رشد 40 درصدی صدور ضمانت‌نامه‌های تعاونی در دولت سیزدهم

رشد 40 درصدی صدور ضمانت‌نامه‌های تعاونی در دولت سیزدهم

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به رشد 27...

به گزارش ایسنا، مهدی مسکنی در هجدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان تهران گفت: در دولت سیزدهم در راستای مردمی سازی اقتصاد اقدامات خوبی صورت گرفته و در جهت توانمند کردن تعاونی‌ها گام های موثری برداشته شده است.
وی به رشد 27 درصدی حضور تعاونی‌ها در هجدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان تهران اشاره کرد و گفت: در این دولت سرمایه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون 140 درصد و میزان صدور ضمانتنامه برای تعاونی‌ها 40 درصد افزایش پیدا کرده است.

حامد ویس کرمی - مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران - نیز در این مراسم از رشد 25 درصدی دانش بنیان در دو سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: تشکیل شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از آنها همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و در این راستا طی دو سال اخیر تشکیل تعاونی های دانش‌بنیان از رشد 25 درصدی برخوردار شده است.

وی با اشاره به صدور بیش از 3500 پروانه ساخت مسکن در این مدت آماری از میزان اشتغالزایی در استان تهران ارايه کرد و گفت: در  استان تهران و در دولت سیزدهم 11 هزار و 700  فرصت شغلی توسط تعاونی‌ها ایجاد شده و حدود 470 تعاونی نیز در سطح استان تهران تشکیل شده است.

به گفته ویس کرمی در حوزه صادرات، تعاونی‌ها عملکرد خوبی از خود نشان دادند و بیش از  198 هزار دلار حجم ریالی سهم بخش تعاون بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در ادامه جلب مشارکت مردمی را مهمترین دستاورد تشکیل تعاونی‌ها عنوان کرد و افزایش مشارکت، اشتغالزایی، رونق تولید و توزیع عادلانه درآمد و ثروت را از مهم‌ترین ویژگی‌های بخش تعاون برشمرد.

وی در عین حال معرفی الگوی تعاون و ترویج فرهنگ تعاونی را از اهداف جشنواره دانست و افزود: در این دوره از جشنواره تعاونی‌های برتر استان تهران، 556 تعاونی‌ با یکدیگر رقابت تنگانگ داشتند، در حالی که سال گذشته آمار چشمگیر نبود و حدود 250 شرکت حضور داشتند.

به گفته ویس کرمی تعداد شرکت کنندگان در دولت سیزدهم نسبت به دولت قبل 800 برابر افزایش داشته و 14 شرکت تعاونی به عنوان منتخبین این دوره سقف امتیاز را کسب کردند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد