بازگشت سهام عدالت به گردونه رشد

بازگشت سهام عدالت به گردونه رشد

بورستهران- ایرنا- ارزش سبد سهام عدالت که در ماه‌های گذشته، تحت تاثیر نوسانات بورس با افتی سنگین مواجه شده بود، در دو هفته اخیر و پس از حمایت دولت، دوباره به مدار صعود بازگشت به طوری که ارزش سبد این سهام در هفته گذشته، به بازدهی 2 درصدی...

به گزارش روز شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، ارزش سهام عدالت تحت تاثیر رشد بی‌سابقه شاخص بورس در چند ماه ابتدایی سال 99 به بازدهی قابل توجهی دست پیدا کرد به طوری که ارزش سبد سهام عدالت یک میلیون تومانی تا قبل از شروع اصلاح بازار سهام در تابستان پارسال به بیش از 38 میلیون تومان رسید. البته ارزش سهام عدالت به‌مرور و با قرار گرفتن روند بورس در فاز اصلاحی،  وارد مدار نزولی شد.

 افت ارزش سهام عدالت تحت تاثیر نوسان شاخص بورس

نوسان معاملات بورس در چند ماه گذشته بر ارزش سهام عدالت تاثیرگذار بود و کاهش روزانه ارزش این سهام منجر به نگرانی سهامدارانی شد که سال‌های زیادی در انتظار آزادسازی سهام عدالت بودند.

مسیر بازار در ماه گذشته، پس از تعیین تکلیف رییس جدید سازمان بورس، تغییر کرد و در نهایت شاخص بورس بعد از مدت‌ها افت شدید بر مدار صعودی قرار گرفت که این امر بر ارزش سهام عدالت بی‌تاثیر نبود و سبب رشد آن شد. البته معاملات بازار سهام بعد از مدتی کوتاه تحت تاثیر ریسک های احتمالی تهدیدکننده بازار و نیز رفتارهای هیجانی سهامداران قرار گرفت و به دنبال چنین روندی ارزش سهام عدالت با کاهش دوباره همراه شد.

سهام عدالت که تا دو هفته گذشته و به دلیل اصلاح پرشتاب شاخص بورس بر مدار نزولی شدید قرار داشت، از روز دوشنبه (10 آبان ماه) تحت تاثیر حمایت صورت گرفته از بازار توسط دولت با تغییر مسیر همراه و وارد روزهایی پر رونق شد.

بعد از سخنان حمایتی رییس جمهوری در راستای بهبود روند شاخص بورس، وزیر امور اقتصادی و دارایی با برگزاری جلسه ای با مدیران هلدینگ ها و سهامداران حقوقی به کمک این بازار آمد که این موضوع،  بار دیگر منجر به بازگشت رشد به معاملات بورس و امید دوباره سهامداران در این بازار شد که تحت تاثیر چنین حمایتی، ارزش سهام عدالت به گردونه صعود بازگشت و ارزش روزانه آن با افزایش همراه شد.

صعود دوباره ارزش سهام عدالت

ارزش سبد 532 هزار تومانی، یک میلیون تومانی و 492 هزار تومانی سهام عدالت که به ترتیب در روز یکشنبه (9 آبان ماه) در قیمت‌های 12 میلیون و 626 هزار تومان، 23 میلیون و 784 هزار تومان و 11 میلیون و 705 هزار تومان قرار گرفته بودند، بعد از جلسه وزیر اقتصاد و بازگشت شاخص بورس به مدار صعودی در روز دوشنبه ( 10 آبان ماه)  به قیمت 12 میلیون و 892 هزار تومان، 24 میلیون و 285 هزار تومان و 11 میلیون و 950 هزار تومان رسید که این تغییر مسیر، نقطه آغاز صعود دوباره ارزش سهام عدالت بود که این روند در ادامه افزایش بازدهی شاخص بورس تا پایان هفته گذشته تداوم پیدا کرد.

ارزش سهام عدالت در نخستین روز معاملاتی هفته گذشته (15 آبان ماه) و تحت تاثیر صعود شاخص بورس، در مقایسه با روز چهارشنبه (12 آبان ماه) 1.2 درصد افزایش یافت، به طوری که ارزش سبدهای سهام عدالت به ترتیب به رقم 13 میلیون و 372 هزار تومان، 25 میلیون و 186 هزار تومان و 12 میلیون و 394 هزار تومان دست پیدا کرد.

