چشم انداز تقاضای نفت در سال 2023

چشم انداز تقاضای نفت در سال 2023

در سال 2023، انتظار می رود با رشد اقتصادی سالم در جهان در میان بهبود در تحولات ژيوپلتیکی به همراه انتظار برای بهتر شدن...

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از رویترز، اوپک در نخستین پیش بینی خود برای سال آینده اعلام کرد، به علت تقویت رشد اقتصادی و پیشرفت در مهار کرونا در چین، تقاضا برای نفت در سال 2023 افزایش می یابد اما سرعت آن کمتر از سال 2022 خواهد بود.

این سازمان در گزارش ماهانه خود اعلام کرد، انتظار می رود تقاضا در سال 2023 روزانه 2.7 میلیون بشکه افزایش یابد. در این گزارش رشد تقاضا در سال جاری تغییر داده نشد.

مصرف نفت از شرایط کاهشی سال 2020 که کرونا شیوع پیدا کرد، بهبود یافته و قرار است در سال جاری به سطح سال 2019 بازگردد.

چشم انداز سال 2023 نشان می دهد، فشار بر عرضه ممکن است ادامه یابد چراکه انتظار می‌ رود رشد تولید کشورهای غیراوپکی از افزایش تقاضا عقب بماند.

در گزارش اوپک آمده است:«در سال 2023، انتظار می رود با رشد اقتصادی سالم در جهان در میان بهبود در تحولات ژيوپلتیکی به همراه انتظار برای بهتر شدن مهار کرونا در چین، مصرف نفت افزایش یابد.»

پیش بینی اوپک برای تقاضا در سال 2023 از آژانس بین المللی انرژی و همچنین دیدگاه اولیه نمایندگان اوپک برای کاهش بیشتر به علت افزایش قیمت ها خوش بینانه تر است.

بنا بر گزارش اوپک، پیش بینی می شود در سال 2023، جنگ اوکراین تشدید نشود و ریسک هایی نظیر نرخ تورم بر رشد اقتصادی در جهان تاثیر چندانی نداشته باشد.

چشم انداز عرضه نیز نشان از کمی عرضه در سال 2023 دارد.

انتهای پیام/

حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو خودداری دو شرکت از پذیرش نمایندگان سهام عدالت اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت عرضه کنندگان گوشت قرمز از پرداخت مالیات معاف شدند تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... تحریم‌ها مانع پرداخت بدهی برقی افغانستان شدند تاکسی خودران بایدو مجوز گرفت چرا غرب از تحریم‌ها علیه نفت روسیه عقب‌نشینی کرد؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد...