هزینه هر روز وزارت فاطمی‌امین برای بازار خودرو/ افزایش 10.5 میلیون تومانی این ماشین در هر روز!

هزینه هر روز وزارت فاطمی‌امین برای بازار خودرو/ افزایش 10.5 میلیون تومانی این ماشین در هر روز!

صنعتتجارت‌نیوز نوشت: 10 آبان 1401 بود که جلسه استیضاح وزیر صمت ريیسی در مجلس برگزار شد و او برای بار دوم از نمایندگان رای اعتماد گرفت. یکی از دلایل اصلی کلید خوردن استیضاح رضا فاطمی‌امین به عملکرد او در بازار خودرو مربوط می‌شد. در نهایت، وزیر صمت با وعده ساماندهی بازار خودرو کشور توانست به کار خود ادامه دهد.

اما این وعده نیز مانند سایر وعده‌های این وزیر، نه تنها وضعیت بازار خودرو در این مدت را رو به بهبود حرکت نداد، بلکه باعث شد تا قیمت خودرو به صورت روزانه در حال افزایش باشد.

حال مساله‌ای که مطرح می‌شود این است که قیمت خودرو از زمانی که وزیر صمت استیضاح شد و وعده کاهش قیمت‌ها را داد، چقدر افزایش یافته است؟ کوییک این روزها جایگزین پراید شده و در زمره خودروهای اقتصادی بازار خودرو قرار گرفته است.

این خودرو در روز استیضاح وزیر صمت 210 میلیون تومان قیمت داشت، اما امروز به 366 میلیون تومان نیز رسید. یعنی در دوره مدیریت وزارت فاطمی‌امین، این خودرو هم به صورت روزانه بیش از یک میلیون تومان افزایش قیمت را در کارنامه خود ثبت کرد.

با نگاهی به وعده‌های رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت دولت سیزدهم، می‌توان پی برد که تنها بخش اندکی از این وعده‌ها به مرحله اجرا رسیده است. یکی از اصلی‌ترین وعده‌هایی که وزیر در رابطه با بخش خودرو داده بود، آزادسازی واردات خودرو به کشور بود.

وزارت صمت در ابتدا اعلام کرد که واردات خودرو از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز می‌شود. اما با نزدیک شدن به پایان سال، تنها تعداد اندکی خودرو خارجی به کشور آمده است.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که همان تعداد محدود نیز به عنوان نمونه وارد کشور شده است و همچنان خبری از محموله‌های اصلی سواری‌های خارجی نیست.

بیشتر بخوانید:

  • پیش‌بینی روند بازار خودرو تا پایان سال

46220

local_offerبرچسب‌ها:
سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ کیلویی چند؟ ابرتورم در راه است؟ / قاسمی: دولت به شدت مشغول چاپ پول است مصرف بنزین در 9 فروردین به 112 میلیون لیتر رسید/ رشد 3.5 درصدی مصرف قیمت جدید روغن نباتی و مایع چند؟ + جدول جزيیات برنامه بهینه‌سازی مصرف سوخت در 1402/ آغاز تعویض 4.5 میلیون بخاری فرسوده چگونه روغن زیتون اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ الزام اشخاص حقوقی در پیوستن به سامانه مودیان مالیاتی