاد کشاورزی:‌ یارانه افزایش قیمت آرد را مستقیما به مردم پردا...

وزیر جهاد کشاورزی گفت: یارانه‌ای به منظور جبران افزایش قیمت آرد به مردم خواهیم داد که بیش از هزینه‌ای است که به آنها تحمیل شده است.

Isna.ir/
قیمت‌های متفاوت غذای نوزاد/ هزینه خرید سرلاک چقدر است؟ 80 درصد کالاها برای صادرات مشکل دارند/ خبر خوش به صادرکنندگان ثبت تقاضای 68 هزار مگاوات در روز‌های پایانی زمان اوج مصرف جزيیات وام 50 میلیون تومانی خبرنگاران/ اختصاص وام لوازم خانگی به زوج‌های تازه رفع ممنوعیت صادرات محصولات طیور به عراق پس از 6 سال سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟ برنامه ریشه کنی 5 بیماری مشترک انسان و دام اجرا می شود رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! ده خبر مهم برای بورس فردا دوشنبه 24 مرداد | خبری مهم برای خریداران خودرو از بورس کالا سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد قیمت این پنیر، 215 هزار تومان ناقابل! همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شوند شرایط تجمیع کارت‌های بانکی/ بانک مرکزی موافق تجمیع کارت‌هاست؟ خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت تامین خودروهای جایگزین سمند و تیبا با واردات خوردن صبحانه هم لاکچری شد/ قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت | سجامی شدن این افراد رایگان شد منطقی‌تر شدن قیمت‌گذاری عرضه‌های اولیه با تربیت کارشناسان ارزش‌گذاری بلومبرگ: کمبود سس گوجه‌فرنگی و کچاپ در آمریکا به دلیل خشکسالی و هزینه بالای سوخت