با توجه به افزایش ارزش سهام عدالت در روز شنبه هفته گذشته، بازدهی این سهام در روز یکشنبه (16 آبان ماه) به دلیل قرار گرفتن شاخص بورس بر مدار نزول در مقایسه با روز شنبه (15 آبان ماه) 1.2 درصد کاهش یافت، این در حالیست که این روند در بازار موقتی بود و شاخص بورس در آغاز معاملات روز دوشنبه (17 آبان ماه) بار دیگر به مدار صعودی بازگشت و به مراتب به ارزش سهام عدالت افزوده شد.

پس از برگزاری جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در روز سه‌شنبه (18 آبان ماه) به منظور بررسی وضعیت بازار با حضور "سید احسان خاندوزی"، وزیر امور اقتصادی و دارایی و "مجید عشقی"، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، روند صعود شاخص بورس سرعت گرفت و به دنبال چنین روندی، ارزش سهام عدالت نیز با افزایش دوباره همراه شد.

بعد از برگزاری این جلسه در مجلس، معاملات بورس تا پایان هفته بر مدار صعودی قرار گرفت و سبد سهام عدالت تحت تاثیر  چنین رشدی در بازار توانست به بازدهی قابل توجهی دست پیدا کند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته‌ای که گذشت (چهارشنبه، 19 آبان ماه) با 58 هزار واحد افزایش نسبت به هفته قبل به عدد یک‌میلیون و 456 هزار واحد رسید؛ براین اساس رشد شاخص کل در هفته گذشته 4.1 بود، در ادامه این روند نیز ارزش سهام عدالت نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته دوم آبان ماه به رشد 2 درصدی دست پیدا کرد و پرونده ارزش سهام عدالت در روز چهارشنبه (19 آبان ماه) به ترتیب با قیمت 13 میلیون و 417 هزار تومان، 25 میلیون و 271 هزار تومان و 12 میلیون و 438 هزار تومان بسته شد.

سرپرست فرابورس ایران انتخاب شد

سرپرست فرابورس ایران انتخاب شد

در پی موافقت هیات‌مدیره فرابورس ایران با استعفای هامونی از مدیریت فرابورس برای حضور در بازار متشکل ارزی، میثم فدایی به عنوان سرپرست فرابورس انتخاب شد.

FarsNews.ir/
ارزندگی بازار سهام به روایت آمار/ فروش صنایع بورسی 59 درصد رشد کرد

ارزندگی بازار سهام به روایت آمار/ فروش صنایع بورسی 59 درصد رشد کرد

بر اساس آمار منتشر شده میانگین فروش صنایع بورسی در آبان امسال نسبت به آبان سال گذشته 59 درصد رشد داشته است.

TejaratNews.com/
ریزش صف‌های فروش، نشانه کاهش هیجانات منفی در بورس

ریزش صف‌های فروش، نشانه کاهش هیجانات منفی در بورس

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بورس تا پنج سال آینده پر سودترین بازار در میان بازارهای سرمایه‌گذاری خواهد بود، گفت: نکته مثبتی که در معاملات اخیر بورس، کمتر مورد توجه فعالان ب...

Irna.ir/

حضور مردم در بورس یک فرصت ملی است/راه‌ نجات بازار سرمایه ترویج سرمایه‌گذاری غیر مستقیم

بازگشت شاخص بورس به مدار صعود با 8 هزار واحد رشد

رشد دسته‌جمعی شاخص‌های منتخب بورس تهران

رشد دسته‌جمعی شاخص‌های منتخب بورس تهران

در جریان معاملات امروز (یکشنبه، چهاردهم آذرماه)، شاخص کل بورس تهران با افزایش 8 هزار و 486 واحدی به رقم یک میلیون و 343 هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با 430 واحد افزایش، به رقم 363 هزار و 347 واحد را ب...

Sena.ir/

پالایشی‌ها شاخص را سبز کردند/ رشد بورس ماندگار است؟

بورس بالاخره روی سبز را دید/ کورسوی امید در بازار سهام ایجاد شد؟

بورس بالاخره روی سبز را دید/ کورسوی امید در بازار سهام ایجاد شد؟

امروز شاخص کل بورس پس از چندین روز افت، بیش از 8400 واحد رشد کرد و در کانال یک میلیون و 343 هزار واحد قرار گرفت.

TejaratNews.com/

رشد 8486 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 3.8 هزار میلیارد تومان رسید

عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا

عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا

به دنبال نامه رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به وزیر اقتصاد در خصوص آمادگی بورس کالای ایران جهت عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در دستوری به سرپرست سازمان ...

Sena.ir/
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد سه هزار واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد سه هزار واحدی شاخص کل ب...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا ساعت 9 و 30دقیقه، 0.2د‌رصد رشد داشت و شاخص هم‌وزن 0.09درصد افت کرد.

