محدودیت‌های کرونا نفت را ارزان کرد / بی‌تاثیری اختلالات کانال سويز در قیمت نفت

محدودیت‌های کرونا نفت را ارزان کرد / بی‌تاثیری اختلالات کانال سويز در قیمت نفت

با افزایش دوباره نگرانی‌ها برای تقاضای سوخت در بازارهای جهانی به دلیل محدودیت‌های قرنطینه‌ای کرونا، قیمت نفت حدود دو درصد کاهش یافت و افزایش قیمت ناشی از به گل نشستن یک کشتی غول پیکر باری در کانال سويز را از بین برد.

به گزارش تجارت‌نیوز، دیروز یک کشتی غول پیکر باری در کانال سويز به گل‌نشست، کانال سويز یکی از مهم‌ترین آبراه‌های دنیا است که بخش زیادی از نفت مورد نیاز جهان از این مسیر منتقل می‌شود. این اتفاق باعث افزایش قیمتی یک شبه، در بازار نفت شد اما این صعود قیمت نفت پایدار نبود.

امروز به دلیل شیوع ویروس جهش‌یافته کووید-19 و موج جدیدی که در سراسر اروپا و کشورهای دیگر باعث محدودیت‌های جدید قرنطیه‌ای شده، قیمت نفت دو درصد افت کرد.

به گزارش رویترز، با افزایش دوباره نگرانی‌ها برای تقاضای سوخت در بازارهای جهانی به دلیل محدودیت‌های قرنطینه‌ای کرونا، قیمت نفت حدود دو درصد کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، معاملات آتی نفت خام برنت پس از جهش قیمت یک شبه بر اثر اختلالات کانال سويز، امروز 1٫8 درصد در هر بشکه کاهش یافت و به 63 دلار و 27 سنت در هر بشکه رسید.

همچنین معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت ایالات متحده پس از صعود مشابه برنت، امروز با 2٫1 درصد کاهش به 59 دلار و 91 سنت در هر بشکه رسید.

طبق گزارش رویترز، در اوایل این هفته، نگرانی برای محدودیت‌های قرنطینه‌ای، تاخیر روند واکسیناسیون و متوقف شدن رشد تقاضا باعث کاهش قیمت نفت و تقاضا در این بازار شده بود، اما روز چهارشنبه روند قیمت نفت به شدت معکوس شد، زیرا به گل نشستن یک کشتی باری بزرگ در کانال سويز احتمالا 10 تانکر حامل 13 میلیون بشکه نفت را مسدود کرده است.

رویترز در ادامه عنوان کرد: روز چهارشنبه با انتشار اطلاعاتی که نشان می‌داد تقاضای بنزین در ایالات متحده بهبود یافته و نرخ بهره‌برداری از پالایشگاه‌ها در حال افزایش است،به بازار نفت کمک شد .با این‌ حال، این عوامل حامی بازار، کوتاه‌مدت بودند.

بر اساس این گزارش، ویوک ظار، تحلیلگر کالاهای بانک کامان‌ویت، گفت: با اینکه عوامل انسداد سويز و تقاضای ایالات متحده به وجود آمد، اما سوالات و نگرانی‌های کاهش تقاضادر بازار را پاک نمی‌کند.

وی به رویترز گفت:در حالی که تمرکز کارشناسان بر روی تقاضا و محدودیت‌های قرنطینه‌ای و شیوع موج جدید کرونا در اروپا بود، اما شاهد افزایش موارد کووید 19 در کشورهایی مانند هند و برزیل هستیم، اقتصادهای در حال توسعه برای رشد پایدار تقاضای نفت بسیار مهم هستند.

طبق گزارش رویترز، هند روز چهارشنبه بالاترین آمار مرگ و ابتلا به کرونا را در یک روز گزارش و اعلام کرد که یک نوع ویروس جدید از بیماری کرونا پیدا شده است.

همچنین چهار منبع اوپک پلاس به رویترز گفتند، با توجه به نگرانی‌های مداوم تقاضا، کاهش قیمت‌ها و انتظارات از سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش ، اوپک پلاس در جلسه‌ای که اول اول آوریل تشکیل می‌شود، محدودیت‌های عرضه فعلی خود را تا ماه مه افزایش می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت لحظه‌ای نفت برنت 63 دلار و 2 سنت است.

همچنین قیمت لحظه‌ای نفت وست تگزاس اینترمدیت ایالات متحده به 59 دلار و 88 سنت رسید.

مطالعه بیشتر: صادرات نفت ایران چقدر افزایش می‌یابد؟
قیمت نفت به 62 دلار کاهش یافت

قیمت نفت به 62 دلار کاهش یافت

قیمت نفت در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی پس از آماری که رشد چشمگیر ذخایر بنزین آمریکا را نشان داد و نگرانی‌ها نسبت به ضعیف شدن تقاضا در بزرگترین مصرف کننده جهان را برانگیخت، کاهش یافت.

TejaratNews.com/
قیمت نفت به مسیر نزولی بازگشت

قیمت نفت به مسیر نزولی بازگشت

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی در پی ازسرگرفته شدن عبور و مرور کشتی‌ها از کانال سويز و تغییر توجه بازار به سمت نشست هفته جاری اوپک پلاس، کاهش پیدا کرد.

TejaratNews.com/

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

آخرین قیمت نفت پس از اختلال کانال سويز

آخرین قیمت نفت پس از اختلال کانال سويز

در حالی که کانال سويز به دلیل به گل‌نشستن یک کشتی بزرگ باری ممکن است برای هفته‌ها مسدود باشد، قیمت نفت به دلیل نگرانی از عرضه جهانی نفت خام، در روز جمعه بیش از 4 درصد افزایش یافت.

TejaratNews.com/

سقوط قیمت نفت پس از بازگشایی کانال سويز

قیمت نفت چگونه بر بورس اثر می‌گذارد؟

قیمت نفت چگونه بر بورس اثر می‌گذارد؟

قیمت نفت به طور مستقیم بر روی بورس کالا و محصولات پتروشیمی و پالایشگاهی تاثیرگذار است. این شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار نیز سهام قابل معامله‌ای دارند و با نوسانات قیمت نفت در میزان فروش و سود و زیان ا...

TejaratNews.com/
ریزش قیمت نفت رکورد زد

ریزش قیمت نفت رکورد زد

قیمتهای نفت در معاملات روز پنج شنبه تحت تاثیر افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و ادامه چالشهای این منطقه در زمینه واکسیناسیون، بیش از هفت درصد سقوط کرد که بزرگترین ریزش قیمت روزانه از ژوين بود و...

Bartarinha.ir/
چرا نوسانات قیمت نفت برای بازار سهام مهم است؟

چرا نوسانات قیمت نفت برای بازار سهام مهم است؟

اهمیت نفت در اقتصاد ایران به حدی است که رونق یا رکود تولید و درآمد ناشی از آن همیشه در جهت‌های مثبت و منفی بر تحولات اقتصادی کشورهای صادر کننده نفت از جمله ایران اثر بخش است و درآمد ملی این کشورها از ...

TejaratNews.com/

تاثیر قیمت نفت بر ارزش سهام عدالت

دلایل رشد قیمت نفت در سال99 چه بود؟

دلایل رشد قیمت نفت در سال99 چه بود؟

بازار نفت خام پس از شروع کرونا با کاهش تقاضا و افت قیمت در جهان مواجه شد اما در طی سال 99 قیمت نفت در یک روند صعودی دوباره افزایش یافت. در این گزارش در گفتگو با کارشناس سابق اوپک به دلایل رشد قیمت نفت...

TejaratNews.com/

افزایش قیمت نفت در آستانه نشست اوپک پلاس

امسال قیمت نفت چقدر افزایش می‌یابد؟

امسال قیمت نفت چقدر افزایش می‌یابد؟

به گفته کارشناسان، بازار نفت غیرقابل پیش‌بینی است اما شواهد موجود و پارامترهای اقتصادی که می‌تواند چشم‌انداز قیمت‌ها را در این بازار مشخص کند چیست؟ و طبق این آمار از بازار نفت، قیمت‌ها تا چه سطحی افزا...

TejaratNews.com/
کاهش قیمت نفت در چشم انداز تاریک تقاضا

کاهش قیمت نفت در چشم انداز تاریک تقاضا

قیمت نفت در هفته گذشته کاهشی حدودا نه درصدی را تجربه کرد و در روز جمعه برای ششمین روز متوالی با افت همراه است، زیرا موج جدیدی از بیماری کرونا به ویژه در سراسر اروپا باعث ایجاد محدودیت‌ها و قرنطینه جدی...

TejaratNews.com/
تشدید تنش‌ها در خاورمیانه قیمت نفت را افزایش داد

تشدید تنش‌ها در خاورمیانه قیمت نفت را افزایش داد

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 4 و 25 دقیقه امروز (سه‌شنبه، 24 فروردین‌ماه) با 9 سنت افزایش به 63 دلار و 37 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 11 سنت افزایش به 59 دلار و 81 سنت برای هر بشکه رسید.

Bartarinha.ir/
3 اقدام تاثیرگذار در خروج معاملات بورس از رکود بازدهی 86.6 درصدی سالانه صندوق "بذر امیدآفرین" عرضه صکوک اجاره 10 هزار میلیارد ریالی صبا تامین سقوط نفت به 40 دلار تا 10 سال آینده بازار سرمایه نقش کلیدی در تحقق شعار سال دارد سلامت و معیشت مردم، رفع تحریم‌ها و افتتاح طرح‌های ملی 4 هدف اصلی در 100روز پایانی دولت است محصولات معدنی وارد روند واقعی‌سازی قیمت شده‌اند امکان تنظیم بهینه بازار با تحلیل داده‌های شفاف بورس کالا ارزش 370 میلیارد ریالی صندوق "مشترک گنجینه مهر" زنگنه: 21.5 میلیون تن از تعهد افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی محقق شد یک هفته با بورس کالا پلاستیک دوباره گران شد ارزش صندوق بانک گردشگری از 101 هزار میلیارد ریال فراتر رفت معاملات بورس در روزهای پایانی فروردین ماه مثبت می‌شود؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/27 بازدهی یک‌ساله صندوق‌ها به کمتر از 92 درصد رسید قرارداد ترکمانچای فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تولیدکنندگان ایرانی ها حدود 1600 خانه در ترکیه خریدند ارزش صندوق‌های مختلط به 24 هزار میلیارد ریال رسید ولخرجی دولت با دلارهای بلوکه / «به جای طلبمان واکسن بدهند» آیا با دستمزد 4 میلیون تومانی می‌توان زندگی کرد؟ ایرانی‌ها بیشترین خریدار خانه در ترکیه هستند ادامه روند تقاضای ضعیف محصول تختال فولاد خوزستان آثار مالیات خانه‌های خالی بر بازار مسکن نقدینگی در کشور به وضعیت انفجار رسید/ هدایت نقدینگی باید از روز اول دولت آینده آغاز شود یک هفته با صنایع بورسی رودخانه‌ای در ولز، پر از شیر شد چرا یارانه رمضان کم واریز شد؟ حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه قیمت خودرو امروز 26 فروردین 1400 اقدام غیرمنتظره هیوندای در معرفی کانسپت جدید احتمال حذف محدودیت خرید سهام از سوی کارگزاری‌ها و پرسنل آنها هدایت نقدینگی به بخش تولید و تامین مواد اولیه از مسیر بورس خرمای رطب 11.5 هزار تومانی چگونه 35 هزار تومان به مردم فروخته می‌شود؟ فورد ماستنگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت دنیا شد پیش‌بینی بورس هفته آخر فروردین / شرط افزایش معاملات چیست؟ منابع ارزی ایران 115میلیارد دلار اعلام شد توزیع 922 تن مرغ در تهران قیمت دلار امروز پنجشنبه 26 فروردین 1400/ شاخص ارزی به کانال 23 هزار تومان رسید عملکرد هفتگی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت نزولی یا صعودی؟ قیمت میوه‌های نوبرانه اعلام شد "غپاذر" از سهامداران دعوت کرد صادرات تخم‌مرغ آزاد می‌شود / شرط عجیب دولت برای آزادسازی صادرات فریب سود کلان بانک‌ها را نخورید در مجمع "ونیکی" 320 ریال تقسیم شد سود 1900ریالی نصیب سهامداران "شوینده" قیمت خرما به بسته‌ای 50هزار تومان رسید رمزارزهای با ریسک کم در بازار کریپتو رکورد منفی دیگری برای بورس به ثبت رسید تحلیل تکنیکال شاخص کل، صعود یا سقوط؟

در حال بارگیری...