EghtesadOnline.com/
تورم به نفع بورس است؟

تورم به نفع بورس است؟

روزهای خوش بورس‌ بازان در نیمه نخست سال 99 ادامه نیافت و سهامدارانی که در کمتر از 5 ماه شاهد رشد 300 درصدی شاخص کل بودند، حالا 16 ماه است که گرفتار کاهشی فرسایشی...

EghtesadOnline.com/
وضعیت سبد سهام عدالت در 14 آذر ماه

وضعیت سبد سهام عدالت در 14 آذر ماه

وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت و نوسان قیمت هر سهم در این گزارش قابل مشاهده است.

YJC.news/

ماجرای تجمع تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت / ابهام در تکلیف تعاونی‌های سهام عدالت

تورم به سود بورس است؟

حضور مردم در بورس یک فرصت ملی است/راه‌ نجات بازار سرمایه ترویج سرمایه‌گذاری غیر مستقیم واقعیت بازار ارز از نظر مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی بازگشت شاخص بورس به مدار صعود با 8 هزار واحد رشد "ولیز" 9 واحد آپارتمان را به مزایده گذاشت حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "پیزد" نظر داد "نوری" تعمیرات اضطراری دارد/ تعطیلی فعالیت "نوری" به مدت 40 روز وانت آریسان بهبود یافته به زودی تولید می‌شود چراغ آیفکس سبز شد الزام بانک مرکزی برای دریافت «اینماد» خلاف قانون است رشد دسته‌جمعی شاخص‌های منتخب بورس تهران بورس بالاخره سبز شد | افزایش 8 هزار و 486 واحدی شاخص کل بازار خودرو همچنان بلاتکلیف است ریزش صف‌های فروش، نشانه کاهش هیجانات منفی در بورس قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد بورس بالاخره روی سبز را دید/ کورسوی امید در بازار سهام ایجاد شد؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 14 آذر ماه کاهش قیمت مرغ رشد 8486 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 3.8 هزار میلیارد تومان رسید نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در سال 1401 پایان معاملات امروز شاخص کل با رشد 8 هزار واحدی گام فولاد مبارکه در راستای شفافیت،افزایش کیفیت و حمایت از بنگاه‌ داخلی رقم احتمالی افزایش حقوق کارمندان در سال آینده اعمال اوراق اختیار فروش تبعی "شپاس" به بهمن ماه موکول شد پذیره نویسی اوراق مرابحه عام دولت در نماد "اراد 94" در فرابورس صکوک 10 هزار میلیارد ریالی کرمان موتور عرضه می‌شود شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت، سهام سهامداران خود را سه برابر می‌کند راه اندازی سیستم مدیریت کیفیت در مدیریت پشتیبانی بانک ایران زمین مصلحت سهامداران؛ اولویت دولتمردان در تنظیم بودجه 1401 آقای ريیسی! قیمت سکه و دلار باز هم بالا رفت سهامداران کگهر بخوانند / سود کگهر چقدر افزایش یافت؟ تراکتور هم‌قیمت دناپلاس شد / اختلاف 200 میلیونی تراکتور آزاد و دولتی! موعد تقدیم لایحه بودجه 1401 به مجلس قیمت سکه و قیمت طلا امروز 14 آذر‌ماه قیمت دلار در بازار امروز یکشنبه 14 آذر عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا بازارگردانی به روش مبتنی بر حراج "وشهر" از فردا حداقل حقوق کارمندان سال آینده 4.5 میلیون تومان می‌شود/سقف معافیت مالیاتی حقوق 5 میلیون تومان قیمت طلا و سکه امروز 14 آذر 1400 50 هزار تن سنگ آهن دانه بندی مهمان امروز بورس کالا فقط یک عرضه برای معامله در بورس انرژی تالار سیمان بورس کالا میزبان 832 هزارتن سیمان بود شاخص کل با رشد 8 هزار واحدی همراه است متوسط قیمت خرید ویلا در گیلان / ویلاهای ارزان قیمت گیلان کجاست؟ اصلاح شرایط ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن انتصاب جدید در شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران نرخ صرافی ملی امروز 14 آذر 1400 قیمت لیر ترکیه امروز 14 آذر‌ماه / افت ارزش درهم امارات الان زمان مناسبی برای عرضه اولیه نیست / دولت فرصت‌سوزی نکند اقدام فوری برای عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا اوپک به تنظیم عرضه نفت به بازار ادامه می دهد